Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mitévő legyek, maradjon...

Mitévő legyek, maradjon bölcsiben vagy menjen szeptembertől oviba a fiam, részletek lejjebb?

Figyelt kérdés

Szeretnék véleményt, tanácsot kérni ezügyben, mert nem tudom mitévő legyek. Bocsánat, kicsit hosszú lesz.


A fiam most 2 és fél éves. Másfél hónapja jár bölcsibe, hamar megszokta, beilleszkedett, nem sír. Visszahúzódó természet egy kicsit és néha fél, ha egy másik gyerek túl heves vagy temperamentumos, de mikor megszokja a másikat akkor felszabadult és barátságos, habár többnyire egyedül játszik. Nevetgélős, játékos, puszilgatós, kedves természetű, viszont nem beszél, körülbelül 10-15 szót tud, meg pár állathangot, nem mondja hogy igen vagy nem. Leginkább mutogatással kommunikál, megért mindent amit kérünk tőle, mondunk neki. Voltunk pedagógia szakszolgálatnál, ahol megnézték mire hogy reagál, logikai feladatokat tudja-e, nem találtak nála kognitív zavart (habár mondták hogy még ebben a korban nehéz megállapítani), csak lemaradást a beszédben, így tsmt tornát javasoltak. Hétfőn megyünk az elsőre. Még nem szobatiszta, most szeretném nyáron elkezdeni a biliztetést, nem tudom milyen ütemben fogja megtanulni.


Itt jön az ovis rész. Decemberben lesz 3 éves. Mivel megtudtam, hogy hosszú a várólista oviba és időben kell beadni jelentkezést én is megtettem, de jövő év januárt jelöltem meg kezdési időnek (volt rá lehetőség). Ma személyesen találkoztam az óvoda igazgatójával, de a fiam jelentkezési lapjára szeptember volt írva. Mondtam, hogy én januárt írtam az e-mailben, mert lehet a fiam nem áll még készen az ovira, mivel nem beszél és a szobatisztaság is még csak most lesz aktuális. Az igazgatónő megpróbált rábeszélni a szeptemberi kezdésre, hogy mint anyuka és nagymama mondja, hogy nagyon jót tenne a faimnak a szeptemberi kezdés, jobb mint az évközbeni. Jó hatással van a gyerekre a közösség és a szobatisztaságot is meg tudja tanulni a nyáron. Szerinte ez lenne a helyes döntés. Engem meglepett ez a hozzáállás. Igazából nem teljesen látom át, hogy miért erőltethette, most is ugye közösségben van a fiam. Félek, hogy korai lenne neki, de az is lehet, hogy megszokná könnyen és jobban fejlődne.

Most a hétvégén át kell gondolnom és jövő héten egy hosszabb beszélgetésre hívott az igazgatónő.


Mit gondoltok?



2021. jún. 11. 12:02
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Utolsó, miért csak jövő év szeptemberében vinnéd? Annyira nehéz a januári kezdés vagy miért?


Ezt találtam neten az óvodaérettségről:

"A gyermek tudja kifejezni magát érthetően! Az óvónőkkel, dadusokkal és csoporttársakkal mindenképp kommunikálnia kell. Ha beszédkészsége fejletlen, önmagát kifejezni nem tudja érthetően, akkor az alapvető szükségletei iránti igényét sem tudja közvetíteni mások felé. Ez pedig az óvodai közösség életébe nem feltétlenül illik bele. (Pl. szólnia kell tudni, hogy WC-re szeretne menni, éhes, szomjas, játszani szeretne, fáj valahol… stb."


Ezt sajnos még nem tudja megtenni.


A másik fontos:

"A tépőzáras cipőt levenni, fölvenni, a nadrágba belebújni, pólót, pulcsit, kabátot fölvenni tudjon. Fűzős cipő bekötésében, a kabát, nadrág begombolásában az óvónők még segítenek, de ezeket is hamarosan meg fogja tanulni magától."


Habár a cipőt próbálgatjuk levenni, de még csak a tépőzárat tudja kihajtani (igaz még nem sokat gyakoroltuk). A felsőjét le tudja venni, de a nadrágba magától belebújni nem tud.

