Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon macerás minden a 2 és...

Nagyon macerás minden a 2 és fél éves kislányommal. Nem tudom, hogy jól cselekszem-e? Az altatás is kész cirkusz.

Figyelt kérdés

Nagyon akaratos mostanában. Kicsit én is lobbanékonyabb vagyok, de nagy türelmem van, viszont ma lehet kicsit csúnyán viselkedtem és most tipródok magamban. Minden elavás kész gyötrelem. Eddig se ment gördülékenyen, de azért nem volt ennyi ciriburi körülötte. Mindig elaludt a szobájában szépen egyedül, nyitott ajtónál mi kint a nappaliban, kicsit próbálkozott, puszi és ilyesmivel, de 1 hónapja már tortúra lett minden. Ma is, szépen ment aludni, majd kitalálta, hogy pisi, majd takargatni kellett, kb 20-szor, majd megint pisi, persze nem is kellett, csak időthúzott, majd kezdődött előlröl, takaró, puszi, sírás, ha nem ugrottam egyből. Mire meguntam és mondtam neki, határozottan, kicsit mérgesen, hogy ha még egyszer be kell jönnöm takargatni, elveszem a takaróját. Majd eltelt 5 perc és imét takaró, mire én: kislányom mondtam, hogy nem foglak reggelig percenként takargatni, elveszem és nem lesz miért ugráltass. Végül csend lett és alszik. De ez olyan durva volt tőlem, vagy nem? Jól tettem? Biztos elrontottam, mert mindig mindent megcsinálok neki, de hisz még kicsi, nem tudja egyedül, bár amit tudna sokszor direkt azért sem teszi, csináljam én. Esténként is és délután is direkt kitakarja magát, vagy forgolódik, helyzeteket változtat direkt, hogy legyen miért betakarnom. Eddig úgy jártam el, hogy egyszer volt minden, puszi, jóéjt, szeretlek, szép álmokat, takaró. De ma már nem bírtam szó nélkül, mikor még ki se tettem a lábam a szobából már lerugta a takarót, hogy takarjam be. Hogy kezeljem, mert ezek szerint ez nem vált be, hogy miuátn letettem az ágyba nem szóltam hozzá, csak bementem és betakartam, ha kiabálta, hogy takaró.

Minden más is nehéz vele, mert anyaőrület van, senki nem csinálhatja meg a dolgokat, csak anya, ha valaki más pl. apa akar valamit megtenni, hisztizik és csapkod, hogy nem anya. Nem hagyja az apjának se, üvölt értem. Elrontottam volna valamit?

Annyira imádom egyébként értelmes és okos gyerek, de mostanában kikészít sokszor, egyébként is nehéz, mert anyagilag nem állunk jól és kicsit hamarabb kihoz a sodromból, de sosem kiabálok vele, csak rendreutasítom, ha elfogy a türelmem. Elszámolok tízig és már nem is vagyok dühös, mindig igyekszek higgadt maradni, hisz most próbálgat mindent, így a saját akaratát is és anya türelmét is.

Viszont ez az altatásos dolog már borzasztó. Mit csináljak? Ötleteket és saját tapasztalatokat várok, kinél mi vált be. Hogy zajlik az elalvás máshol? Megvan minden megszokott dolog, minden este ugyanúgy telik, vacsi, játék, fürcsi, mese, alvás.


2010. máj. 18. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. Tuttira elmulik ez most ilyen korszak! Remelem!!!Nalunk detto ugyanigy van ahogy leirtad csak nem takaroval...de mar en is gondolkoztam h masok segitseget kerem mert plafonon vagyok. 1 honapja kezdodott...2 eves 2 honapos.

Bocs h nem segitettem de gondoltam leirom h nem vagy egyedul. Kitartas!

2010. máj. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk még nincs ez, csak másfél éves, de a tesóm két gyerekével dettó ugyanezt átéltük! Akár otthon voltak, akár nálunk aludtak, ugyanígy zajlott mindkét sráccal az altatás este!!! Ne izgulj, kinövi! :))
2010. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, egy kicsit megnyugtattatok, hogy másnál is hasonló állapotok uralkodnak. De együtt is érzek, mert nagy-nagy türelem kell. Várok még válaszokat, hátha van valami ötlet.

