Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bölcsiről ovira váltás; hogy...

Bölcsiről ovira váltás; hogy ment nektek a beszoktatás?

Figyelt kérdés

1 év bölcsibe járás után most oviba kezdtünk beszokni. A fiam 2,5 éves. A bölcsibe nagyon könnyen beszokott 1 evvel ezelőtt és imádott is járni sokáig. de az utolsó 3 hónap katasztrófa volt, mindig sirt reggelente ha menni kellett, ellenkezett,es amikor otthagytam sirt. De kb 10 mp-ig tartott a sirás.

Most elkezdtük az ovis beszokatást. Most oda nagyon szívesen megy, na hát miért? Mert ujdonság, ey ha kerdrzem hogy tetszik-e neki akkor mondja hogy igen. A bölcsit már nem szerette a végén.


A problemám nem igazán a gyerekkel van, hanem az ovónővel akit kaptunk. Úgy vélem hogy túl óvatos, és már több mint 1 hete beszokunk. Az első héten vegig ott kellett legyek, most meg csak 2-3 óra hosszra hagyhatom ott a fiam. Ezt nem értem, mikor mondja is hogy elfoglalja magát és tök jól van, de amikor elmegyek akkor sír vagy 5 percig. Én mondtam neki hogy a bölcsibe is ez volt de aztán jatszott magának mindig egész nap. De szerinte az nem jó ha a gyerek sír mikor elmegyek. De hiaba probalom mondani neki hogy a bölcsibe is sirt, ezzel az erővel jatszhatjuk ezt még hónapokig és minél tovább tart a búcsúzás annál nehezebb. A bölcsibe 1 hét alatt beszokott annó gond nélkül, itt is ugyanugy viselkedik, annyi h megvan a sírás mikor elmegyek, de ez már a bölcsi vége fele ia volt 3 hónapja. Azt mondja az ovònő lehet 3 hónapig is elleszünk a beszokással. Mondom MIVAAN????Nektek meddig tartott es h ment? Leginkább olyanokat kérdezdk akinek előtte bölcsis volt a gyereke.



szept. 10. 12:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsis volt a lányom, az óvoda úgy nézett ki, hogy az első nap mondta, hogy menjek nyugodtan haza. Leültem az öltözőben, aztán egyszer meglátott, és kiszólt, hogy menjek már. :D

Szóval nálunk nagyon könnyen és flottul ment a dolog.

szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsiseknek nem volt beszoktatás nálunk.

Sem most, sem 7 éve.

Sima ügy volt.

Előtte jó sokat beszélgettünk.

szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ki ez az óvónő és hol van? Nekünk ő kellene. Komolyan kérdezem. Ha budapesti, leírod akár privátba légyszi?
szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az én lányom is utálta a bölcsit már az utolsó 1 évben, mert minden barátja oviba ment, ő meg maradt és nála már csak kisebbek voltak. Minden nap sírt, hogy nem akar bölcsibe menni, ovis akar lenni. Első ovis napon a férjem ment vele, mert én kórházban voltam a másik gyerekkel. Az első nap ott volt 1-2 órát vele, a másodikon már nem. Az első 3 nap ebéd után hazahozta, azóta ott alszik. Nincs probléma reggel és az ottalvással sem.
szept. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Válaszom sajnos nincs, mert még csak 2 lesz a fiam, és valószínűleg nem lesz bölcsis, de egy kérdésem lenne:

Hogy jársz dolgozni, ha nem hagyhatod ott a gyerkőcöt az oviban?

szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szabadságom van, két hét. Tehá szamoltam ezzel. De nem így, hogy jövőhéten se hagyhatom ott egész napra. Szóval a két het szabiból lesz lassan a fizetetlen. Nem lehet máskepp megoldani. Nincs segitségem.
szept. 10. 14:05
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Én megmondanám, hogy jövő héttől dolgozom. Abszurd, hogy 3 hónap legyen a beszokás. Gondolom nem akar az óvónéni reggel egy síró kisgyereket vígasztalni, amikor van rajta kívül egy halom gyerek akivel foglalkozni kell. De ilyet nem várhat el, hogy a szülő 3 hónapot otthon legyen.
szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen énis igy gondolom, es nekem ez hihetetlen, pláne ez a hozzáállás, a bölcsibe sokkal lazább, vagánysbb gondozók voltak, akik nem kezelték ennyire "túlszakszerűen". Ha nem jart volna a gyerekem bölcsibe akkor megértem hogy óvatosan kezelik a szitut, na de igy?? Azzal magyarazzák h ez egy tök mas közeg. Oké értem ezt, de erdekes hogy másfel evesen siman beszokott egy helyre 1 hét alatt, es itt is kb ugyanaz látszik, itt mégis ilyen lassan csinálják.
szept. 10. 14:17
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet, hogy megkeresném az óvodavezetőt, hogy ez így kivitelezhetetlen. 2 hónap fizetetlen szabi, mert az óvónő nem tudja kezelni a reggeli 5 perc sírást? Hagyjuk már. Ez a dolga. Nyugodtan mondd meg, hogy jövő héttől visszamész dolgozni. Nem is értem mit gondol. Amúgy csak veled csinálja ezt vagy az összes beszokó csemete szülőjével?
szept. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Most jelenleg 3 beszokó gyerek van a csoportba de azok nem jartak bölcsibe előtte mint mi, de idősebbek 1 evvel. 3,5 évesek. Velük is ezt csinálja.
szept. 10. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!