Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jo ötlet a szitter...

Szerintetek jo ötlet a szitter, vagy hogyan nyerhetnék egy orát másképp?

Figyelt kérdés

A gyermek apját kb havonta látni.kb egyedül nevelem a kicsit, dolgozok, tanulok, ugyintezek, haztartast vezetek stb.

Nos.

A tanulás nem fér bele. Mert melo után egyből megyek a gyernekert es mellette nem lehet, keső estére meg "kinyúlok".

Hétvégére meg pláne nincs alkalmazhato segtség, max annyira, hogy leugrok a boltba.


Arra gondoltam, mivel a bölcsiből a gyermekkel a 15 perces ut egy orába telik alaphangon (17- kor végzek a munkával, 18-18:30-ra érünk haza mert minden bokornál v játszoteren meg kell állni, keresnék hazahozos szittert, mert ha munkábol egyből hazamehetnék és lenne egy orám naponta frissen, az a tanulásban rengeteget jelentene.



De a gyermek szélvész, képes rafináltan kiszaladni (ugy tesz mint aki megáll, vagy békésen sétál csendben es hirtelen pillanatban kisprintel..)stb, nem tudom meg lehet e ugy bárkiben is bízni, hogy addig ne aggodjam halálra magam, hogy hazaérnek e, vagy telefont fogok kapni...


Ha van más ötlet, szívesen venném.

Mert pont a jövőépitéshez kéne egy ora, jobban fizetò munkahelyhez, vagy tájekozodni lakásvásárlásrol, vagy akár gyermeklélektant egyebet olvasni. Borzaszto fontos lenne időt nyernem, mert kulonben itt ragadunk örökre.


2017. máj. 13. 07:47
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
18 nem arrol van szo hogy gyermek mellett keptelen vagyok pl a haztartasra, hanem gyermek mellett IS van egy rakás minden, meg gyernekelalvás után IS.
2017. máj. 13. 08:49
 22/43 anonim ***** válasza:
49%

Őszintén? Szerintem napi 1 óra tanulás semmit nem ér. Én is tanultam - sokat -, de napi 1 órával csak elméletben működik.

Viszont valami segítség tényleg nem ártana neked...

2017. máj. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
45%

Kerdezo, en is egyedulallo vagyok ( ezt csak ugyis az erzi aki benne van) .

Beultetnem a babakocsiba a babysziterrel, es vigye el pl a jatszoterre. De ne setalgassanak az utcan.

Ne izgasson mas velemenye. Foleg mig nincsenek a helyzetedben. Vagy babaham, en is vettem. En kulfoldon lakok, 3-4 evesek is babakocsiznak.

2017. máj. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
21%

Gyerekem 6.5 eves, egy diplomat es utana egy OKJ-t csinaltam meg mellette. Es munka mellett, termeszetesen. Akkor tanultam, miutan elaludt, vagy felhuztam az oramat hajnal 4.30-ra. Este 9-kor agyba dolni? Luxus lett volna........ha valamit akarunk azzal igenis erofeszites jar sajnos.

De ha anyagilag belefer a szitter, hajra.

2017. máj. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
74%

Bizony sokan tanulnak és tanultak pici gyerek mellett is, de úgy, ahogy az egyik válaszoló oly leleményesen leírta: rengeteg segítséggel.

Ha valaki előadja, hogy null segítséggel kisgyerek(ek ) mellett + 8 órás munkával letolt egy sulit, akkor az a gyerekeit hanyagolta el. És ez nem rosszindulat, hanem matek.

2017. máj. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
24%
Hihetetlen olvasni hogy mennyien nem tudjak elkepzelni a tanulast gyerek mellett csak segitseggel meg bufeszakon. Vagy minimal energiaszintjuk van vagy atomlustak mar bocs.....nekem ment. Allamigazgatas es konyveles, egymas utan. Ahogy irtam: este 9-10 utan es hajnalban munka elott, napi 3-4 orat tudtam igy tanulni! Nyilvan nem kenyelmes de valamit valamiert.
2017. máj. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
10%
25: nem matek. Hulyeseget irsz, jobb is hogy te nem tanulsz :) Elalvas elott es utan NEM VESZED EL a gyerektol az idot es NEM KELL segitseg sem hisz a gyerek alszik. Ennyi. Csak valaki nem kepes tenni a celjaiert es lemondani bizonyos kenyelemrol
2017. máj. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
94%

Én pl. azt, hogy gyerek MELLETT nem lehet tanulni úgy értettem, hogy konkréten ott van ébren melletted. Amúgy én teljes munkaidős állás mellett járok levelezőn jogi egyetemre. Ez az utolsó évem, volt benne GYED-e időszak is. Az jóval könnyebb volt, mint most. Nekünk semmi segítségünk, soha nem viszi el senki a gyereket, bár nekem van férjem, csak ő rengeteget dolgozik. 90%-ban akkor tanulok, amikor a gyerekem alszik. Nem egyszerű, már nagyon fáradt vagyok és magamra semmi időm. Szarul is nézek ki.

Kérdező, te csak nyugodtan vegyél igénybe segítséget, ha megteheted. Ne legyen lelkiismeret furdalásod, más azért "lepasszolja" a gyerekét, hogy moziba, vagy kozmetikushoz menjen és tudod mit, jól is teszi.

2017. máj. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 piroska és a farkas ***** válasza:
82%
Hát én csak annyit mondanék, h ez nem verseny!! Senki sem talpraesettebb ember vagy jobb anya attól, mert segítség nélkül tud megoldani dolgokat. Létezik pl eltérő alvásigény, munkák közül is létezik nyugis és agyleszívó, gyerekek között is van békésen eljátszogatós és hiperaktív is. Tehát én azon a véleményen vagyok, h szépen lazán sétáljatok haza legalább hetente 3 x a gyerek tempójában, hiszen miért is ne lehetne??? Most van itt az ideje, h megálljon minden egyes fűszálnál és bogárkánál. Heti két alkalommal mondjuk vinnék babakocsit, és félórásra rövidíteném vele a hazautat, h az itthoni dolgokra több idő jusson, lehetőleg ne éjjel. Aztán szépen, nyugodtan várnám a szomvatot amikor egy teljes délutánra átveszi a bébiszitter, és akkor tanulnék. Nem fáradtan, nem streszelve, és nem lelkiismeretfurdalással kúszködve amiért nem éjjel 11 van vagy hajnali 4. Kettőtökért teszed, nem kell kizsigereli magad közben. Hajrá!
2017. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
80%
Miért lenne "atomlusta" aki nem bírja 4-5 óra alvással? Ha megbetegszik, balesetet okoz vagy nagyot hibázik a kérdező, az pont a gyerek alvásidejében történő tanulás miatt lenne. Jó dolog a szitter
2017. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!