Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jo ötlet a szitter...

Szerintetek jo ötlet a szitter, vagy hogyan nyerhetnék egy orát másképp?

Figyelt kérdés

A gyermek apját kb havonta látni.kb egyedül nevelem a kicsit, dolgozok, tanulok, ugyintezek, haztartast vezetek stb.

Nos.

A tanulás nem fér bele. Mert melo után egyből megyek a gyernekert es mellette nem lehet, keső estére meg "kinyúlok".

Hétvégére meg pláne nincs alkalmazhato segtség, max annyira, hogy leugrok a boltba.


Arra gondoltam, mivel a bölcsiből a gyermekkel a 15 perces ut egy orába telik alaphangon (17- kor végzek a munkával, 18-18:30-ra érünk haza mert minden bokornál v játszoteren meg kell állni, keresnék hazahozos szittert, mert ha munkábol egyből hazamehetnék és lenne egy orám naponta frissen, az a tanulásban rengeteget jelentene.



De a gyermek szélvész, képes rafináltan kiszaladni (ugy tesz mint aki megáll, vagy békésen sétál csendben es hirtelen pillanatban kisprintel..)stb, nem tudom meg lehet e ugy bárkiben is bízni, hogy addig ne aggodjam halálra magam, hogy hazaérnek e, vagy telefont fogok kapni...


Ha van más ötlet, szívesen venném.

Mert pont a jövőépitéshez kéne egy ora, jobban fizetò munkahelyhez, vagy tájekozodni lakásvásárlásrol, vagy akár gyermeklélektant egyebet olvasni. Borzaszto fontos lenne időt nyernem, mert kulonben itt ragadunk örökre.


2017. máj. 13. 07:47
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
86%

a 73%-os észosztót azért megkérdezném, h ő is egyedülálló-e, illetve van-e a segítsége?

Mert azt azért kötve hiszem, h hosszútávon fel lehet kelni hajnalba, le lehet feküdni éjszaka, pár óra alvással, komoly képzést, melót, gyereket, háztartást és a kapcsolodó teendőket intézni? Már ne is haragudj, de ez a sztori nagyon sántit... Ott valoszinűleg van apa, és ugrásra kész nagyszülők. és lehet, h egyszer egyszer felkeltél korán és lefeküdtél későn, mondjuk vizsgaidőszakban többször is, ezt még hihető, de ezt rendszeresen, hosszútávon, életforma szinten lehetetlen csinálni.

Kérdező, ne hallgass az ilyenekre, jó dolog a szitter, egy pillanatra ne legyen kétséged. Az ilyen "tökéletességet", meg el ne hidd.

2017. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
70%

25 - ös vagyok. Én tanulok , 2 ovis mellett, 8 órás munka mellett.

Én vállalom, hogy nekem kell a 8 óra alvás. És bizony fontosnak tartom, hogy a gyerekeimmel is minőségi időt töltsek. Bárhogy számolok, ebbe nem fér bele az, hogy éjszaka tanuljak.

És bizony ez matek.

Azért tanulok, hogy jobb körülményeket tudjak majd biztosítani a gyerekeimnek, de ezért nem éri meg idegroncsnak, meg aliganyának lenni. A kisgyerekkor megalapozza a gyerek késöbbi életét is.

És recpect mindenkinek, aki napi 4-5 óra alvás mellett anyaként, dolgozó nóként, és diákként is fullenergiával muzsikál, de többüknek ez nem megy.

És ezért leszóló megjegyzéseket kapni..... ha ettől érzitek magatokat szuperanyuknak, akkor ámen, azok vagytok

2017. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó, nagyon igazad van. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy rengeteget dolgoznak, hajtanak, esetleg tanulnak is mellette, így elveszik a legfontosabbat, a kisgyerek első pár évéből, a vele töltött időt.
2017. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Csak zárójelben jegyezném meg a két utolsó kommentre, hogy én pl. segítség nélkül csináltam, de soha nem a gyerekemtől vettem el az időt, hanem magamtól. Épp emiatt a tapasztalat miatt bíztatom a Kérdezőt, hogy ő ne így csinálja.
2017. máj. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, h nem közvetlenül, de közvetetten biztosan.
2017. máj. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
de ha neked ettől jobb a lelkiismereted, akkor hangoztasd csak.
2017. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Az én lelkiismeretemet nem kell megnyugtatni, mert az a gyerekemmel kapcsolatban tiszta.
2017. máj. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
0%
Akinek tiszta, az nem bizonygatja itt idegeneknek.
2017. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Én nem bizonygatok semmit, pláne nem neked. A Kérdezőnek szerettem volna segíteni a válaszaimmal és nem szeretném, ha egyesek elbizonytalanítanák a terveiben. Jól teszi, ha tanul.
2017. máj. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%

nem gondolnám, h egyáltalán felmült az, h jól teszi-e ha tanul. Ez evidens...

És az bizonygatásnak minősül, ha valaki több hozzászólásában is hansgúlyoz, kiemel stb. dolgokat. Pláne, ha egy ilyen hozzászólásra még fel is veszi a kesztyűt.

2017. máj. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!