Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha jövő szeptembertől nem...

Ha jövő szeptembertől nem veszik fel oviba a fiamat, akkor még egy évig a bölcsiben marad, hogy van ez?

Figyelt kérdés
2014. szeptemberében tölti a 3. évet. Most megy bölcsibe, mert dolgoznom kell. Ha jövő májusban a beiratkozáskor beíratom az oviba, elutasíthatják-e azzal, hogy nem augusztus 31-ig tölti a 3-at, hanem szeptemberben? A bölcsi hátrány, vagy előny a felvételnél?
2013. aug. 13. 14:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!:)
2013. aug. 14. 15:05
 12/17 anonim ***** válasza:

fiam szeptember 9-én született

abban az évben,amikor betültötte a hármat,december 31-ig maradhatott volna a bölcsiben,így volt megírva a bölcsivel a szerződés(állami bölcsi).felvették oviba szeptember 9-től,így nem hagytam a bölcsiben év végéig,hogy együtt kezdjen a többiekkel,hanem szeptember 15-én kezdte az ovit

a bölcsi mindenképp előny,mivel elvileg azt jelzi,hogy dolgozik az anya,ez pedig a második helyre sorolja az óvodai felvételi listában

2013. aug. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Szuper! Akkor reménykedem.:)
2013. aug. 15. 12:16
 14/17 anonim ***** válasza:
A mi bölcsinkben több gyerek is maradt, 3 olyan is volt, aki szeptemberben töltötte a 3-at, de nem volt hely az oviban, így maradtak még egy évet a bölcsiben. Az ovi pedig nem 3 éves kortól lesz kötelező, hanem minden olyan gyereknek lesz kötelező, aki az adott évben augusztus 31-ig betölti a 3-at. Nálunk simán elutasítja sajnos az ovi azokat, akik augusztus 31-ig nem töltik be a 3-at, a barátnőm kisfia szeptember 2-án lett 3, és nem vette fel az ovi. Nagyban múlik azon is, hogy van-e és ha igen, mekkora túljelentkezés az oviban. Reméljük nálatok ilyen gond nem lesz.
2013. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, írtam is az elején, hogy nem augusztus 31-ig tölti, és pont ezért attól félek, hogy azok kerülnek be előtte, akik meg igen.:) Csak mert 7 nappal később született, marad még egy évet, mert nincs hely, annak nem örülnék.
2013. aug. 22. 01:29
 16/17 anonim ***** válasza:
Hátha nálatok bőven lesz hely, és simán felveszik :) Nálunk állandóan túljelentkezés van az oviba :( Ebből a szempontból jobb volt a bölcsi, ott 2 gondozó volt 12 gyerekre, az oviban egy óvónő van 27-re :(
2013. aug. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Sajnos inkább kevés volt idén is a férőhely, pedig már kétszer bővítettek, és attól félek, hogy jövőre az új rendszer miatt még több gyerek jelentkezik a kevés helyre. De fő az optimizmus, na és a protekció sem hátrány! Az utóbbit már most elkezdem szervezni...ez egy ilyen ország.:)
2013. aug. 22. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!