Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért lett kötelező az óvoda?

Miért lett kötelező az óvoda?

Figyelt kérdés

A mai 30-40-es korosztály (akik ezen gyerekek szülei kb.) is felnőtt úgy, hogy sokan nem jártak, csak iskolába.

Anya mellett sokszor jobb helye van.

Meg én pl.arra emlékszem, hogy az elején kb. utáltam az óvodát. Fáradt voltam, hogy kelni, menni kell, gombnyomásra aludni (amúgy azt sem tudtam, csak fetrengtem+nem engedtek ki wc-re alvásidőben, ezért be is pisiltem), ricsaj volt, kb. a gyerekek többsége sírt, azt hittem, hogy már nem látom többet anyukám, ezért en is sírtam, némelyik óvónő rideg volt, kisebbségiek idiótaságait kellett elviselni, stb.

Örültem, ha néhanapján hamarabb elhoztak a szüleim.

Egy normális gyerek több traumát él át, mint amennyi haszna van. (És a szülők ezt nem is veszik észre, kb. annyi esik le nekik, hogy a gyerek még nem tudja mi az az ovi és ezért sír, mert idegen neki...)



máj. 28. 08:08
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
83%
Utsó kettő megfogalmazta, amit írnék!
máj. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
95%
19, hát szocializáció ide vagy oda, az alsós tanító nénimnek mi voltunk az első osztálya, ez a negyvenedik tanéve, idén befejezi. Azt mondja, könnyebb volt pályakezdőként 36 (mert ennyien voltunk) elsőssel, mint most hússzal... Pedig akkor nagyon sokan nem jártunk három évet oviba.
máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Az én életemben sem volt haszna úgy érzem.

És nálunk is az óvónők meg dadusok többsége csak le akart tudni a gyereket. Némelyik sóhajtozotott, ha le kellett hajolni bekötni a cipőnket. De ezt a szülők nem látják, mert nekik jópofiznak az ilyenek és a szülő azt hiszi jó kezekben van a gyerek. Közben a lelkiismeretesebben a saját szülője foglalkozna vele. Egy idegent nem fogja érdekelni annyira.

Ráadásul egy évvel többet jártam, mert visszatartottak, hogy még nem azt csináltam, ami a feladat (mást rajzoltam, mint amit kértek. Amúgy akkor sem hallottam a zsivajban, hogy ez a feladat, azt hittem szokás szerint, ha papírt, ceruzát kapok, elfolalhatom magam. Aztán a többi körülöttem lévő gyerek szólt, bogy nem ezt kellett volna rajzolni...)

Meg volt olyan gyerek, aki minden nap sarokban volt. Az is olyan rossz érzés volt.

Egy barátnőm volt, a többiekkel kevésbé érintkeztem vagy, ha igen, nem jöttünk ki jól, nem játszottunk. Vele szerencsére nagyon jóban lettünk, így volt egy kis támaszom meg szerintem én is neki, ha már a szüleink nincsenek ott...

Na ezek marha hasznos szocializációs élmények...

máj. 28. 14:02
 24/42 A kérdező kommentje:

Amúgy több barátnőm, ismerősöm, akiket megkérdeztem az ovis élményeikről, általában azt válaszolják, hogy utaltak járni...

Szerintem ez is sokatmondó és normális szülő nem szeretné, hogy ugyanezt átélje a gyereke.

máj. 28. 14:07
 25/42 anonim ***** válasza:
93%
Az óvoda ellen szólhat, ha gyermekvédelmi szabályokat vagy törvényeket nem tartanak be, ha hiányos az egészségügyi ellátás vagy az épület biztonsága, illetve ha az óvodapedagógusok nem megfelelően végzik a munkájukat, és nem felelnek meg a gyerekek szükségleteinek. Emellett az óvodai aktivitások esetleges hiánya vagy a gyerekek túlterheltsége is ellenérzéseket vált ki.
máj. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
80%
Gyerekem bölcsibe jár és imádja,dolgozni meg kell mert kell a pénz. Azóta sok mindent tanult,fejlődött és ott bezzeg megeszik mindent😅 jobban járt a bölcsivel mint itthon velem engem és a játszóteret már unta.
máj. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
96%

Biztos vagyok benne, hogy rengeteg gyerek -sajnos- az óvodában több törődést, nevelést kap, mint otthon...


Viszont egy olyan családban, ahol rendesen törődnek a gyerekkel; ott az óvoda csak egy gyerekmegőrző.


Egyetlen dologban pótolhatatlan az ovi: szocializáció terén.

máj. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
48%
Sokkal jobban lehet óvodán kívül szocializálòdni. Az óvoda és az iskola felépítèse inkàbb egy börtönère hasonlìt, mint egy egèszsèges tàrsadalomra. Merev, indokolatlanul korlàtozò szabàlyok, teljhatalmú vezetők, bàmtalmazàs tűrèse, egyèni jellemzők ès igènyek semmibe vètele. Ez a börtönre, òvodàra iskolàra jellemző.
máj. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
84%
Az ovi ma sem jobb. A gyereket egy tüsszentéssel hazaküldik, hogy nekik ne legyen dolguk. A csoport létszáma 23 gyerek, de a rekord eddig 16 fő volt egyszerre. Azt is csak 1 napig tudták tartani, mert aki lehet hazaküldik
máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

Amúgy nekem is az jutott eszembe, hogy a börtönre hasonlít. És valóban, sajnos az iskola is lehet olyan. Bár nekem az általános már jobb volt. Mondjuk a gimi szintén szörnyű volt.

Szerintem sem ezek a helyek testesítik meg a normális szocializációs közösségeket. Már alapból, egy közösségnek természetesen kellene formálódnia (azokból, akik szeretnek együtt lenni, megbíznak egymásban, számíthatnak egymásra, közös normáik, szokásaik, szabályaik, céljaik vannak), nem pedig mesterségesen összevegyített mindenféle emberből.

máj. 28. 15:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!