Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bölcsiről ovira váltás; hogy...

Bölcsiről ovira váltás; hogy ment nektek a beszoktatás?

Figyelt kérdés

1 év bölcsibe járás után most oviba kezdtünk beszokni. A fiam 2,5 éves. A bölcsibe nagyon könnyen beszokott 1 evvel ezelőtt és imádott is járni sokáig. de az utolsó 3 hónap katasztrófa volt, mindig sirt reggelente ha menni kellett, ellenkezett,es amikor otthagytam sirt. De kb 10 mp-ig tartott a sirás.

Most elkezdtük az ovis beszokatást. Most oda nagyon szívesen megy, na hát miért? Mert ujdonság, ey ha kerdrzem hogy tetszik-e neki akkor mondja hogy igen. A bölcsit már nem szerette a végén.


A problemám nem igazán a gyerekkel van, hanem az ovónővel akit kaptunk. Úgy vélem hogy túl óvatos, és már több mint 1 hete beszokunk. Az első héten vegig ott kellett legyek, most meg csak 2-3 óra hosszra hagyhatom ott a fiam. Ezt nem értem, mikor mondja is hogy elfoglalja magát és tök jól van, de amikor elmegyek akkor sír vagy 5 percig. Én mondtam neki hogy a bölcsibe is ez volt de aztán jatszott magának mindig egész nap. De szerinte az nem jó ha a gyerek sír mikor elmegyek. De hiaba probalom mondani neki hogy a bölcsibe is sirt, ezzel az erővel jatszhatjuk ezt még hónapokig és minél tovább tart a búcsúzás annál nehezebb. A bölcsibe 1 hét alatt beszokott annó gond nélkül, itt is ugyanugy viselkedik, annyi h megvan a sírás mikor elmegyek, de ez már a bölcsi vége fele ia volt 3 hónapja. Azt mondja az ovònő lehet 3 hónapig is elleszünk a beszokással. Mondom MIVAAN????Nektek meddig tartott es h ment? Leginkább olyanokat kérdezdk akinek előtte bölcsis volt a gyereke.



szept. 10. 12:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

2023.szept végén töltötte lányom a 2évet.

2023.nov 6án kezdte a bölcsit.

az első hét zökkenőmentes volt. Utána kb 1 hónapig sírt reggelente, de ennyi.

2024.márc.végén betöltötte a 2,5 évet, áprilissal elkezdtük az ovit.

első nap 9re mentünk, de én 10kor már ki is ültem az öltözőbe, 11ig volt benn.

Második nap 8re mentünk, már reggelizett, fél 1kor hoztam haza ebéd után.

3.nap pedig benn is aludt már, alvás után egyből mentem érte.

4.naptól pedig apa vitte fél8ra, és mentem érte 3/4 4re.


Fiam nem volt bölcsis, neki is ugyan ennyi volt a beszoktatás. Ő pl minden reggel sírt 1 évig. Még az óvónők nyugtattak engem ezzel kapcsolatban.


ha nekem ezt benyögték volna, én tuti patáriát csaptam volna. Fizessék akkor azokat a napokat ami neked kiesik a munkából emiatt

szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hétfőn 1 órát voltunk együtt a csoportban, majd eljöttem egy órára, kedden 30 percet voltam bent, 2 órára hagytam ott, szerdán bement egyedül, 3 órát volt bent, csütörtökön ott ebédelt, pénteken ott is aludt.
szept. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Hétfőn ismerkedős játék három órában, kedden már ott hagytam ebédre (aznap sírt nagyon búcsúnál és közben is többször elpityeredett), utána napokban már végig ott volt és egyáltalán nem sírt. Most a héten megint volt pityergés, de csak napközben, néha én hiányzok, máskor aludni nincs kedve. Reggel jókedvűen bemegy és akkor is jó a kedve mikor elviszem, lelkesen integet az óvónőnek, hogy reggel találkoznak. Szóval azt remélem hamarosan már nem konyul le napközben sem az arca.

Ő másfél évet járt bölcsibe és mondogatja hogy hiányzik az ottani gondozó és a kis barátja, aki máshová jár.

szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%

A te kisfiad 2.5 éves!!

A miéink itt nagyjából 3, majdnem 4.

Nem lehet összehasonlítani mert sokat számít hogy ilyen picike.

Neki még bölcsibe lett volna a helye 1 éve. Bocsi ez van

szept. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A kislányomnak "betanítottam" es a bolcsis nenik is hogy: szeret teged az óvó néni.

Úgyhogy mentünk az oviba es azon nyafogott nekem az 1perc utan hogy nem ölelte meg az óvó neni.

Megdugtam a fülébe az óvó néninek hogy ezért nyafog a kislanyom, es mondta előre hogy szereti az óvó nénit.. ☺️ ezután megolelte az óvó néni, utánna haza mentem az első nap!! 2perc után!! Es sose sírt ,most is szalad megölelni az óvó néniket :)


Ezelőtt 1 évvel ez biztos nem így nézett volna ki, ezért irtam nem mindegy mekkora a gyerek!!

14#es voltam

szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Jajj bocsánat!! Elírta a telóm 🤦 szerencsére visszaolvastam..


MEGSUGTAM -ezt írtam nem értem miért írt mast bocsanat

szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mindegyik gyerekem volt bölcsis. A lányaimnak nem volt beszoktatás, a fiamnak volt de második nap beszokott, nem sírt egyáltalán.

De ő már 3 éves 3 hónapos, sokat számít ilyenkor 1 év.

szept. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

2 évesen kezdte a bölcsit pont. 1,5 évet járt.

3.5 évesen kezdte az óvodát.

Első nap bementem vele, rohant játszani, ebéd után haza kellett hoznom, na akkor ordított. Másnap már ott aludt.


A mi csoportunkban 1 héten belül mindenki bent aludt, szülők kb. 3 napig voltak.

szept. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!