Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért lett kötelező az óvoda?

Miért lett kötelező az óvoda?

Figyelt kérdés

A mai 30-40-es korosztály (akik ezen gyerekek szülei kb.) is felnőtt úgy, hogy sokan nem jártak, csak iskolába.

Anya mellett sokszor jobb helye van.

Meg én pl.arra emlékszem, hogy az elején kb. utáltam az óvodát. Fáradt voltam, hogy kelni, menni kell, gombnyomásra aludni (amúgy azt sem tudtam, csak fetrengtem+nem engedtek ki wc-re alvásidőben, ezért be is pisiltem), ricsaj volt, kb. a gyerekek többsége sírt, azt hittem, hogy már nem látom többet anyukám, ezért en is sírtam, némelyik óvónő rideg volt, kisebbségiek idiótaságait kellett elviselni, stb.

Örültem, ha néhanapján hamarabb elhoztak a szüleim.

Egy normális gyerek több traumát él át, mint amennyi haszna van. (És a szülők ezt nem is veszik észre, kb. annyi esik le nekik, hogy a gyerek még nem tudja mi az az ovi és ezért sír, mert idegen neki...)



máj. 28. 08:08
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem van haszna, bár abban egyetértek, hogy nem feltétlenül ebben a formában.

Egyrészt a szülők többségének vissza kell mennie dolgozni, ha nem lenne kötelező az ovi, akkor nem lenne köteles felvenni a körzetes ovi a gyerkőcöt, ugyanúgy szívnának, mint sokan a bölcsivel.

Másrészt, a gyereknek szükséges a szocializáció, gyerek közösség és valljuk be sokan olyan fejlesztéseket, foglalkozásokat sem kapnának, mint az oviban. Nem kell nagy dolgokra gondolni, elég egy ovis tornára mondjuk, vagy valami alap kézműves foglalkozásra sajnos. Ahhoz mindenképpen jó, hogy rendszert vezessen a gyerekek életébe, előkészítve gyakorlatilag a sulis éveket.

máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ebben van a hivatalos indoklás.

máj. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
91%
Sok gyerek van, aki jobban jár azzal, ha szakemberek előtt van, segíti a szocializációt, és elvileg felkészít az iskolára.
máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
38%

Hát ez egy nagyon jó kérdés. Ugyanúgy kvázi ellehetetlenítették azt is, hogy egy gyerek otthontanuló, a szülőnek már semmi beleszólása nincs a gyermeke életébe.

Azt gondolom, hogy az a mögöttes magasztos ok, hogy egy gyerek sem éljen még véletlenül sem rossz családi körülmények között, és ha nem jár intézménybe akkor nehezebb kiszúrni (bár védőnő akkor mire van ugye).

Mindenesetre ez a szabadságjogok durva megsértése.


Én mondjuk így is úgyis akarom óvodába járatni a gyerekem, de utána olvastam arra az esetre ha mégsem. Az a helyzet, hogy ha nem akarod óvodába járatni a gyereked, akkor beíratod de nem viszed. A gyermekvédelem ez miatt nem fogja tőled elvenni a gyereked, legfeljebb néha kijönnek hogy rádijjesszenek.

máj. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
79%
#3-as #4-es vagyok: ebben maximálisan igazad van, ugyanakkor én személy szerint méltanytalannak érzem hogy a hülye szölők miatt szívjanak a jó szülők is
máj. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell olyan régre visszamenni. Nővérem csak 1 évet járt oviba, mert anya otthon volt velem. Mikor én ovis lettem ő is akkor lett az.

A szegényebb, visszamaradottabb réteg miatt kötelező.

máj. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
97%
Az a baj, hogy az iskolai rendszerünk nincs felkészülve arra, hogy százan érkeznek az iskolába százféle környezetből, nincs arra idő, hogy "egy szintre" hozzák őket. Az ovi egyfajta iskola alapozó is és valahol (lásd hátrányos helyzetű körzetek) még így is nagyon nagyon nehéz a helyzet iskolakezdésnél. Ez pedig hatással van a normális családokra is, hiszen egy-két "renitens" is elég ahhoz, hogy lassítsák az egész osztályt. ha 20-ból 15 az, akkor az 5 szenved.
máj. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
91%

A cigányok miatt lett kötelező. Dolgoztam óvodában. El sem tudjátok képzelni, mikre kell megtanítani egy szocializálatlan 3 éves cigánygyereket!

Inkább nem írom le,miket csinálnak.....


Az ok az tehát, hogy szocializációban a gyerekek első osztályra legyenek egy szinten.

máj. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy nem tudom, melyik 3-4 éves gyereknek elegendő az az inger, ami otthon éri az anyjával. Én alig várom, hogy szeptemberben oviba menjen a fian, aki most lett 3, mert már egy éve tuti ráférne, velem itthon unatkozik, bármit csinálunk, a nap fénypintja neki, mikor hazajönnek a szomszéd vele egykorú gyerekek és lehet bandázni.
máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
83%
9, de miből gondolod, hogy annyi az élete, hogy otthon van az anyjával? Nekem két kisebb tesóm volt, egy rakás hasonló korú az utcában, szintén tesókkal. Csak egy évet jártam oviba, ráadásul csak délelőtt. Semmi gondom nem lett.
máj. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!