Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mitévő legyek, maradjon...

Mitévő legyek, maradjon bölcsiben vagy menjen szeptembertől oviba a fiam, részletek lejjebb?

Figyelt kérdés

Szeretnék véleményt, tanácsot kérni ezügyben, mert nem tudom mitévő legyek. Bocsánat, kicsit hosszú lesz.


A fiam most 2 és fél éves. Másfél hónapja jár bölcsibe, hamar megszokta, beilleszkedett, nem sír. Visszahúzódó természet egy kicsit és néha fél, ha egy másik gyerek túl heves vagy temperamentumos, de mikor megszokja a másikat akkor felszabadult és barátságos, habár többnyire egyedül játszik. Nevetgélős, játékos, puszilgatós, kedves természetű, viszont nem beszél, körülbelül 10-15 szót tud, meg pár állathangot, nem mondja hogy igen vagy nem. Leginkább mutogatással kommunikál, megért mindent amit kérünk tőle, mondunk neki. Voltunk pedagógia szakszolgálatnál, ahol megnézték mire hogy reagál, logikai feladatokat tudja-e, nem találtak nála kognitív zavart (habár mondták hogy még ebben a korban nehéz megállapítani), csak lemaradást a beszédben, így tsmt tornát javasoltak. Hétfőn megyünk az elsőre. Még nem szobatiszta, most szeretném nyáron elkezdeni a biliztetést, nem tudom milyen ütemben fogja megtanulni.


Itt jön az ovis rész. Decemberben lesz 3 éves. Mivel megtudtam, hogy hosszú a várólista oviba és időben kell beadni jelentkezést én is megtettem, de jövő év januárt jelöltem meg kezdési időnek (volt rá lehetőség). Ma személyesen találkoztam az óvoda igazgatójával, de a fiam jelentkezési lapjára szeptember volt írva. Mondtam, hogy én januárt írtam az e-mailben, mert lehet a fiam nem áll még készen az ovira, mivel nem beszél és a szobatisztaság is még csak most lesz aktuális. Az igazgatónő megpróbált rábeszélni a szeptemberi kezdésre, hogy mint anyuka és nagymama mondja, hogy nagyon jót tenne a faimnak a szeptemberi kezdés, jobb mint az évközbeni. Jó hatással van a gyerekre a közösség és a szobatisztaságot is meg tudja tanulni a nyáron. Szerinte ez lenne a helyes döntés. Engem meglepett ez a hozzáállás. Igazából nem teljesen látom át, hogy miért erőltethette, most is ugye közösségben van a fiam. Félek, hogy korai lenne neki, de az is lehet, hogy megszokná könnyen és jobban fejlődne.

Most a hétvégén át kell gondolnom és jövő héten egy hosszabb beszélgetésre hívott az igazgatónő.


Mit gondoltok?



2021. jún. 11. 12:02
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Na jó, ezt tényleg át kell gondolnom, mondjuk párom jobban akarná az ovit, de ő azokba amiket ti is írtok nem gondol bele. Elég rossz amúgy, hogy egy évben csak egyszer van beiratkozás oviban. Én is évvesztes vagyok és engem sokáig zavart még az általánosban is, hogy az osztálytársaim több, mint 90%-a fiatalabb volt, ráadásul ott már emiatt éretebb is voltam eleve minden téren.
2021. jún. 11. 22:23
 22/25 anonim ***** válasza:
Miért lennének nála fiatalabbak? A szeptember, október, novemberi gyerekek idősebbek lesznek nála, nem mintha ez bármit is számítana. Egy decemberi gyerek kifejezetten jó helyzetben van, amikor suliba kerül. Pont jó életkorban van. A sulikezdés inkább a nyári gyerekek esetében kérdéses.
2021. jún. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Szerintem sem érett még hozzá, szeptemberben nem lenne jó ötlet.
2021. jún. 12. 10:19
 24/25 anonim ***** válasza:
35%

A lepontozónak küldöm(18-as válaszoló voltam): "Óvodai beiratkozás a 2021/2022-es nevelési évre

KözzétéveSzerző


Tisztelt Szülők!

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. CXC. törvény 8. § (2) bekezdése alapján minden gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig betölti a 3. életévét, a nevelési év kezdőnapjától (2021. szeptember 1-jétől) legalább napi négyórás óvodai nevelésre kötelezett"

2021. jún. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Köszi az újabb lepontozást! (18 és 24-es voltam)

Tényleg nem értem. A kérdező megkérdezte mért jövő szeptemberben menjen, én válaszoltam. A kérdésére válaszoltam. Aztán linkeltem is hogy mért írtam azt...

2021. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!