Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért lett kötelező az óvoda?

Miért lett kötelező az óvoda?

Figyelt kérdés

A mai 30-40-es korosztály (akik ezen gyerekek szülei kb.) is felnőtt úgy, hogy sokan nem jártak, csak iskolába.

Anya mellett sokszor jobb helye van.

Meg én pl.arra emlékszem, hogy az elején kb. utáltam az óvodát. Fáradt voltam, hogy kelni, menni kell, gombnyomásra aludni (amúgy azt sem tudtam, csak fetrengtem+nem engedtek ki wc-re alvásidőben, ezért be is pisiltem), ricsaj volt, kb. a gyerekek többsége sírt, azt hittem, hogy már nem látom többet anyukám, ezért en is sírtam, némelyik óvónő rideg volt, kisebbségiek idiótaságait kellett elviselni, stb.

Örültem, ha néhanapján hamarabb elhoztak a szüleim.

Egy normális gyerek több traumát él át, mint amennyi haszna van. (És a szülők ezt nem is veszik észre, kb. annyi esik le nekik, hogy a gyerek még nem tudja mi az az ovi és ezért sír, mert idegen neki...)



máj. 28. 08:08
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
39%
Hát én azért örülök hogy nem nekem kell megtanítanom a helyes ceruzafogásra, és nem nekem kell foglalkozni a beszédhang hallással sem. Nem tudom megítélni azt sem hogy iskola érett e egy gyerek. Valószínűleg nem is értek egy csomó dologhoz még ami az oviban történik a gyerekemmel. Kézműves foglalkozást és néptáncot sem tudok neki tanítani. Nem tudok közösségben átélt élményt adni neki, lévén hogy egyke gyerek.
jún. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
47%
Egyáltalán nem arról szól a kérdés meg a vita, hogy legyen óvoda meg iskola, hanem arról hogy miért kötelező
jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!