Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért lett kötelező az óvoda?

Miért lett kötelező az óvoda?

Figyelt kérdés

A mai 30-40-es korosztály (akik ezen gyerekek szülei kb.) is felnőtt úgy, hogy sokan nem jártak, csak iskolába.

Anya mellett sokszor jobb helye van.

Meg én pl.arra emlékszem, hogy az elején kb. utáltam az óvodát. Fáradt voltam, hogy kelni, menni kell, gombnyomásra aludni (amúgy azt sem tudtam, csak fetrengtem+nem engedtek ki wc-re alvásidőben, ezért be is pisiltem), ricsaj volt, kb. a gyerekek többsége sírt, azt hittem, hogy már nem látom többet anyukám, ezért en is sírtam, némelyik óvónő rideg volt, kisebbségiek idiótaságait kellett elviselni, stb.

Örültem, ha néhanapján hamarabb elhoztak a szüleim.

Egy normális gyerek több traumát él át, mint amennyi haszna van. (És a szülők ezt nem is veszik észre, kb. annyi esik le nekik, hogy a gyerek még nem tudja mi az az ovi és ezért sír, mert idegen neki...)



máj. 28. 08:08
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
68%
szerintem a gyermekeknek közösségben van a helye, a saját korosztályával. igenis a társaival legyen, tanuljon meg bizonyos szabályokat, tanuljon meg alkalmazkodni tanuljon fegyelmet, rendet stb. én is jártam oviba, s bár nem mindig tetszett mégis túléltem. a túlzott elkényeztetés se tesz jót a gyermekeknek.
máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy el kell szigetelni, de találkozni máshol is tud a korosztályával.

És míg kicsi, nem érzem, hogy szüksége lenne erre a sok stresszre se neki, se az anyának.

Szerintem nem természetes, hogy így csináljuk.

Aki megtehetné bőven elég lenne neki a suli.

máj. 29. 16:12
 33/42 anonim ***** válasza:
38%
Egészséges gyereknek nem stressz az ovi.Az enyém szeretett járni,én is járok mindennap mert dada vagyok.A csoportomba is szeretnek járni.
jún. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
83%
Kedves dadus néni. Nem igaz, hogy nem stressz. Kisfiam egészséges, mégis stresszelt az ovi miatt. Jobban mondva nem az ovi miatt, hanem az óvónő miatt, és nem csak az én gyerekem, a csoportban több gyerek is. Hívtunk össze szülőit, bejártunk fogadó órára, sőt, többen panaszt is tettünk, de semmi sem változott.
jún. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Nekem az a furcsa, ha egy gyerek ennyi idősen oviba szeret járni és nem a családjához kötődik még...
jún. 17. 18:51
 36/42 anonim ***** válasza:
35%
Nem az ovit, mint intézményt szeretik, hanem a gyerektársaságot, a kis barátaikat, óvónéniket és dadusokat, esetleg az ottani játékok közül is lesz egy-két kedvenc. Feléjük alakul ki kötődés és általában akkor jár stresszel számukra az ovi, hogyha ezen kapcsolatok valamelyike sérül.
jún. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Én sem az intézményre értettem...
jún. 18. 13:56
 38/42 anonim ***** válasza:
41%

"Nekem az a furcsa, ha egy gyerek ennyi idősen oviba szeret járni és nem a családjához kötődik még."


Olyan hülyeségeket írsz. Én például imádtam óvodába járni, emlékszem, mindig maradni akartam, mert ott ugye folyton ment a játék, bandázás, annyira klassz kreatív dolgokat csináltunk.


De ettöl még kötődtem a családomhoz, csak ah oviban olyan jó volt játszani.

jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
40%
a kisgyermekek szerintem a korosztályukkal játsszanak és legyenek. kell szokni a rendet, közösséget, az alkalmazkodást, meg hogy vannak kötelességeik stb. számomra pozitív hogy kötelező az óvoda.
jún. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Szerintem meg a felnőttek példamutatása is ugyanannyira fontos, akiktől tanulhatnak. De elsősorban a a meleg szeretteli környezetre szavaznék az életük elején, és nem a szocializálódásra, meg rend tanulasara. Nem vagyunk robotok.
jún. 22. 13:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!