Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Máshol is ilyen időpontban...

Máshol is ilyen időpontban van a szülői értekezlet?

Figyelt kérdés
Bölcsődében, óvodában is 15:30 vagy 16:00-kor szokott lenni a szülői értekezlet. Én 16:00-ig dolgozom, esélytelen, hogy odaérjek. Még ha 16:30-kor lenne is éppen beesnék, de legalább el tudnék menni. Így gyakorlatilag egyikre sem tudok. Máshol is ilyen időpontokban van? Ki hogyan tudja megoldani, hogy részt tudjon venni rajta?

2023. nov. 2. 18:40
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
78%
13# A szülő is dolgozhat minimálbérért és lehet addigra hulla fáradt, mert valami fizikai munkát végez, és ugyanúgy semmi kedve ott ülni, mint az óvónőnek. Ha meg nem megy el, őt szólják meg, hogy nem érdekli a gyereke.
2023. nov. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
14%

Kedves 20, hivatalosan persze nem igaz, de heti 8 órába mindaz nem fér bele amit te felsoroltál. Fizikai képtelenség, ezt tapasztalatból mondom. Én heti 50-55 órát dolgozom, és akkor az egy olyan hét, amikor nem volt különleges program (szülői, fogadó, színház, műsor). Ez csak a készülés, adminisztráció, javítás, napi kapcsolattartás. Sajnos rengeteget helyettesítünk, az is idő. Sok helyen az óvónő egyedül viszi a csoportot, délután pedasszisztens, dajka van. Utóbbiak nem végezhetnek adminisztrációt, nem készülnek foglalkozásra, csak felügyelnek. Így a normális helyzet helyett (2 óvó között megosztott munkateher) minden az egyetlen óvónéni nyakába szakad.

Azért azt be lehet látni, hogy a pedagógus is szeretne hazamenni a családjához, lehetőleg emberi időben, mint mindenki más. Évente néhány alkalommal pedig nem hiszem, hogy nem lehet megoldani valahogy a munkahelyen. Ráadásul senkit nem nézünk le azért, ha mondjuk egyszer nem ér oda, ha egyébként rendben van minden és érdeklődő a szülő a saját gyereke iránt.

14 voltam.

2023. nov. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
16%
21# Mondjuk a kettő össze sem hasonlítható,nem is értem. A te és a gyereked érdeke, hogy elmenj. Ez nem munkaidő. Az óvónőnek munkaidő, lehet pont aznap például az ő gyerekének is szülői lenne valahol. Anya durva beosztásba dolgozott fizikai munkát, de tesómnak és nekem is megoldotta évente ezt a pár alkalmat pedig ott apa nem segített be, hát még ahol apuka is közreműködik.
2023. nov. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 16.30

Utóbbi 2-re nem is tudtam menni, férjem ment, mert ő 3-ig van.

Most már állandó home officeban vagyok, következőre már el tudok menni.

2023. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 Derjaderja ***** válasza:
80%

Szerintem ezt nem érdemes ragozni. A közoktatas ugyanúgy nem ügyfélbarát, mint a közegészségügy.

A benne dolgozók nem érdekeltek abban, hogy a szolgaltatást igénybe vevők különösebben elégedettek legyenek.

Sok dolgozónak nagy a belső motiváltsàga, de egy kizsákmányolás rendszerben élnek, a túlélésért küzdenek, és semmivel nem kapnak több pénzt akkor ha rugalmasak/lelkiismeretesen mint ha nem.

Teljesen jogos eljárásnak tartom, hogy a szülői olyankor legyen amikor a szülők többsége el tud menni. Nem tartom okénak, hogy el kelljen kéretőzni egy munkahelyről, ráadásul valaki ezt nem tudja megtenni.

Amúgy 6ig kellene ügyelet legyen az óvodákban, tehát a munkaidő is alapvetően gondolom így szól.

A szülőknek viszont semmi értelme, egy Word dokumentumban el lehetne mondani mindent, esetleg azt előre elküldeni, és akkor maga a szülői fel óra lenne.

Nekünk múltkor az egész éves programokat olvasták fel és közben azért anekdotaztak, beszélgettek. Tény hogy kedvesek voltak, én szeretem is az óvónőinket, de ezeket a programokat már egyszer körbeküldték, mind be volt írva a naptáramba, szóval tényleg úgy ültünk ott másfél órát, hogy q végén egyetlen olyan dolgot nem tudtam volna mondani amit ott tudtam meg.

