Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Eddig milyen programok voltak...

Eddig milyen programok voltak a gyermeketek ovijában?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lett ovis a kisfiunk és nagyon elégedettek vagyunk a férjemmel az intézménnyel, de nincs összehasonlítási alapunk. Eddig volt pónilovaglás, színház, rétes- és pitesütés, fotózás, mozgássérült gyermekek fogadásával érzékenyítés; rendőrnő látogatott el hozzájuk. A helyi állatmentők is tartottak bemutatót (pl. vadászsolymot reptettek). Emellett (fizetős) különórákat is leszerveznek: úszás, judo, foci, kézi, jazzbalett.

És közben tematikus témákkal is foglalkoznak, a múlt héten a házi állatok voltak porondon, minden nap hozott valami kis alkotást a kisfiam.



2021. okt. 18. 22:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt 3 kirándulás (nagycsoport). 2 kirándulóbuszos, egy bkv-s. Egyszer volt bábszínház, egyszer meg “sünibemutató” (simogatni lehetett őket és állítólag nem szúrtak). Vannak különórák is, jóga, tánc meg úszás. Vannak ilyen tematikus hetek, amikor a foglalkozásokat egy témára fűzik fel, pl élőlények.
2021. okt. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Évente 2-3 kirándulás van (tájház, állatkert) és 2 táncház, meg egy éves fizetős fotózás anyák napja környékén. Minden hónapban szokott lenni egy természetvédelmi előadás, amikor behoz valami állatot az "erdőbácsi" (aki eredetileg Gergő bácsi:D), meg vannak utána feladatlapok.

Nagyon szuper új játszótere van az ovinknak (amikor nagyobbikom odajárt, még rendes játszótérre vitték ki őket... ami részben jobb volt, mert többfelé mentek parkokba, részben ez jobb, mert itt délelőtt és délután is kint vannak.) Rendőrök is voltak már az udvaron valami Kresz-programot tartani.

Egyházi ovi, szóval sok templomi programra (pl. karácsony, húsvét) is készülnek énekekkel, versekkel a nagyobbak. Kézműveskedni "alapból" elég sokat szoktak - szerintem ebben nagyon lelkesek az óvónénik, de ugye ez nem külön behirdetett program és fakultatív, ki ül oda. Általában évszakhoz, ünnepekhez kötödő témák vannak. Kisebbeknél még inkább olyasmik, mint ujjfestés, nagyobbak már varrtak is. Szoktak táncolni, zenélni, ja tényleg egyszer volt hangszerbemutató is és komoly zenét is elég sokat hallgatnak meglepetésemre. És persze mindig van elalvás előtt mese :), ehhez is néha kapnak feladatot utána.

Fizetősen helyben sakk, néptánc és foci van, ezeknél szintén nagy dolog, hogy van már külön tornaterem. Úszást is szervezik, az szuper lenne. Meg TSMT tornára lenne biztos nagy kereslet, de gyanítom, ez minden oviban így van.

2021. okt. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

,,Érzékenyíteni ezt a korosztályt szerintem nem kell,ők még mindent képesek elfogadni úgy ahogy van,a másság bármilyen formáját"


Ez úgy ahogy van, nem igaz.

2021. okt. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Én sem szerettem volna vitatkozni, de szerintem nincs túl korai érzékenyítés. (Persze az életkort figyelembe kell venni.) Ez egy olyan ovi, ahol az egyik csoport kifejezetten mozgássérülteknek van fenntartva konduktorokkal, gyógypedagógusokkal. A kisfiam elfogadó, de mintha félt volna tőlük. Idegrendszeri sérültek is ezek a gyerekek, úgyhogy van, aki hümmögve kommunikál, folyik a nyáluk. Szerintem nagyon szép dolog, hogy egyesével "áthívják" őket a kisfiam csoportjába, hogy "kipróbálják az ő játékaikat".
2021. okt. 19. 09:54
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Eddih fotózás és kirándulás a közeli patakhoz.

Most lesznek a Márton-napi programok. Lámpás felvonulás utána büfézni lehet és lesz egy kis előadás is. A bevételt új játékokra fordítják.

Decemberben szokott lenni bábszínház vagy egy gyerek zenekar tart előadást.

Itt a Mikulással foglalkoznak majd.

Karácsony előtt mézeskalács sütés lesz a csoportban és minden nap kihúznak egy gyereket a csoportból aki ajándékot kap.

Tavasszal lesz több program.

