Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kinek hogy ment a beszoktatás...

Kinek hogy ment a beszoktatás oviba? Van valami megoldás hogy ne ragaszkodjon annyira a gyerek? Nálunk minden reggel visitas

Figyelt kérdés
szept. 5. 13:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Más szülő viszi be,nem az akihez jobban ragaszkodik.
szept. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom most kezdte pár napja. Lehetnél kicsit türelmesebb, meg fogja szokni. A ragaszkodás meg normális. Azok a gyerekek is ragaszkodnak a szüleikhez, akik nem visítanak.
szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#1 én is gondoltam erre csak akkor lehet hogy már menni sem akarna 😄
szept. 5. 13:47
 4/21 A kérdező kommentje:
#2 igen, türelmes vagyok csak hátha van valami tipp, mert most így itthon is nagyon anyas lett
szept. 5. 13:48
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a középsősöm, akivel tavaly semmi nem volt (rossz élménye sincs az ovival, jó fejek az óvónők, vannak barátnői - akikkel ráadásul tartottuk a kapcsolatot nyáron stb), kedd-szerdán már úgy ment, hogy nem akar menni. Tegnap este mondta, hogy tegnap majdnem elpityeredett az oviban, mert eszébe jutottunk… ezután óriási, olyan igazán mélyről jövő sírásban tört ki. Azt hittem, ezzel kiment a feszkó. De reggel úgy sírt és úgy szorított, mint tavaly egyszer sem. (Semmilyen változás nem történt az életünkben, ami ezt reálisan indokolná) Ettől függetlenül szerintem az segít, ha ezt elfogadjuk, meghallgatjuk és egy idő után könnyebb lesz neki.

Ugyanezt gondolom a kiscsoportos beszoktatásról. Nem kéne hogy az legyen a cél hogy elérjük, hogy kevésbé ragaszkodjon.

szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyelőre simán ment, bár még nem sokra jutottunk. Az első nap ott voltak a szülők, szóval inkább játszóház jellege volt. A második nap aki volt bölcsis, az egyedül volt benn ebéd utánig. Aki nem, összesen két kisfiú, őket kb. egy óra közös játék után fél órára hagytuk ott. Simán vették, az én fiam akkor se jött oda, mikor visszajöttünk. Harmadik nap 2 órát lett volna nélkülem, de megbetegedett.


Annyi trükköt csináltam, hogy otthagytam neki a zsebkendőmet (egyszerű virágos textilzsebkendő, beraktam a zsebébe), azzal hogy ez az enyém és itthagyom neki. Elvileg ez valamennyit segít. Mikor elmentem, külön mondtam neki hogy most a Juli néni meg a Piroska néni fog rá vigyázni, és hogy mikor az udvarra mennek, akkor jövök vissza (jobban érti így az időtartamot, mint azt, hogy fél óra). Plusz nálunk 4 felnőtt volt 7 gyerekre, szóval abszolút tudnak rájuk figyelni.


De szerintem nagyon gyerekfüggő, egyáltalán nem biztos, hogy a felsorolt trükkökön múlott. Lehet, hogy az én fiam ilyen és kész.

szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én is mondom neki mindig hogy anya nem tud itt maradni, megy dolgozni, de majd alvás után jövök.. egyelőre nem használ
szept. 5. 13:56
 8/21 A kérdező kommentje:
Nálunk úgy van hogy ott kell hagyni aztán kész.. nincs ilyen 1 óra meg 2 óra
szept. 5. 13:57
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt olyam beszoktatás, hogy ott lettem volna, a kisebb első naptól rendesen ott volt minden gond nélkül, a nagyobb 3 napon át egyre tovább maradt, majd kb 1 hét után jött a hiszti, ami kitartott 4 ovis ÉVEN ÁT és ELSŐBEN is!
szept. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó a nagyobbnál volt hiszti?
szept. 5. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!