Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig fog ez így működni?...

Meddig fog ez így működni? Ambulánsan rántották fel kisfiamnak a kukiján a bőrt 3hete. Azóta minden este apának kell lefognia, hogy visszatudjam neki húzni. Pedig már biztos nem fáj neki, szépen könnyedén megy a dolog. Csak ez a cirkusz vele.

Figyelt kérdés
mikor fogja magának csinálni?mert egyenlőre nem akarja, meg olyan kis "béna" is.vagy mikor engedi nekem anélkül, hogy lekelljen fogni?ez olyan rossz érzés így nekem.
2011. jún. 13. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Pfff... már megbocsáss, de belegondoltál, milyen rossz érzés ez neki???

Mint neked egy nemierőszak. Magyarázhatná az, aki három hete megerőszakolt, hogy nyugi, most nem fog fájni, te se hinnél neki.

Azért kell lefogni, mert rettentően fél, hogy fájni fog.


Mikor a fiamnak ezt csinálta a doki, egy hétig úgy aludt a hasamon fekve, és mindig sírva ébredt fel, mikor pisilni kellett.

El se tudom képzelni, milyen fájdalom lehet ez egy kisfiúnak, kb. annyira érzékeny a makk és a fityma, mint a te csiklód.


Próbáld meg megbeszélni vele olyankor, mikor nem csinálsz vele semmit, hogy már szépen begyógyult, már rendbejött, de meg kell mosni, és már nem fáj. Nem tudom, milyen idős, mit ért meg, de az ő szintjén próbáld megértetni.


Mond, hogy vegye le a nadrágját, és nézze meg, hogy már meggyógyult. Apa is mutassa meg, hogy minden fiúnak hátra lehet húzni a bőrt. Esetleg egy darabig fürödjenek együtt, ha kirándultok, pisiljenek együtt, hogy lássa, hogy másnak hogy működik. Apa mutatja, hogy ő húzza hátra a bőrt, ő meg utánozhatja, ha látja, hogy apunak nem fáj, akkor bátrabb.



Azt kell vele bármi áron megértetni, hogy nem akarjátok bántani, nem fogjátok bántani, és neki többé ez nem fog fájni. Ne aggódj, ha rájön, hogy nem rossz, vissza tudja ő is húzni. Később úgy belejön, le se lehet róla szoktatni. ;) Nem kell, hogy éjjel-nappal egymás előtt játszanak apával a kukijukkal, egy-egy alkalommal, hogy megnyugodjon.


Ha erre bármi jobb/más ötleted van, azt is vesd be, csak sikerüljön megnyugtatni és megtapasztalnia, hogy nem fáj.

2011. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a részletes tanácsot, én nem voltam ilyen részletes, de most akkor bepótolom.

gondolod,hogy szó nélkül nekiesünk?pontosan ahogy írtad, beszéltünk róla, apa mutatta elötte, és nem fáj neki, mert egy könny csepp nem jön, ismerem a mű "balhéit".hamar gyógyult neki, 2napig fájlalta, a 3.nap már nem volt semmi.ez csak megmakacsolás, csak érdekelne más is járt-e így? nem én csinálom rosszul, csak ő is kis "hiszti".szóval nem az a kérdés, hogy én mit csináljak máshogy hanem, ha így viselkedik vajon meddig tart ez?volt-e így más kisfia is ezzel.amúgy 3éves lesz.

2011. jún. 13. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én kisfiam 19 hónapos, és bár 2 éves koráig nem nyúltak volna hozzá, begyulladt a kukija, így fel kellett neki szabadítani a letapadást. Az első 3 nap nagyon nehéz volt, ráadásul ketten voltunk otthon a gyerekkel, egyedül kellett visszahúznom és közben lefogni. Nagyon sajnáltam, együtt sírtunk, de most már ahogy te is írtad, szépen gyógyult, nem fáj neki ha visszahúzom. Nálunk kb. 2 hétig volt hogy nagyon félt és sírni kezdett ha odanyúltunk, ez kb. 1,5 hónapja történt, már ugyan nem sír, néha kis hiszti, és veszi még mindig el a kezem mert még mindig benne a félsz hogy fájni fog. Én is mondom neki és engedem hadd segítsen be ő is hátha akkor jobban engedi. Szóval, még egy darabig biztos rossz érzés lesz neki ha tudja mi következik annak ellenére hogy neki sem fáj már és szépen működik. Úgyhogy gondolom nálatok is még ez így lesz. De sajnos azt nem tudom meddig. Pedig mi is sokat mondjuk neki mit miért csinálunk, hogy nem bántjuk és már szépen gyógyult stb.

Lehet nem tudtam segíteni de mi is ezen mentünk keresztül. Szép lassan csak megenyhülnek. Talán azért nehezebb nálatok mert nagyobb a Fiad mint az enyém.

Jobbulást, kitartást és remélem hamarosan túljuttok rajta. :)

2011. jún. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztatást, remélem én is túl leszünk rajta.ma megpróbálom majd este csokival lekenyerezni (tudom nem jó dolog,)de ha legalább odáig eljutnánk, hogy nekem megengedi és nem kell lefogni.már az "élmény" is más lenne gondolom.
2011. jún. 14. 13:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!