Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan köszönjön szerintetek...

Hogyan köszönjön szerintetek egy kisgyerek?

Figyelt kérdés

Lányom 2,5 éves, ügyesen köszön mindenkinek- néha annak is akinek nem kellene :D

De mindenkinek sziát köszön, nagy ritkán mondja utánam a "Jó napot kívánok"

A napokban jutott eszembe hogy megtanítsam a különböző köszönésekre, de melyik a jobb a "csókolom" vagy a "jó napot kívánok"?



2017. márc. 15. 23:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ. Mi falun mindenkinek csókolomot köszöntünk az utcán. Hivatalosabb helyeken volt a jó napot kívánok.

Bevallom nekem az utóbbi sokkal távolságtartóbb, de ugyanakkor "univerzálisabb" is.

Ha csak egyre akarod megtanítani, akkor kegyen az. Bár én el sem tudom képzelni, hogy az időseknek ne csókolommal köszönjek.:)

2017. márc. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
*legyen
2017. márc. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is legyen a "csókolom".

Ilyenkor még aranyos, majd (sokkal) később rá lehet szoktatni a "jó napotra" :)

2017. márc. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Hát nekem nagyon fura lenne ha egy rendelőbe bejönnétek és "jónapot kívánokkal "köszönne a kislányod 😊 vagy ha átjönne játszani az én lányomhoz....

Mi is falun nevelkedtünk.... Lehet azért furcsa nekem.

Nálunk természetes a " csókolom"

De kíváncsi vagyok a véleményekre! Nem tudom városban mi a szokás ☺

2017. márc. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Én "jó napot kívánok"-ot tanítottam nekik. Én is így köszönök, ők is. Az oviban úgyis mindenkit csókolomoznak már. Talán így majd később jobban tudják, hogy mikor melyiket kell mondani. Városban lakunk :)
2017. márc. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Csokolom!
2017. márc. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Neki még a szia elmegy,de lassan mehet a csókolom.engem kiráz a hideg tőle ha egy egy úgy köszön,hogy jó napot.valamiért nekem ez inkább felnőttes dolog,ők maradjanak a csókolómnál
2017. márc. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Fővárosban élek, a pár hónappal idősebb lányom sziát köszön mindenkinek.

De jómagam kisvárosban nőttem fel, iskoláig én is mindenkinek sziát köszöntem.

Egyik esetben se volt olyan, hogy bárki felháborodott volna.


Egyszer a munkahelyemre vittem be, ahol a főfőfőfőnök (egy közel olyan beosztású embert képzeljetek el, mint pl. Csányi Sándor - a bankár, nem a színész) velünk együtt szállt be a liftbe. Hatvanas férfi. Az egész cég tegeződik, őt szigorúan magázza mindenki.A lányom nagy vigyorral köszönt neki egy sziát, a nagyfőnök meg ott dobta le magáról a hivatalosságát, rögtön leguggolt fülig húzódott a szája és elbeszélgetett vele, sőt ragaszkodott hozzá, hogy az irodájáig kísérjük - biztosítva, hogy ha a késés miatt letol a főnököm, hivatkozzak rá nyugodtan. :)


Ha én, vagy bármelyik munkatárs köszönt volna sziát neki, jó eséllyel másnap már a felmondásunkat fogalmazták volna.

2017. márc. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és miután megkérdezte a lányomtól a nevét, ő nem "Kovács úr"-ként mutatkozott be, ahogy mindenki szólítja, hanem "Pistaként". 4 emeletnyi liftezés alatt simán összehaverkodtak :) Még a bácsizást se erőltette.
2017. márc. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
38%
Nekem valahogy idegen a csókolom. Mivel tőlünk nem hallja, ezért ő sem használja. Sziát vagy jó napot/jó reggelt stb köszön.
2017. márc. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!