Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan köszönjön szerintetek...

Hogyan köszönjön szerintetek egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Lányom 2,5 éves, ügyesen köszön mindenkinek- néha annak is akinek nem kellene :D

De mindenkinek sziát köszön, nagy ritkán mondja utánam a "Jó napot kívánok"

A napokban jutott eszembe hogy megtanítsam a különböző köszönésekre, de melyik a jobb a "csókolom" vagy a "jó napot kívánok"?



2017. márc. 15. 23:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%
A mi lányunk azt köszön, amit mi. Akinek sziát, annak sziák, akinek jónapotot, annak jónapotot. Mivel csókolomot nem igazán köszönök senkinek, így ő sem. Szerintem ez a csókolomozás később csak gondot okoz, nálam is van olyan, hogy gyerekként megszoktam, most felnőttként meg nem tudom mit köszönjek, ha hirtelen átállok jónapotra vagy sziára az mégis fura. Szóval emiatt a lányomnál is a végleges formát tanítom. Fiamnak meg majd megtanítom, hogy az idősebb nőket csókolomozza :-)
2017. márc. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk is így van, úgy köszön, ahogy mi. Barátoknak szia, másoknak jó napot/jó reggelt (az estét még nem használja) Soha életemben nem használtam a csókolomot (nem csókolom én senkinek semmijét) így a gyerek se.

Egyébként hivatalos helyen dolgozok, naponta 800 emberrel találkozok, soha senkitől, feletteseimtől se hallottam még, hogy probléma lenne, hogy nem csókolomozok. Mondjuk lehet, hogy nagyon elmodernizálódott munkahelyem van, ugyanis nálunk mindenki tegez mindenkit, a nagyfőnököt is.

Amúgy szerintem egy 2,5 évestől még simán elfogadható a szia, ráér még megtanulni. Az én lányom hamar rájött, hogy a boltban/orvosnál/stb máshogy köszönök és elkezdte utánozni.

2017. márc. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, a köszönés egy dolog... de magázódni úgyse fog tudni még, egyelőre épp csak tanulja a nyelvtani sajátosságokat, nem fog tudni kétféle igeragozást használni attól függően, hogy kihez beszél. Úgyhogy én még nem erőltetném.

Nálunk kb. nagycsoportos korra kezdett el a gyerekek egy része (!) magázódni tanulni, még kisiskolás korban sem várják el feltétlenül.

Összességében az ovis évek vége felé, kisiskolás kor elején szoktak elkezdeni a gyerekek csókolommal köszönni. Teljesen elfogadott felénk, hogy egy kis-, vagy középső csoportos gyerek sziával közön a felnőtteknek, beleértve az óvónénit, dadus nénit, szülőket, stb. De még kisiskolás korban sem harapják le ezért a fejét.

Oviban, suliban felénk inkább a csókolomot szorgalmazzák (gyerekkoromban erőltették a "jó napot kívánok" köszönést a suliban. De azt is tapasztalom, hogy a felnőttek között egyre inkább elterjedő általános tegeződés a gyerekekkel való kapcsolatra is kihat, ha csókolommal köszön valakinek a gyerek, az simán rávágja, hogy legyen inkább szia.

2017. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

#12

A munkahelyen amúgy is fura lenne csókolomozni, mert ez nem csak a magázódás formája, hanem a kifejezetten nálad (jóval) idősebbeknél alkalmazható. Fura is lenne ha egy 30 éves csókolomozna egy 40-est. :D

Én is falun nevelkedtem, ott gyerekként minden felnőttnek csókolomot köszöntünk, hovatalos helyen jó napot kívánok. Nem is értem hogy jön ide a munkahely. :)

Aztán ahogy nőttem volt aki szólt, hogy "nem csókolom, sziázz nyugodtan". Az időseknek pedig maradt ugyan úgy. De egy kis községben nagyon rideg a jó napot kívánok, amikor mindenki ismer mindenkit.

2017. márc. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
92%
Idős embereknek csókolom, egyébként mehet a szia ebben a korban. Aztán pedig a Jónapot kívánok!, de ezt max. hivatalos helyen, óvodáig nem erőltetném.
2017. márc. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
72%
6 éves nagycsoportos, egyöntetűen sziát köszön mindenkinek. Nem tud magázódni, nem is kell még neki. Majd a nyáron átbeszéljük, hogy az iskolában ez változni fog...
2017. márc. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%
Nalunk 6.5 eves a fiam, alapbol ugy szoktattuk, hogy szia csak gyerekeknek, a felnotteknek pedig mehet a csokolom. Aztan kb 4-5 eves koratol csokolomrol atszokott a jonapot kivanok-ra, tolunk masolta le, es ezt hasznalja.
2017. márc. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17%
#14 nem csak a kollégák közöttre gondoltam, a reptéren dolgozok, rengeteg emberrel találkozok.
2017. márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Természetesen a magázódást még meg sem próbálom, de szerintem nem baj ha a különböző köszönésekről beszélgetünk.

Én is csak azért vacilálok mert emlékszem nekem is volt gondom már kamaszként hogy a csókolomot olyan cikinek éreztem de a jó napot meg úgy nem állt még a számra.

2017. márc. 18. 15:28
 20/20 anonim ***** válasza:

A legcelravezetobb, ha ugy tanitod, ahogy egyebkent illik koszonni: gyerekeknek szia, felnottnek jonapot kivanok, idos neninek csokolom.

UGYANIS: ha azt csinalod, hogy "kislanyom mondd szepen szia", "most mar ehhez nagy vagy, inkabb csokolom", "jonapot kivanokot mondj", abbol lesz az olyan megzavarodas, hogy hatevesen majd csak bambul az emberekre mert nem tudja, hogy is koszonjon :)

2017. márc. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!