Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mitévő legyek, maradjon...

Mitévő legyek, maradjon bölcsiben vagy menjen szeptembertől oviba a fiam, részletek lejjebb?

Figyelt kérdés

Szeretnék véleményt, tanácsot kérni ezügyben, mert nem tudom mitévő legyek. Bocsánat, kicsit hosszú lesz.


A fiam most 2 és fél éves. Másfél hónapja jár bölcsibe, hamar megszokta, beilleszkedett, nem sír. Visszahúzódó természet egy kicsit és néha fél, ha egy másik gyerek túl heves vagy temperamentumos, de mikor megszokja a másikat akkor felszabadult és barátságos, habár többnyire egyedül játszik. Nevetgélős, játékos, puszilgatós, kedves természetű, viszont nem beszél, körülbelül 10-15 szót tud, meg pár állathangot, nem mondja hogy igen vagy nem. Leginkább mutogatással kommunikál, megért mindent amit kérünk tőle, mondunk neki. Voltunk pedagógia szakszolgálatnál, ahol megnézték mire hogy reagál, logikai feladatokat tudja-e, nem találtak nála kognitív zavart (habár mondták hogy még ebben a korban nehéz megállapítani), csak lemaradást a beszédben, így tsmt tornát javasoltak. Hétfőn megyünk az elsőre. Még nem szobatiszta, most szeretném nyáron elkezdeni a biliztetést, nem tudom milyen ütemben fogja megtanulni.


Itt jön az ovis rész. Decemberben lesz 3 éves. Mivel megtudtam, hogy hosszú a várólista oviba és időben kell beadni jelentkezést én is megtettem, de jövő év januárt jelöltem meg kezdési időnek (volt rá lehetőség). Ma személyesen találkoztam az óvoda igazgatójával, de a fiam jelentkezési lapjára szeptember volt írva. Mondtam, hogy én januárt írtam az e-mailben, mert lehet a fiam nem áll még készen az ovira, mivel nem beszél és a szobatisztaság is még csak most lesz aktuális. Az igazgatónő megpróbált rábeszélni a szeptemberi kezdésre, hogy mint anyuka és nagymama mondja, hogy nagyon jót tenne a faimnak a szeptemberi kezdés, jobb mint az évközbeni. Jó hatással van a gyerekre a közösség és a szobatisztaságot is meg tudja tanulni a nyáron. Szerinte ez lenne a helyes döntés. Engem meglepett ez a hozzáállás. Igazából nem teljesen látom át, hogy miért erőltethette, most is ugye közösségben van a fiam. Félek, hogy korai lenne neki, de az is lehet, hogy megszokná könnyen és jobban fejlődne.

Most a hétvégén át kell gondolnom és jövő héten egy hosszabb beszélgetésre hívott az igazgatónő.


Mit gondoltok?



2021. jún. 11. 12:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%
Szeptemberben kellene kezdenie. Az óvodákban nevelési év van, ugyanúgy, mint az iskolákban a tanév. Ha a gyereked januárban kezd, egy összeszokott társaságba kerül vadidegenkent.
2021. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem is szeptember.
2021. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányom több, mint 3 éves volt mikor beszélni kezdett, előfordul ilyen is, de az ovis kiscsoportban ez nem okoz gondot. A szobatisztaság viszont követelmény és nem tudja garantálni az óvodavezető, hogy ez nyár végéig sikerül, 3 éves kor környékén már menni szokott, de a fiad fiatalabb. Ha beiratod az oviba, akkor szeptembertől már nem mehet bölcsibe. Az, hogy oviban, vagy bölcsiben tologatja a kisautót szerintem teljesen mindegy két és fél évesen.
2021. jún. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Lányom szeptemberben kezdte az ovit, 3év 6 hónaposan. A szobatisztaság nappalra 3 éves korában alakult ki a szülinapja utáni pár hétben. A beszéddel se állt túl jól. Az első nap az egyik kispajtás megkérdezte az oviban: a te kislányod milyen nyelven beszél? 😃

A bölcsiben sokkal jobban figyelnek rájuk. Én jobban szerettem míg bölcsis volt. Az oviból sokszor kakás bugyival jön haza, mert nem mennek velük ki a wc-re. És magának törli, ahogy tudja.

Szóval szerintem maradjon bölcsibe, amíg lehet.

2021. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Attól is tartok, hogyha úgy ítélik meg, hogy éretlen az ovihoz, mert ez ki fog derülni szeptembertől, akkor mondhatják hogy nem tudnak vele foglalkozni emiatt és akkor a bölcsi is ugrik, mert nem biztos hogy visszavennék. Nyilván ez most a legrosszabb forgatókönyv, csak én szeretném számításba venni az összes lehetőséget.
2021. jún. 11. 12:35
 6/25 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem ilyen egyszerű, hogy visszaveszik a bölcsibe, ha beiratod az oviba, nehéz visszatenni bölcsibe, mondjuk nekem az is szempont volt, hogy jó óvónőkhöz került és mindenképpen ebben a csoportban akartam tartani, beirattam, nem lett szobatiszta, azt mondták ha kiiratom, akkor már nem mehet ebbe a csoportba, lehet csak nálunk van így, de óvodai jogviszonnyal a magánbölcsibe se vihettem. Van olyan, hogy évközben kezdi valaki az ovit és mivel csak kiscsoportosok, nem alakul ki náluk komolyabb barátság fél év alatt, ők még nyitottak bármilyen gyerekre.
2021. jún. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Utolsó: Mi lett végülis, hogy nem lett szobatiszta?
2021. jún. 11. 14:01
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

A lányom dettó ugyanaz, mint a fiad, szintén decemberi születésű.

Nekünk meg se fordult a fejünkben az ovi. Ráér jövőre kezdeni. Nem túl jó móka, ha mindenben ő a legelmaradottabb. Arról nem beszélve, hogy ki garantálja, hogy szeptember 1-ig szobatiszta lesz. Szerintem semmit nem veszítetek/veszítünk + 1 év bölcsivel.

2021. jún. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Irtunk egy kérvényt, hogy kérünk haladékot, megírtam augusztus 23.-án, augusztus 30.-ra szobatiszta lett, de az én lányom júniusi, utána jött a covid, így nem is járt oviba. A lényeg, hogy adnak haladékot, de a bölcsibe már nem vihettem, felhívtam a bölcsit, aztán lehet csak itt van így, bp.-n lakunk.
2021. jún. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Jövő év szeptemberében vinném oviba a helyedben.
2021. jún. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!