Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy zajlik a beszoktatás az...

Hogy zajlik a beszoktatás az óvodába? Illetve ovi előtt reggelizik e otthon a gyereked?

Figyelt kérdés
Tudom minden oviba más a beszoktatás, de úgy általánoságba kérdezem.

aug. 18. 07:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk több lépcsős volt, de viszonylag gyors. Első nap bent volt 9-től 11-ig, második nap szintén 9-től ebédig, harmadik nap meg már reggelire ment és úgy vittem el ebéd után, és ha ez bejött, akkor onnantól kezdve beszokottnak tekintették. Volt egy-két gyerek, akiknek ez sok volt, velük visszatértek pár napra az ebéd előtti elviteles időszakra, és újrapróbálkoztak. Én egy ideig elhoztam ebéd után a lányom, mert úgyis otthon voltam a kistesójával, de kb egy hét után már szeretett volna ő is ott aludni a többiekkel ebéd után, szóval onnantól kezdve járt teljes napokat, de akinek nem volt meg az a luxus, hogy otthon van a gyerekkel, azoknál az első hét végére volt cél, hogy ott aludjon a gyerek, de nem erőltették, volt, aki csak a második hét végén tudott ott aludni. Nálunk tündércukik az óvó nénik, abszolút gyengéden és kedvesen állnak a gyerekekhez, és amennyire csak lehet, igyekeztek őket finoman beszoktatni. A mi csoportunk vegyes csoport, ami ebből a szempontból is jó volt, mert nem egyszerre 25 kicsit kellett beszoktatni, hanem csak valami 8-9-et, így több figyelem jutott egyénileg a gyerekekre, és ott voltak a nagyobbak is segítségnek, szóval ebből a szempontból nekem ez nagyon tetszett.


Az én gyerekeim amúgy sem reggeliznek, hiába tálalom ki eléjük, akár azt is csinálhatnám, hogy a nekik szánt reggelit egyenesen a konyhapultról a kukába söpröm, szóval nem erőltetem meg magam ovi előtt. Oviban meg vagy eszik, vagy nem, ez már rá van bízva. Általában azért nem jön haza farkaséhesen a nagyobb gyerkőc, szóval valamit csak nyammog ott is.

aug. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy nap volt. 8ra kellett menni és ebéd előttig maradt. Másnaptól mar teljes nap volt. A gyerekek 90%-ánál így volt.

Mindig reggelizett

aug. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két délelőttöt bent lesz a szülő a gyerekkel, harmadik naptól már csak beadom reggel. Két napig el kell hozni ebéd után, utána maradhat már egész nap, ha bírja.

Korán szokott kelni a gyerekem és reggelizik otthon (ő kéri), de ettől függetlenül a bölcsiben is mindig bőségesen megreggelizik, egy órával az első adag után.

aug. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Első nap kb 2-3 órát maradhatott, második nap ebéd előtt kellett elvinni, 3.nap már ott ebédelt. Azt nem akarták megengedni, hogy ott aludjon, pedig bölcsis volt, tudta mik a szokások, szóval már ott is aludt. Reggelizik, mert itt először tízóraiznak csak, addig nagyon éhes lenne.
aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig reggelizik itthon. Az oviban csak tízórai van 9után, az már nagyon késő lenne neki a korai kelés után.

Szeptemberben kezdjük az ovit, itt szülőmentes beszoktatás van. Hétfőn bemegyünk, 10-15 percet maradhat a szülő, majd el kell jönni, és ha nagy a dráma, hívnak, hogy menjünk érte. Az első héten nem alszanak bent, a másodiktól igen.

aug. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1. gyerekkel: első nap elhoztam ebéd előtt, második nap ebéd után, harmadik naptól bent is "aludt". Idézőjelben, mert sose aludt. Ő nem volt bölcsis, 4 évesen kezdett ovit.

2. gyerek fél évig bölcsis volt, utána kezdte az ovit. Első naptól teljes napot volt ottalvással mindennel. Nem volt szoktatás.

aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim Montessori oviba jártak mind - augusztus utolsó hetében délelőttönként ismerkedős napok vannak, olyankor be lehet szülővel együtt menni, annyiszor amennyiszer akarsz, játszhat az udvaron, körbenézhet, stb. Aztán szeptemberben amikor kezdődik, az első napon délelőtt bent lehetsz, második nap már egy órát csak, harmadik naptól pedig elköszönsz és bemennek. Eddigre már általában vannak ismerős arcok neki, ezért nem szokott gond lenni senkivel. :) aki nyűgösebb, sírósabb, azt ölbeveszik az óvónénik, volt akit hetekig kellett magukkal cipelniük, és simán csinálták, szuper ovi volt.

Reggelizni reggelizett mindegyik gyerkőcöm anno. Az a biztos, ha nem éhes. :)

aug. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1. Nap 1,5-2 órát voltak, akkor ott lehettem én is. 2. Nap szintén 2 óra, de kicsit maradtam, aztán ott kellett hagyni, 3.nap már ment rendesen félnapos oviba. Akiknek nagyon nehézkesen indul, nekik az 5.napig hagynak időt.


Oviban 10 órai az első étkezés, úgyhogy ha keveset is, de harapnak valamit itthon. (Nekem nem bírnak normál adagot reggelizni soha, de annyit éppen esznek, hogy 10óraiig kibírják.)

aug. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagylanyom

Terv: elso heten ebed elott hazaviszem az elso 3 nap vele maradok

Valosag: a gyerek 30 perc utan csodalkozva kerdi h en mit keresek meg az oviban??? Kiakad h nem maradhat


Fiam:

Terv: 1 het ebedig marad elso 3 nap vele maradok aztan marad ebed utanig.

Valosag: meg 2 honap mulva is orditott mikor mentem el. Banatos szemekkel ul az ablakban be volt sertodvw h ott kelle lennie az sem szamitott h a noverevel volt vegyes csoportban.

Kislanyom

Terv: mint az elso kettonel

Valosag: elso ket het full orditas visitas nem akarom utalom az ovit stb.. harmadik het hetfoje mosolygva berohant a oviba h imadja

aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk első nap be kellett vinni a cuccokat és kitölteni egy csomó oldalas nyomtatványt. Addig a kisfiam játszott a csoportban. Másnap ott kellett hagynom 1 órára, harmadik nap ott is ebédelt, negyedik nap pedig már ott aludt. Kisfiam járt bölcsibe, így nagyon könnyen ment a beszokás.
aug. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!