2021. jún. 11. 16:17
 12/25 A kérdező kommentje:
Ja és még valamit el is felejtettem írni, bár nem tudom ez számít-e. Én októberre várom a kistestvérét és nem tudom milyen hatással lenne a kis lelkére ha szeptemberben kezdene, de októberben egy új családtaggal bővülne a családunk.
2021. jún. 11. 16:19
 13/25 A kérdező kommentje:
Itt olvastam egy anyukától, hogy a januáriakat nehezen fogadják be a többiek a csoportba. Ez ilyen fiataloknál, a legkisebb ovisoknál tényleg ennyire számít? Az is lehet, hogy azért volt nehezebb beilleszkednie a kislányának, mert előtte nem járt bölcsibe.
2021. jún. 11. 16:22
 14/25 anonim ***** válasza:
De miért erőltetem ennyire az ovit? Miért nem jó még egy év bölcsi?
2021. jún. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy erőltetném, mert ha erőltetném akkor már most a szeptemberi kezdésre jelentkeztünk volna, ezért inkább egy köztes megoldást kerestem. Talán az is bennem van, hogy a bölcsis társai mind 3 évesen mennek óvodába, van egy-két fiú aki ott marad majdnem 4 évesen és olyan nagynak és kicsit nem odaillőnek tűnnek, olyan egy kicsit, hogy 3 és fél éveseknek ez már nem "kihívás" vagy elakad a fejlődésük a bölcsiben. Talán az ovi jobban fejlesztené, mert lennének jobban közös programok stb, de mondom lehet én látom rosszul és azt sem akarom, hogy rosszul érezze magát vagy kinevessék. Az óvodivezető is valami hasonlót próbált sugallni, magyarázta, hogy fejlesztené őt, jót tenne neki és ez így összezavart.
2021. jún. 11. 16:43
 16/25 anonim ***** válasza:
66%
Ha te mindent komolyan veszel, amit a neten összeolvasol akkor ez így nagyon nehéz lesz. Kérdezd meg az óvónőt, senkit nem érdekel, hogy beszél-e, meg tud-e öltözni, az ovi kötelező 3 éves kortól, az egyetlen ami miatt nem mehet, ha nem szobatiszta. A kiscsoportban meg az a nagy szám ha egyáltalán tudják egymás nevét, kicsik nagyon, ez nem általános iskola felső tagozat ahol be kell illeszkedni az osztályba. Ma amikor mentem a lányomért hozzám is odaszaladtak, 4 évesek, elmondták mit szeretnek játszani, ilyenkor bárkivel barátkoznak, később már nem.
2021. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fejlesztési mánia manapság, már ki vagyok tőle. Kisgyerekek, pár éve még az ovi sem volt kötelező, most meg mindenki úgy csinál, mintha ovi nélkül valami fogyatékos lenne egy gyerek. Ha otthon van, ha oviban, fel tudja húzni majd a nadrágját 6 évesen. Tök mindegy, hogy fél évet bölcsiben van, vagy oviban, az ovodavezetönek kevés felvehető gyereke van, ezért akar meggyőzni.
2021. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
33%
Jövő év szeptembertől óvoda köteles!
2021. jún. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
37%
A gyereked eleve nem óvodaérett, ennek ellenére te be akarod rakni egy összeszokott csoportba 8 hónappal hamarabb, mint ahogy normál esetben kezdene. Ennek mi értelme van?
2021. jún. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Semmi ertelme az ovinak. Nem o lesz az egyeduli nagyobb gyerek a bolcsiben jovo tavasszal. Mondom ezt ugy h a lanyom bolcsis 3 lesz oktoberben es eszembe nem jutott meg oviba atrakni. A csoportjabol mindenki marad 1 lanyt leszamitva. Meg csak most kezdett beszelni (sok szot mond vissza 2 3 szavas mondata van végre par darab) szobatisztasag zéró. Nem marad le smemirol. Kisebb csoport hatha igy tobb figyelmet kap.
2021. jún. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!