Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen modon zajlanak a...

Milyen modon zajlanak a Vadaskertben a vizsgalatok? Asperger gyanu miatt szeretnenk menni a kisfiammal.

Figyelt kérdés
Idopontunk meg nincsen, puhatolozom most. Akik atestek mar ilyen kivizsgalason, kerem irjanak.
2016. jan. 20. 14:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ a gyerek korától... Mi 5 éves korban voltunk, ez a legideálisabb, mert 4-5 éves korban a legmarkánsabbak a tünetek.

Először egy nagyon alapos anamnézisfelvétel, beszélgetés volt pszichiáterrel (mi korábban már voltunk a Vadaskertben, akkor nem voltak még elég specifikusak a tünetek, azt mondták, csak akkor menjünk vissza, ha romlik a helyzet, úgyhogy sok-sok kerülővel jutottunk vissza). Én akkor már listával mentem, összegyűjtöttem, hogy milyen autizmus-specifikus tünetek jellemzőek a gyerkőcre, és volt már addigra egy pszichológustól és egy másik pszichiátertől is szakvéleményünk arról, hogy indokoltnak tartják az alapos kivizsgálást. Emellett vittünk az oviból pedagógiai jellemzést, mivel párhuzamosan már megindult a szakértői vizsgálathoz is a vizsgálati kérelem, ezért az oda kitöltött papírt vittük, abban minden szerepelt.

Mivel akkor már elég egyértelmű volt a helyzet, ezért a Vadaskert is indokoltnak tartotta a teljes kivizsgálást. Kaptunk egy időpontot vizsgáló hétre (több hónappal későbbre). Elmondták, hogy lehet, hogy egy hét lesz, lehet, hogy kettő, attól függően, hogy mennyire egyértelmű a helyzet.

Több konstrukció létezik: lehet szülővel, vagy szülő nélkül befeküdni, illetve mivel mi Pest környékiek vagyunk, ezért bejárósok voltunk, minden nap 8-4-ig voltunk ott, de volt saját szobánk, ahová félre lehetett vonulni. A szülőnek azért is célszerű bent lenni, mert rengeteg tesztet kell kitölteni és több elbeszélgetés is van a szakemberekkel.

A vizsgáló hét úgy néz ki, hogy egy kis csoportnyi (7-8) korban nagyjából összeillő gyerek kerül össze, különféle problémákkal, és egy vizsgáló team van mellettük, akik között vannak pszichiáterek, pszichológusok, gyógypedagógusok és foglalkoztatók. Szigorú szabályok vannak, de a gyerekek élvezik, mert egyértelműen tisztázzák a szabályokat és jutalmazzák a helyes viselkedést, a helytelent pedig megbeszélik. Sok különböző feladathelyzetben nézik a gyerekeket, ezek általában kézműves foglalkozások, csoportos játék, kötetlen udvari játék, stb. Ha bent van a szülő, akkor az étkezések idején segít a gyereknek, csendespihenőre el lehet vonulni a szobába. (Vannak könyvek, társasjátékok, nem muszáj aludni délután.) A bent alvóknak este is van játék, mesenézés, stb. Az utolsó napon elmentünk kirándulni a közeli kiserdőbe. :)

A lányom nagyon élvezte a vizsgáló hetet, úgy fogta fel, mintha egy másik oviba járna egy héten keresztül.

A team nagyon érti a dolgát, elmondták, hogy milyen jelekből milyen következtetéseket vontak le a megfigyelés során. Vannak egyéni vizsgálatok is, olyankor a gyerekeket egyenként kiviszi a gyógypedagógus, pszichológus és külön végeznek velük feladatokat, beszélgetnek. És, ahogy írtam, a szülő feladata rengeteg (de tényleg rengeteg!) diagnosztikai teszt kitöltése és egyéni elbeszélgetések a szakemberekkel.

Szóval a kivizsgálás nagyon alapos és minden részletre kiterjed.

Asperger esetében először autizmus spektrum zavarra diagnosztizáltak és utána szűkítették Aspergerre. Nem tudom, hogy most hogy van, mert azóta elvileg megszűnt az Asperger, mint diagnózis, már csak autizmus spektrum zavar van...

Nálunk nagyon egyértelmű volt a helyzet, már a második napon megmondták a diagnózist, de péntekig maradnunk kellett, hogy pár tesztet még elvégezzenek.

Összességében nekünk pozitív élmény volt, én nagyon meg voltam elégedve a körülményekkel, a szakemberekkel egyaránt, a lányom pedig élvezte.

Az egyetlen negatívum az volt, hogy az udvaron összeszedett egy kullancsot...

2016. jan. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!