Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Máshol is ilyen nehézkes a...

Máshol is ilyen nehézkes a közös ajándékok árát összeszedni?

Figyelt kérdés

Azt nem értem, hogy ha már benne van valaki a közös ajándékozásban (ballagás), akkor miért nem fizeti ki a részét? Az az egy h.lye aki elintézi (jelenleg én), meg jól ráfizet az ilyenek miatt.

Biztos hogy többet nem vállalok el ilyesmit, de ha már van valaki aki felvállalja és elintézi/megrendeli az ajándékot, inkább megköszönni kéne nem? Az nem volt az alku része hogy futkossak a pénzemért.

Ti hogy kezelnétek ezt? Nem vagyok az a nagyon nyomulós, én szégyellem magam az ilyenek miatt, de nem kevés pénz. 3 hét alatt nem sikerült vele megtalálni, pedig számlaszámot is adtam.



máj. 31. 16:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Ez régen sem volt másképp...

Én ilyen szempontból nem vagyok szívbajos. Ha kell, napomta órok, h bocsi, tartozol x összeggel

máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Késő bánat, de az ilyeneket jóval előre érdemes beszedni. Mi év elején adtuk be, vagy két részletben és kiscsoporttól gyűjtöttünk. Külön ajándékokra és külön a csoplrtszobába kellő dolgokra. Így nem igazán fordult elő ilyen. Egy-egy ember nem fizetett csak.
máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen jogos a felháborodásod és ne érezd cikinek, hogy nyaggatod az illetőt.


Ettől még lehet, hogy nem direkt csinálja, vannak ilyen emberek, akiknek valahogy el van szabva az agyműködése.


Ha szoktatok személyesen találkozni, akkor kérdezz rá, hogy esetleg át tudja-e utalni most azonnal a telefonjáról. Addig figyelsz a gyerekre.

máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

2: Mi az hogy késő bánat? Jóval előbb nem tudtam beszedni, mert eleve ajándékötlet sem volt. Mindent én kerestem, csomó ötletet belinkeltem mire nagy nehezen kiválasztották. Előre hogy tudtam volna beszedni az árát, ha még egyáltalán ötlet sem volt semmire. Egyedi ajándékot privát kell rendelni és előre utalni. Kb határidő előtt fél pillanattal tudtam leadni a rendelést mert még vártam a válaszokat és akkor már utalnom is kellett. A csoportpénzt az óvónő szedi, az nem erre van.

3 szülő nincs is benne, gondolom ők egyénileg szánnak valamit vagy leszrják. Adott volt a lehetőség hogy be se lépjen a dologba aki nem akar. Ezért nem értem hogy most miért nekem kell cgánykodnom.


Lehet úgy kellett volna csinálnom, hogy megszavaztatni mennyit szánnak átlagban rá és azt beszedni ami alapján ajándékot keresek...

máj. 31. 16:58
 5/21 A kérdező kommentje:

3: Sajnos nem egyszerre hozzuk el a gyerekeinket, de lehet megpróbálom kikeríteni.

Köszönöm az eddigi tippeket!

máj. 31. 16:59
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

Jegyezd meg, hogy ígért emberek száma -8. Ez a valódi összeg amivel számolj.

Amúgy ez csak az én véleményem, de nem kell közös ajándékba gondolkozni. Év végén 3 percre félre hívod a pedagógust és odaadod neki az általad gondolt ajándékot. Ha 1 tábla csoki akkor az, ha masszázs jegy akkor az. A közösködésből csak a baj és a hiszti van.

máj. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Várd meg míg lesz családi és akkor szólj neki, hogy most szépen adja oda végre a tartozást.
máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
6: igaz. Saját káromon megtanultam. Suliban ilyesmit nem vállalok el soha az biztos. Vannak már kedves egyedi ajándékok kisebb kivitelben is- addig nem is tudtam míg célzottan nem keresgettem sokat- amik jók egyéni ajándéknak. A jövőben okosabb leszek ezen a téren.
máj. 31. 17:17
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy működik: kitaláljuk, mit akarunk. Elosztjuk annyival, ahányan vagyunk rá. Ha mindenkinek okés minden, akkor azt a fejpénzt beszedjük előre, és utána lesz megvéve az ajándék.


De ez esetedben már nem segít, így marad az, hogy "nyaggatod" azt, aki tartozik.

máj. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

"Azt nem értem, hogy ha már benne van valaki a közös ajándékozásban (ballagás), akkor miért nem fizeti ki a részét?"


Mert alapvetően nincs benne, csak ciki lett volna ott mindenki előtt elmondani, hogy ő nem akarja/tudja kifizetni.

máj. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!