Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lenne a kisebbik csalódás?...

Mi lenne a kisebbik csalódás? ha oviban tartjuk "akarata ellenére" vagy ha neadjisten 2x kell járnia az elsőt?

Figyelt kérdés

lányom iskolába szeretne menni, már nyáron is erre készült, minden este tanárosat játszunk. szerintünk egyébként érett is rá, mi okosnak, ír, számol, olvasni még nem tud. a tesztjei jók lettek.

na de az óvodában azt mondják, hogy mivel lassú, elveszik a részletekben, így el fog vérezni az iskolában, ezek miatt nem ajánlják, hogy elvigyük. egyébként 6 elmúlt, szóval a kora miatt is kéne már mennie, így is év vesztes.


szerintetek mi a kisebbik csalódás egy gyereknek, ha maradnia kell úgy, hogy nem szeretné, vagy ha beigazolódik az óvónők "jóslata" és csalódás éri az iskolában, esetleg meg kell ismételnie az elsőt?



2015. nov. 30. 19:57
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
9%
Szerintem maradjon még egy évet. Addig is tudok továbbra is tanulni együtt otthon, "játszhattok" vele minden nap iskolásat, szerintem így nem lesz vele baja, főleg hogy majd egy év múlva úgy megy iskolába hogy ő már sok mindent tud amit a többi társa nem. :)
2015. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy az a rosszabb, ha újra kell járnia az elsőt.

Nekem most elsős a lányom, és tényleg mindenben rohanás van, még a vastag gatyát sincs idő felvenni, ha lemennek a nagy szünetben az udvarra, cicagatyában mentek le....

Most írtak matek dogát, 90 összeadás, kivonás van egy papíron, és mindet meg kellett csinálni 45 perc alatt.


Szerintem nekem is sok lett volna :D


Én azt javaslom, menj be a héten az iskolába, próbálj beszélni a tanárokkal, ismerkedj meg velük, puhatolózz.


Nálunk azt veszem észre, hogy nem tudják pontosan mik is az elvárások a körzetes suliban, csak úgy hallomásból a szülőktől, akiknek van kisebb tesójuk.


Egyébként a lányom is ilyen pepecselős, aprólékos, de a suliban az egyik legjobban teljesítő, mert nagyon lelkes. :) És ha akar, akkor tud ám azért igyekezni :)


Nehéz így, de van rá esély, hogy menne neki.

2015. nov. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Engedjétek tovább főleg, ha már évvesztes is. Csak vele fogtok kitolni.


Engem sem akart anya engedni iskolába, de a család többi része meggyőzte szerencsére. Így lehetett az, hogy nem voltam 18 éves, amikor érettségiztem, és nem voltam 22, amikor diplomáztam. Saját megkeresett pénzemből tarthattam meg az esküvőmmet és az asszonnyal már családalapításra alkalmas lakás után nézünk.


25/F

2015. nov. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is most lesz 6 (2 hét múlva), ugyan olyan, mint amit a lányodról írsz: lassú, elveszik a részletekben, igazi szórakozott professzor, ráadásul a finommotorikája is gyengécske.

Ezzel együtt fel sem merült sem bennünk, sem az óvónőkben, sem a fejlesztő pedagógusban, hogy még egy évet oviba járjon, jövő szeptemberben meg iskolába. a pszichológiai vélemény még nincs meg, de nem hiszem, hogy nagy meglepit okozna.

Próbálunk neki egy határozott, de türelmes, segítőkész tanítónénit keresni, aki képes lekötni az intellektusát, de hajlandó is segíteni, hogy a nehézségeket leküzdje.

2015. nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%

Én hagynám. Nem rontja el az egy év ovi.

Hidd el hiába íratnád iskolába, 2 hét se kell már menne vissza az oviba.

2015. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

ismerjük már a tanárt, illetve én ismerem vagy 20 éve :) már csak miatta is szívesen küldeném most! ha maradna, ugye nem ismerőshöz kerülne, így lenne egy pici protekciója vagy mifene :)

én még csak a szórakozottságot se mondanám rá, mert tényleg nagyon szabálykövető, de tény, hogy addig ül a feladatok felett míg tökéletes nem lesz, emiatt a lassúsága.

de ezt nem tartom akkora problémának, hogy 8 évesen kezdje az iskolát :(

2015. nov. 30. 20:31
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha már eleve évvesztes, és 2016. augusztus 31-ig betölti a 7 évet, akkor eleve nem is maradhat még egy évet óvónői javaslatra, csak indokolt esetben, nevtanos szakvéleménnyel.

Én emiatt nem hagynám még egy évet, még majdnem egy év van iskolakezdésig, addig sokat változnak a gyerekek.

2015. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
őszi, tehát nem nem tölti be a 7-et aug 31-ig. de azért csak 1 év pluszban van így is :)
2015. nov. 30. 21:43
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy vigyétek el egy iskolaérettségi vizsgálatra.

Mi is így tettünk, nagyon dilemmában voltunk tavaly.


A lányom augusztusban töltötte csak a hatot, és szeptemberben végül elment iskolába.

Van egy nagyobb testvére, csak az írás-olvasás érdekelte, ők is iskolásat játszottak és nagyon akart menni.


Viszont bal kezes, "lassú" bizonyos dolgokban, és termetre kicsi.


A felmérésen azt mondták, totál iskolaérett, az irányokat keverte állítólag.


Szeptember óta iskolás, nagyon szereti, és nagyon bejött, hogy vittük.


Persze fáradt sokszor, de a nagyobb gyerekem is fáradt volt elsősnek, pedig ő szeptemberi, tehát totál év vesztesen ment.


Nekem a tanácsadóban azt mondta a nő, hogy a bizonytalan esetekben az a döntő érv, hogy a gyerek mire vágyik.


Az óvónőnk nálunk is 100%-ban azt mondta, hogy maradjon még egy évig ovis a lányom.

Csak éppen ő azt is mondta, hogy szerinte MINDEN GYEREKNEK ez a jó.


Még tesómék esetét leírom:

Ott első fiú gyerek volt júliusi, visszatartották 6 évesen. Szeptemberben ovis lett, teljesen kikészült, úgyhogy januárban bekapcsolódott egy első osztályba, következő szeptemberben "osztályozó vizsgát" tett az elsős anyagból és folytathatta a másodikat. Osztályelső lett.


Szóval itt nincs fekete-fehér, a saját gyerekedet kell vizsgálni, és érdemes bevonni pártatlan külső szakértőt.

2015. nov. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Menjen iskolába. Egyáltalán nem biztos, hogy újra kellene járnia az elsőt.
2015. dec. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!