2023. nov. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
22%
25# És akinek 7-ig szól a munkaidő. Őket is várják be? Akkor legyen 8-kor az a biztos, mert aki 7-ig dolgozik annak is el kell sajnos kérnie magát.
2023. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
57%
22-es, azért nem kell a hiszti! Akik hétvégén is dolgoznak, azoknak nincs családjuk?? Ennyire ne sajnáltassátok már magatokat!!!! Ha nem tetszik az óvónősködés, gyere a kereskedelembe! Jöhetsz szombat vasárnap is este 20-21 óráig, dec.24-én is amire pótlék se jár, nincs őszi, téli, tavaszi, nyári szünet, de van nyáron 2 hét szabi, meg több hónapos munkaidőkeret, nettó 250 ezerért!! Ja, itt is vannak diplomások, úgyhogy ez nem kifogás!!! Itt sírdogálsz, mert egy évben kétszer szülőit kell tartani, 16 óra helyett 17-18-kor mész haza!!! Nem látod a családod, na hagyjuk már.... A gyerekeim óvodájában a délutános óvónő 10-re járt dolgozni, 16 órakor meg ment haza, a gyerekek még az ügyeletes csoportba, aki még az óvodát nyitotta, 12 után ment haza. Na hagyjuk már... Kicsit dolgozni kell, már sírtok. Próbáld ki a versenyszférát, azt megtudod mi a munka ...
2023. nov. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
93%
Én írtam a 6-os választ, engem inkább az szokott bosszantani, hogy valószínűtlenül sokszor teszi ugyanarra a napra és időpontra (!) a szülőit a suli meg az ovi. Fogalmam sincs mi az oka, de nem egyszer, se kétszer volt már így, túl sokszor ahhoz, hogy véletlen legyen... Kettészakadni meg a legjobb szándékom ellenére se tudok, úgyhogy olyankor még a férjemnek is logisztikáznia kell, mert az egyikre muszáj hogy ő menjen. A gyerekekért meg jó esetben el tud menni a mamájuk olyankor.
2023. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 Derjaderja ***** válasza:
73%

26.

Aki 7ig dolgozik, annak mindegy hogy fel 4 v fél 5, de a fél 4/4ig dolgozóknak (ami azért gyakori) nem mindegy.


Az ovis/bólcsis szülőiknek az értelme sem világos nekem. Pl óvi vegyes csoport... a kicsiknek az a kérdés beszoktak-e, a nagyoknak az hogy iskolaérett-e a gyerek. Az x évesek mehetnek a kizárólag programokra az y évesek járnak görkorira meg úszni stb. Van FB csoport az óvónőkkel, szuperül működik, vannak egyéni fogadóórák, szmk értekezlet.


Szóval nem tudom, kell-e ez. De ha van is, nem emiatt fog az ember elkéretőzni. Mondjuk a miénk pont később van de a páromnak is rá kell érnie, hogy q gyerekekre vigyázzon, ő meg emiatt nem tud már plusz napokat kikérni. Ha fél 4kor lenne, tuti nem mennék.


Úgy tesznek páran mintha évente 2x fél óràt kellene kikérni magunkat, miközben ott vannak a betegségek, a szünetek, az óvis vis majorok (nevelés nélküli munkanap, szüreti bál, x alkalom amikor hirtelen kiderül hogy délben vagy 3kor el kérik vinni őket) saját vis majorok (orvosi vizsgálat és egyéb logisztikák, beteg idős családtagok stb).


Mondjuk nálunk szerintem megértők, de már én is hallottam hogy megszóltak egy szülőt mert nem ment el a kézműves délutánra (légi utaskísérő anya...), csak a nagyszülő volt ott.


A pedagógusokon általában már többször éreztem ezt hogy Te értsd meg hogy a munkaidejében inkább a családjával lenne kedve lenni (6ig kellene vigyázni az óvinak a gyerekekre és már 3/4 5-kor csúnyán néznek), de neki amúgy fogalma nincs, hogy az adott család miben él...


Engem pluszban frusztral ez a duma, mert mi 7végen és ünnepekkor is potenciálisan dolgozunk, miközben nekik minden szünet automatikusan szünet. Mi nem mondjuk hogy mért kell december 24én újraélesztenünk/ellátnunk pl az ő szeretteit.

2023. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
23%
Nos, 27 tessék munkakört váltani. :) Ahogy 29 te is, ha nem oké a hétvége,ünnepnap. 8 év eü van a hátam mögött, éjszakai műszakok, váltott műszakok, az összes ünnep, karácsony, a covid alatt covidon is végig mentem,plusz túlórák. Tehát tudom mi a munka. Nem családbarát, ennyi. Aki ezt választja, az azt választja hogy 0 magánélet szinte. Már gyerek nélkül sem voltam itthon szinte semmit ebben a munkakörben, sokszor csak aludni 3 éjszakai műszak között. Most már szülőként szépen építettem magam a váltásra. Ugyanis én szeretnék a gyerekeimmel itthon lenni karácsonykor is,nem pedig a mumkahelyen. Emellett a férjem pedagógus, igen több a szünet, de Ő ezt választotta és nem a szünet miatt, gyermekkori álma volt. Rengeteget tanult érte. Aki irigyli a szünetet, menjen el ugyanígy a pedagógusnak. Én mindig irigyeltem tőle, de nem tudnám csinálni. Volt egy kis ízelítőm,adhatnának fél év szünetet sem csinálnám vagy 5 millió havi fizetést nettóba,akkor sem, ahogy bölcsiben és oviban se dolgoznék.
2023. nov. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!