Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha jövő szeptembertől nem...

Ha jövő szeptembertől nem veszik fel oviba a fiamat, akkor még egy évig a bölcsiben marad, hogy van ez?

Figyelt kérdés
2014. szeptemberében tölti a 3. évet. Most megy bölcsibe, mert dolgoznom kell. Ha jövő májusban a beiratkozáskor beíratom az oviba, elutasíthatják-e azzal, hogy nem augusztus 31-ig tölti a 3-at, hanem szeptemberben? A bölcsi hátrány, vagy előny a felvételnél?
2013. aug. 13. 14:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A bölcsi előny, hiszen Te már dolgozol, így szükségetek van a helyre. Ha nincs kis tesó addigra, akkor vélhetően felveszik.
2013. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így tudtam, de bejött ez a 3 évestől kötelező dolog, és abból meg pont kicsúszik, attól félek, hogy nem marad hely...
2013. aug. 13. 14:24
 3/17 anonim ***** válasza:
9%
A bolcsiben harom eves kor felett nem maradhat
2013. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ez biztos?
2013. aug. 13. 14:42
 5/17 anonim ***** válasza:
A testverem gondozono. 6 honapos kortol kezdheti a gyerek a bolcsodet es 3 evesen - betoltott- tavoznia kell.
2013. aug. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, igaz lehet hogy változott valami az elmúlt egy évben, de azt megelőzően a lányom bölcsis csoportjában már 3 éves volt egy kisfiú, amikor elkezdte a bölcsit, mert nem volt szobatiszta, úgy meg az ovi nem fogadja. Ő simán lejárta az egy évet, aztán ment oviba.
2013. aug. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen, azért vagyok bizonytalan, mert a lányommal egy ovis csoportba jött egy fiú a bölcsiből, amikor 4 évesek voltak. Igaz, ez nem most volt, hanem pár éve. Jobban örülnék, ha oviba mehetne majd inkább...

Köszönöm a válaszokat!:)

2013. aug. 13. 14:55
 8/17 anonim ***** válasza:

Abban a gondozási évben lehet még bölcsis, amelyikben betölti a 3-at (szept-aug 31-ig) Tehát ha ő szeptemberben tölti a 3-at, akkor maradhat még bölcsiben. Ez a szabály a törvényben, azonban vannak helyek, ahol ezt nem tartják/nem tudják tartani, és küldik 3 évesen oviba...

A fiam novemberi, nekünk ezzel esélyünk sem volt az ovira 3 évesen, maradt mégegy évet bölcsiben, én nagyon örülök neki,hogy a bölcsit járta kétszer, nem pedig a középsőt (mivel évvesztes) Nekünk nagyon jó volt a bölcsis csoport, mindenki két évet járt, és azért 10 fő mégsem 25 a két gondozónőre.... Nekünk nem hátrány, minicsoportban sem foglalkoznak velük többet, mint a (mi) bölcsi(nk)ben.


Hogy jövőre mi változik azzal, hogy kötelező lesz az ovi, de úgy tudom, az is a körzetesre vonatkozik. Mellesleg ha szeptember elején töltik akkor azért az ovik át szokták venni majdnem 3 évesen ha szobatiszta.


Ha meg vagy elégedve a bölcsivel, és sok a csoportban az olyan gyerkőc, aki marad még, én nem erőltetném az ovit. Azt hiszem, hogy én vissza fogom sírni egy párszor.

A lányom nem járhat két évet bölcsibe, és alig lesz 3, mikor oviba megy.... már előre rettegek ettől, bár őt annyira nem kell félteni... akaratosabb, mint a fiam :)

2013. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Szeptember első hetében tölti egyébként.
2013. aug. 13. 22:12
 10/17 anonim ***** válasza:

Jövőre kötelező lesz az óvoda 3 éves kortól. Tehát a gyermeked, akkor kezdheti leghamarabb az ovit, miután betöltötte a 3-at.

Vagyis, ha szeptember 6-án tölti, akkor szeptember 7-én kell kezdje. A körzetes ovinak kötelező lesz felvenni!

2013. aug. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!