Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jo ötlet a szitter...

Szerintetek jo ötlet a szitter, vagy hogyan nyerhetnék egy orát másképp?

Figyelt kérdés

A gyermek apját kb havonta látni.kb egyedül nevelem a kicsit, dolgozok, tanulok, ugyintezek, haztartast vezetek stb.

Nos.

A tanulás nem fér bele. Mert melo után egyből megyek a gyernekert es mellette nem lehet, keső estére meg "kinyúlok".

Hétvégére meg pláne nincs alkalmazhato segtség, max annyira, hogy leugrok a boltba.


Arra gondoltam, mivel a bölcsiből a gyermekkel a 15 perces ut egy orába telik alaphangon (17- kor végzek a munkával, 18-18:30-ra érünk haza mert minden bokornál v játszoteren meg kell állni, keresnék hazahozos szittert, mert ha munkábol egyből hazamehetnék és lenne egy orám naponta frissen, az a tanulásban rengeteget jelentene.



De a gyermek szélvész, képes rafináltan kiszaladni (ugy tesz mint aki megáll, vagy békésen sétál csendben es hirtelen pillanatban kisprintel..)stb, nem tudom meg lehet e ugy bárkiben is bízni, hogy addig ne aggodjam halálra magam, hogy hazaérnek e, vagy telefont fogok kapni...


Ha van más ötlet, szívesen venném.

Mert pont a jövőépitéshez kéne egy ora, jobban fizetò munkahelyhez, vagy tájekozodni lakásvásárlásrol, vagy akár gyermeklélektant egyebet olvasni. Borzaszto fontos lenne időt nyernem, mert kulonben itt ragadunk örökre.


2017. máj. 13. 07:47
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
*bölcsiből az is megesik, hogy este 7-re érunk haza. A gyerek olyan ilyenkor, mintha egesz nap nem jatszott volna, lételeme, hogy mindenhol megàll es jatszoterezni is kell, plane gyakran meg hisztis es leul bőgni a fűbe es nem jön. Lehetetlen már cipelni.
2017. máj. 13. 07:53
 2/43 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, ha egy 15 perces utat képes vagy 1-1,5 óra alatt megtenni minden alkalommal, az a te hibád. Megmondod a gyereknek, hogy most nincs rá idő. Amúgy mondjuk nem értem, hogy amikor pl a gyerek elalszik este, miért nincs erre időd, de te tudod.

Lehet persze bebiszittert igénybe venni, ha neked ez anyagilag is belefer.

2017. máj. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a helyzetem, én akkor tanulok, amikor este elalszik a gyerek és minden más dolgommal kész vagyok, azaz este 10 után. Ha te ezt nem bírod, akkor jó ötlet a bébiszitter, de én inkább hétvégére hívnám egyben 4 órára. Elvihetné pl. játszótérre.
2017. máj. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem hagyod, hogy gyerek dirigáljon neked, akkor a bölcsiből azonnal hazamentek és nem álltok meg minden bokornál. Rögtön nyersz egy órát. Ha fogod a kezét az utcán, akkor nem tud "kisprintelni.
2017. máj. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
83%

Kedves utolsó, igaz nekem 2 gyerekem van, ovisok, 8 órában dolgozok, tanfolyamra járok, a férjem is részt vesz az gyereknevelésben, de még így is 9.00-kor max ahhoz van kedvem és erőm, hogy feküdjek az ágyban. Tanulni? Olvasni este? Na nem. Ha belegondolok, hogy még segítségem sem lenne, akkor elképzelhetetlen, hogy akár tanfolyamra járjak, vagy bármi a gyerekeken és a munkán kívül.

Kedves kérdező, ha megteheted, akkor biza szerezz segítséget, babysitter formájában. Megértem.

2017. máj. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
78%
2-es és 4-es, azzal mennyivel lenne előrébb, ha nem engedné bóklászni a gyereket, hanem 15 perc alatt hazaérnének? Bölcsi korú gyerek mellett nem lehet tanulni, hiába érnének haza hamarabb. Annyi lenne a különbség, hogy a gyerek egy órával kevesebbet lenne levegőn.
2017. máj. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
31%

6!


Mindent lehet, csak akarni kell. Elég sokan járnak főiskolára/egyetemre a gyes alatt is.

2017. máj. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Este 8-9 körül van ágyban a gyermek, én még olyankor szinte az utcai ruhában..romeltakarítás, fürdés, hullaként rogyok 10-11-kor az ágyba.

Tudnék ugyan igy tanulni, DE NEM napi rendszerességgel! Egyszer ketszer kibirnám hogy hullakent dolgozok. De ez nem megy hosszabb távon.nekem napi szinten kell rá idő.


Köszi a hétvégés tippet, az eszembe se jutott

2017. máj. 13. 08:19
 9/43 anonim ***** válasza:
41%
OFF: ennyit a kamu mantráról, hogy nem baj a korán, iskola/érettségi/egyetem közben érkező gyerek, nyugodtan lehet mellette tanulni...
2017. máj. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
7 es addig hol a gyermek? Vagy mennyit dolgozik az a fosulis?
2017. máj. 13. 08:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!