Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Esti altatás, ahol több...

Esti altatás, ahol több gyerkőc van egy szobában? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két szobás panelban lakunk, és kezd kicsúszni az irányításom alól a nagyobbik esti elalvása.


Fél 8 körül fürdenek együtt, 2,5 éves és 9 hónapos. A kicsit fürdés után viszem a gyerekszobába, szopizik, azon alszik el, kb. 8-ra. Apa addig öltözteti a nagyot, mesét néznek a mi ágyunkban.

A nagy engem vár, velem összebújva alszik el.

De:

a saját ágyába ilyenkor még nem tudom vinni, mert a kicsi még nem alszik elég mélyen, a nagy meg még tuti akar pisilni, meg inni, meg valamit azonnal elmesélni nekem, és hát a suttogás még nem az erőssége.

A nagyszobában meg ugye mi Tv-znénk. Régen elaludt tv mellett, manapság inkább nézi (anya, a nínós filmet akarom = jóban rosszban függő, én is)

Ha kikapcsolom a tv-t nem tud még elaludni, mert negyed 9-fél 9 körül még nincs annyira sötét. Redőny csak az ő szobájukon van, nálunk sötétítő függöny, de nem túl hatékony.

Ha végre sikerül elaludnia, kb. 9-kor sokszor mi is bealszunk, mert a tv se megy, meg ugye csendben vagyunk, csukott szemmel hogy ő is aludjon. Így hát nesze neked házasélet.

Ha engedem hogy nézze a TV-t, bízva abban, hogy elalszik rajta, hát ez is olyan, hogy vagy bejön vagy nem. A legjobb verzió, hogy 9-kor kidől ,de tegnap 10-kor aludt el, úgy, hogy tv-zhetett, és utána még ki is kapcsoltam, mert csak nem aludt el rajta.


Amúgy normál esetben kb. 9-től alszik fél 7-7-ig (a kicsitől függ, mikor visítja fel a házat) és ebéd után alszik kb. fél 1-től 3-ig.


Ötletek?


Köszi!


2011. jún. 11. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is ketten alszanak egy szobában, a nagyobb 2,5 éves, a kicsi 8 hónapos.

A kicsit úgy szoptatom, hogy közbe a nagy mesél, meg beszélgetünk. Amikor befejezte a kicsi az evést, akkor berakom az ágyába és a nagyot is küldöm aludni. Én kijövök, és elalszanak. Amúgy mi simán beszélünk normál hangon a kicsi mellett, úgy, hogy alszik. Megszokta.

Ja, és nem kötekedni akarok, de szerintem ne is próbáld a tévén alvásra szoktatni, nem jó az!


Én a helyedben így csinálnám:

Megetetem a kicsit, a nagy addig öltözik apával. Aztán ha elaludt (mert ugye cicin alszik el), beteszem az ágyába. kimegyek, a másik szobába hadd meséljen a nagy, beszélgetek vele kicsit, aztán közlöm vele, hogy "na jó, most már alvás", és átkísérném a szobájába. Puszi-puszi esetleg, és kijössz. És előtte magyarázd meg neki, hogy most már nincs beszélgetés, csak alvás, mert alszik a tesó.

2011. jún. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk az én fiaim már nagyobbak (1,5 és 4 évesek) és nem is ciciznek már, ezért mi egyszerre fektetjük le őket. Mese, puszi-puszi, redőnyök lehúzása és kijövünk. Kicsit még dumcsiznak, aztán elalszanak.
2011. jún. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem három gyerekem van. 34 hónapos, 20 hónapos, 2 hónapos. Az este úgy kezdődik, hogy együtt fürdenek vagy velem vagy Apjukkal. Aztán először a legkisebb "jön ki", majd követi a legnagyobb (ő még kap éjszakára pelenkát, ezt ráadom én, a többi ruháját maga veszi fel) legutoljára a középső (őt Apa vagy én öltöztetem). A két nagy leül Apa segítségével vacsorázni, a kicsit szoptatom (mindenki a nappaliban van). Ha befejezték a vacsorájukat, mennek fogat mosni Apával, én beteszem a legkisebbet az ágyába (egy szobában vannak mind a hárman), de sosem alszik még el ilyenkor. Kimegyek, megcsinálom a tápszerét a középsőnek, kikészítem a vizet a nagyobbnak. Aztán mindegyik befekszik az ágyába, a középső megissza a tápszerét és azon elalszik (általában), a nagynak mesét olvas Apa és beszélgetnek még egy picit, én a kicsi mellé fekszek, még szoptatok egy picit (vagy csak összebújok vele, de sosem alszik el cicin). Mire a középső megissza a tápszerét, mindenki végez. Elköszönünk a még ébren lévőktől, behajtjuk az ajtót és kész. Ez általában legkésőbb fél kilencig sikerül, úgy, hogy fél hétkor kezdünk. Sokszor nem alszik még a nagy fél tízkor sem (mióta későn sötétedik), énekelget még magának, vagy csak néz ki az ágyából az ablakon, de nem zavarja a többieket.
2011. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
utolsó szuper jó kis rendszert alakítottál ki.
2011. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva van: a nagy édesen alszik,a kisebb még mindig vergődik. 4 és 2 éves lányok. Ráadásul egy ágyon alszanak -még egy ideig- és a kisebbik nem alszik el,csak ha mellé fekszem... Nekünk az segített hogy hamarabb elaludjon a kicsi,hogy este a redőnyt nem húztam le csak annyira,hogy reggel a lyukakon bejönnön a fény. Így reggel 6-kor ébren van a kicsi is, délben alszik,rendesen - Ő is 1 óra,fél 2-től egészen 3-ig. A lefekvés időt meg 9-re tettük. Előtte nem volt rendszeres lefekvés idő,volt,hogy csak fél 10-kor volt villanyoltás.


Sok sikert és addig is kitartást!!

2011. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk: 3 éves a nagy, 2 hónapos a pici. A nagyfiú 6-kor kel és nem alszik délben, ezért fél 8-kor már álmos. 7-ig mindenki megfürdik este, fél 8kor apa altatja (kezét kell fogni, 5 perc alszik) addig én kimegyek a picivel, aki kb még 8-ig nem álmos, nézelődik, szopizik vagy dumálunk :) mikor ásítozik már, addigra a nagy bőven alszik, beviszem a picit a szobájukba, leteszem és alszik. Nem azt mondom hogy ne altass délben, de mondjuk aludjon csak 3/4 órát a másfél helyett, vagy ahogy kitapasztalod, hogy jó neki. ÉN is altatnék, de egyedül vagyok egész nap kettejükre és a pici mindig akkor akar vmit mikor a nagynak kéne aludni, és ha nincs teljes nyugi, a nagy nem alszik el. De korábban míg terhes voltam, akkor is felkeltettem a nagyot 1 óra alvás után, hogy 8 körül alvás legyen este.
2011. jún. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!