Ilynekor családi nap van sok programmal, gyermeknapi programok, arcfestés és ide a szülők is mehetnek.

2021. okt. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes, szerintem teljesen mást jelent az, "hogy egyesével "áthívják" őket a kisfiam csoportjába, hogy "kipróbálják az ő játékaikat", mint ez a mondat: "mozgássérült gyermekek fogadásával érzékenyítés"

Úgyhogy lehet, hogy a mi ovinkban is vannak programok csak én nem így hívom őket, pl. ha rajzolt egy oroszlánt azt nem úgy hivom, a vadállatok tematikus hetében történő kézműves foglalkozás. Nem tudom milyen tematikus hetek vannak, nincs kiírva.

Az úszással kapcsolatban mindig az jut eszembe, hogyan tudnak átöltözni, hajat szárítani, én viszem a 4 és fél éves lányomat úszni, de el nem tudom képzelni, hogy rendesen lezuhanyozzon úszás után egyedül, vagy egy ovónéni rendbe rakjon 10 gyereket.

2021. okt. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak pár választ olvastam, szerencsére e kérdésnél sok a jó válasz. Nem véleményt, hanem szakmai tapasztalatot közlök, ha ilyet is szabad(?)


Idézem a kérdező kommentjét:

"7 hét alatt 7 db 0.5 órás program soknak számít?"


Szinte semmilyen szakkör NEM való óvodásoknak, hacsak nem apránként, 6 éves kortól. Egyetlen tematikus "tárgy" oviban mindössze 40-60 perc nagytestvenelés, HETENTE.


Sőt, a fejlesztés szinte teljesen indirekt módszerű kell legyen, legalább egyharmad részben szabad játékot biztosítva, mert ez a LEGfejelsztőbb az ovisoknak!

Nem pedig a szakkör, vagy különprogram...


(Persze sok magánoviban SAJNOS a laikus szülők kérését teljesítik, lévén vállalkozások azok, pénzből élnek, míg az állami ovik tudnak igazán szakmai színvonalon működni, mert egységes a bér, nem a szülők pénzéből élnek, hanem statikus állami pénzből.)


Idézem a szakmai törvényrendeletet, 1997 óta ez a verzió él, régen egészen más volt a megközelítés, de 1997 óta a lényege szerencsére nem változott ennek a kb 10-12 oldalas, minden magyarországi ovira KÖTELEZŐ szakmai alapvetésnek, ennek egy kicsi, idevágó részletét idézem:


AZ ÓVODAI NEVELÉS ORSZÁGOS ALAPPROGRAMJA

363/2012. (XII. 17.) Korm. rendelet

(módosítás: 137/2018. (VII.25.) Korm.rendelet rendelkezési alapján)


Kéretik figyelni különösen a nagybetűkkel kimelet kuclsszavakra.


***********************


"5. pont (római V.)

AZ ÓVODAI ÉLET TEVÉKENYSÉGI FORMÁI ÉS AZ ÓVODAPEDAGÓGUS FELADATAI

JÁTÉK

1. A játék a kisgyermekkor legfontosabb és LEGFEJLESZTŐBB tevékenysége, s így az óvodai nevelés leghatékonyabb eszköze. A játék - szabad-képzettársításokat követő


SZABAD JÁTÉKfolyamat


- a kisgyermek elemi pszichikus szükséglete, melynek mindennap visszatérő módon, hosszantartóan és lehetőleg zavartalanul ki kell elégülnie. A kisgyermek a külvilágból és saját belső világából származó tagolatlan benyomásait játékában tagolja. Így válik a játék kiemelt jelentőségű tájékozódó, a pszichikumot, a mozgást, az egész személyiséget fejlesztő, élményt adó tevékenységgé.


[...]


4. A játék folyamatában az óvodapedagógus tudatos jelenléte biztosítja az élményszerű, elmélyült gyermeki játék kibontakozását. Mindezt az óvodapedagógus feltételteremtő tevékenysége mellett a szükség és igény szerinti együttjátszásával, támogató, serkentő, ösztönző magatartásával,


INDIREKT


reakcióival éri el.


5. Az óvodában előtérbe kell helyezni a


SZABADJÁTÉK TÚLSÚLYÁNAK


érvényesülését. A játék kiemelt jelentőségének az óvoda napirendjében, időbeosztásában, továbbá a játékos tevékenységszervezésben is meg kell mutatkoznia."

2021. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!