Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jo ötlet a szitter...

Szerintetek jo ötlet a szitter, vagy hogyan nyerhetnék egy orát másképp?

Figyelt kérdés

A gyermek apját kb havonta látni.kb egyedül nevelem a kicsit, dolgozok, tanulok, ugyintezek, haztartast vezetek stb.

Nos.

A tanulás nem fér bele. Mert melo után egyből megyek a gyernekert es mellette nem lehet, keső estére meg "kinyúlok".

Hétvégére meg pláne nincs alkalmazhato segtség, max annyira, hogy leugrok a boltba.


Arra gondoltam, mivel a bölcsiből a gyermekkel a 15 perces ut egy orába telik alaphangon (17- kor végzek a munkával, 18-18:30-ra érünk haza mert minden bokornál v játszoteren meg kell állni, keresnék hazahozos szittert, mert ha munkábol egyből hazamehetnék és lenne egy orám naponta frissen, az a tanulásban rengeteget jelentene.



De a gyermek szélvész, képes rafináltan kiszaladni (ugy tesz mint aki megáll, vagy békésen sétál csendben es hirtelen pillanatban kisprintel..)stb, nem tudom meg lehet e ugy bárkiben is bízni, hogy addig ne aggodjam halálra magam, hogy hazaérnek e, vagy telefont fogok kapni...


Ha van más ötlet, szívesen venném.

Mert pont a jövőépitéshez kéne egy ora, jobban fizetò munkahelyhez, vagy tájekozodni lakásvásárlásrol, vagy akár gyermeklélektant egyebet olvasni. Borzaszto fontos lenne időt nyernem, mert kulonben itt ragadunk örökre.


2017. máj. 13. 07:47
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
10 perc alatt csak kocsival érnénk haza.de mindegy is, mert itthon ugy sem lehet mellette. Vagy itthon igényel vagy a játszon. Tényleg csak annyi lenne a kulonbseg h kevesebbet levegozik
2017. máj. 13. 08:25
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy jó ötlet, ha anyagilag belefér, de mama, szomszéd nem jöhet szóba? Egyedül tényleg nagyon nehéz.
2017. máj. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
7-es, ezt hogy gondoltad? A Kérdező leül tanulni a gyerek meg bóklászik addig a lakásban?
2017. máj. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Rokonok néha vállalják csak, ill ritkán.kb 3 hetente egy orát.

A gyermek mégcsak nem is boklászna a lakásban.tegnap csak a csekkeket néztem át(ket perc kalkulalas) de már filctollas rajzzal fogom feladni...:)

2017. máj. 13. 08:32
 15/43 anonim ***** válasza:
76%

Persze, ha megteheted, akkor fogadj. Én tanultam gyed alatt, tényleg nem könnyű, pedig akkor még vissza sem mentem dolgozni.

Abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy talán jobban járnál, ha hétvégére hívnád egyben 4 órára. Így szerintem tanulni is jobban lehet, egy óra kevés, mire rááll az agyad már hagyhatod is abba. És szombat délelőtt még frissebb vagy, mint csütörtökön munka után, meg legalább hétköznap a tanulással nem kell foglalkoznod.

2017. máj. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
76%

Megmondom, hogy oldhatják meg:

a) Nyolc nagymama áll készenlétben és vigyáz a gyerkőcre.

b) Gazdag apuka megkeresi az 5-6 kilót, és fizeti a bébiszittert.

c) Anyu kamuszakra jár, ahol szökőévben egyszer kell megjelenni egy-egy kamu vizsgán.

d) A gyerek szájában megalszik a tej és egész nap ücsörög egy helyben. (valószínűtlen)


Tisztességesen tanulni gyerek mellett, segítség nélkül normális szakon nem lehet. Talán még egy érettségit össze lehet hozni hármasra. Jobb képességekkel talán még ennél is jobbra, de jó képességű lány nem szül bele a középsuliba. Egyetemet pedig büfészakot lehet végezni, ha nincs semmi segítség. Tapasztalatból mondom, az egyetem alatt többen szültek nálunk, mindenki kizárólag nagy segítség (nagymamák és férj) mellett oldották meg a gyakorlatokat és vizsgákat. És nem a színötösre hajtottak...

2017. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, el ne hidd ár, hogy más tud a gyerek mellett tanulni. Csak olyankor tudsz tanulni, amikor alszik, vagy más vigyáz rá. Ha van rá lehetőséged fogadj segítséget. Mások is így csinálják, csak lehet, hogy a nagyi viszi el, nem a bébiszitter.
2017. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
25%
Nos, a gyerek ott ülhet az anyja mellett és szintén "tanukhat": akadhat rajzlapot rajzolni, könyvet "olvasni". Tobb kisgyerekes ismerősöm is járt főiskolára gyes alatt. De anyuka eleve képtelen bármit is csinálni a gyerek mellett, hiszen azt írja, a "romeltakaritas" is csak akkor kezdődik, amikor a gyerek már elaludt. Ezek szerint neki csak a bébiszitter lehet a megoldás.
2017. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
50%
Ja, és ezt most azért írtam le így a nagyvilágba, mert látom a 9. válaszomat jól lepontozták... (16-os voltam)
2017. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nemrég múlt 2 éves a gyerekem, és én sem tudok mellette semmit csinálni. Max. akkor ha alszik vagy ha nézi a tv.-t, de azt csak nagyon keveset engedem neki, olyankor amikor tényleg kell 15 nyugodt perc.

Szerintem is jó ötlet a bébiszitter, de én is úgy jobbnak tartom, h hétvégén mondjuk fél napot, pl. szombat délelőtt elviszi valahova. Napi 1 órát amúgy sem nagyon szoktak vállalni, mert az utazás miatt kevésbé éri meg. Tehát hétköznap én csak minimálisat haladnék a dolgaimmal, vagy gyerek mellett vagy alvásidőben, hétvégn peddig jó lesz egyhúzamban pár nyugis óra.

2017. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!