Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vállalnátok 34 évesen harmadik...

Vállalnátok 34 évesen harmadik babát?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 02:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb kor egy harmadik babához.Én 38 éves voltam amikor a 4.babámat szültem.Most 2 éves és sokkal több türelmem van hozzá,mint a nagyobbakhoz.
2010. júl. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én bevállaltam.Januárban született meg a kislányom.
2010. júl. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a helyzet, hogy Mirena spirált szeretnék feltetetni, aminek ugye akkor van értelme, ha a köv.5 évben nem akarunk babát.

Van ugye egyszer az eü kockázat. A fizikai korlátok. (4 éves és 20 hós a két gyerkőc, nem tudom hogy bírnám a harmadikkal.) És bizony az anyagiak. Feléltük minden tartalékunkat. Havi 30.000Ft-ot tudok félretenni a két gyerek majdani taníttatását, életkezdését megtámogatni. Nem iszunk, nem cigizünk, nem kávézunk, semmi luxus, kábeltévénk sincs, az internet (2.400Ft/hó) az egyetlen, ami a saját,felnőtt luxuscikkünk.Meg van egy 10 éves autónk. A gyerekeknek igyekszünk a lehető legtöbbet megadni. Attól félek, hogy a harmadik baba "hazavágná a költségvetést". Az őssejtlevétel, a terhesség, stb, akárhogy is nézzük, az majdnem egy millió. És erre már nincs félretett pénzünk... :-(

Persze ezek nélkül is lehet élni, de nem tudom, hogy felelős ember kockára tenné-e a két meglévő gyerekének az anyagi boldogulását a harmadik miatt. Mert imádok anyának lenni és mindig három gyereket akartam. Van egy fiam és egy lányom, egészségesek, boldoggá tesznek, mégis vágyok még egyre... És önzőnek tartom magam emiatt.

2010. júl. 17. 00:51
 14/17 anonim válasza:
48%

Magyar vállaljon!

Cigó NEEEEEE!

2010. júl. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Szerintem a harmadik baba jár a legkevesebb anyagi plusszal. Persze nem tudsz visszamenni dolgozni,de ahol a kettőnek meg van mindene,ott a harmadik sem fog nélkülözni.

Én 37 évesen szültem a harmadikat és nem érzem,hogy kései lett volna. Persze ahogy írtad (őssejtlevétel stb.)sok kiadást jelent,de gondold végig,mi az ami racionális,elengedhetetlen,és mi az esetleges nélkülözhető. Egy millió Ft rengeteg pénz. Én nem hiszem,hogy ennyivel kell elindulni egy terhességhez. Mi havi 30at sem tudunk félre rakni,de ruhákra,ételre,számlákra telik,és nagyon boldogan babázok ismét!

2010. júl. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat - ment a zöld kezecske mindenkinek! :)


Kedves utolsó válaszoló! Valószínűleg én látom túl sötéten az anyagi helyzetünket, a férjem is a Te álláspontodon van : sokkal kevesebbe kerülne a harmadik, hiszen pont azért vettünk újonnan mindent, mert több gyerekkel számoltunk, így nem kellene pl. új babakocsi(k), kiságy,autós ülés, van jó sok ruhánk ( fiú, lány és unisex is ).A párom szerint meg havi 30.000 helyett majd max kevesebbet rakunk félre ( de az már nem két, hanem három felé osztódna ) vagy az "autó-alap"-ot átkereszteljük "baba-alap"-nak... Ennyire egyszerű lenne és én aggódom túl?


Ja és nem vagyunk cigányok.

2010. júl. 18. 11:56
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem túlaggódod! Ha havi 30 ezret félretudtok tenni, akkor az nem olyan rossz. Én sajnos jelenleg semmit, persze tudom, hogy nem a legrosszabbat kell alapul venni, de ha Te úgy érzed, hogy a lelkednek hiányzik mégegy baba, akkor ne várj semmire!
2010. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!