Akkor nem voltam túl keméyn és utálatos anyuka? Félek, hogy megharagszik rám, én úgy szeretem, nem akarom, hogy megutáljon, ha anya ilyen durva, de mást tényleg nem tudtam mit kitalálni, hogy aludjon végre és ne ugráltasson.

2010. máj. 18. 22:12
 4/8 anonim ***** válasza:
1.v. ne aggodj nem vagy ettol rossz. 10 emberbol 9 nel elszakad a cerna. nagyon nehez foleg egy faraszto nap utan na meg persze kis okosak es kiharcoljak maguknak...hol a hatar korszak? ha meg mar eldurvul a helyzet akkor meg csak pislognak a kis boci szemukkel:)es ugy neznek rad h anya egy eletre megbanja. Kitartas!!
2010. máj. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen azokkal a nagy boci szemeivel csak nézett és egyből csenben maradt, egyem a szívét. :)
2010. máj. 18. 22:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom is 2,5 éves és mi már átestünk ezen a korszakon,teljes elmúlt pár hét alatt olyan gyorsan ahogy jött... :) Úgyhogy kitartás!Dettó ugyanezek voltak a trükkjei a lánykámnak!Én is hasonlóan csináltam a dolgokat ahogy Te,egy darabig ugráltam,aztán amikor már egyre jobban húzta az alvás időt,én is besokalltam és határozottan megmondtam neki,miután volt ,puszi,ivás,pisi,minden alvóeszköze megvan,hogy akkor most alvás van.És egyszer csak valahogy nem próbálkozott többé.Szerintem a Te lánykád is csak feszegeti most a határait és ahogy kivettem a szavaidból,egy nagyon jó anyuci lehetsz,úgyhogy ne aggódjál,semmi rosszat nem tettél neki.Legyél továbbra is ilyen,kedves,de néha egy kicsit határozott és meglátod nálatok is elfog múlni nemsokára! :)

2010. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát nálunk is szokott lenni hasonló szitu.... MOndjuk nem alvásnál. Remélem az nem jön, mert az alvás körüli hercehurcákat nem bírom.... Én megmondom őszintén, hogy következetes és kemény vagyok olyan esetben, ha TUDOM AZT, hogy valamit képes megcsinálni a lányom, de azért sem csinálja, akkor bizony elveszem tőle és elmagyarázom, hogy ez miért történt. Ha a takaró nem olyan eszköz, amit gyűröget és szükséges az elalvásához, hanem konkrétan takarózik vele, akkor váltsd ki valamivel (öltöztesd fel jobban, hogy ne kelljen betakarni), gyűrögetésre esetleg adj párnát (nálunk azt gyűri és mászik rá, így alszik el). Nem tudom, hogy mennyire kivitelezhető másnál (mert ugye minden gyerek más), de az én lányom úgy alszik el magától, hogy én ebéd után már nem szoktam vele játszani, sőt beszélni sem nagyon beszélek vele. Ekkorra szoktam időzíteni a netezést. Ugyanis ilyenkor el tesz-vesz egy darabig, aztán bevonul a szobába, lefekszik és alszik. Tudja, hogy alvásidő van. Direkt nem akarok én ilyenkor megszólalni sem, mert tudom, hogy elvonom a figyelmét attól, hogy aludni kellene... Sok sikert! Ma 2 éves kislány anyukája.
2010. máj. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Mi 2 év 2 hónaposak vagyunk,és az alvással soha nem volt problémánk.PÁR hete bepróbálkozott,hogy anyának puszi,pisilni kell,kér teát...Ebből csak a puszi volt igaz. Mielőtt rácsuktam volna az ajtót,mindig nagyon izgatottan mondok neki valamit a másnapról(csúszdázunk,csavargunk,motorozunk,jön a kis barátnője,nézünk vonatot...),és ez csak akkor lesz így,ha most gyorsan elalszik.Természetesen csak olyat ígérek neki,amit biztosan be fogok tartani.Ez nálunk nagyon bejött.Ha kell,még azt is felsorolom neki,hogy már mindenki alszik(kedvenc játékai).Nálunk működik.
2010. máj. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!