Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki hasonlò helyzetben...

Aki hasonlò helyzetben van, hogy oldja/oldotta meg?

Figyelt kérdés

2éves mùlt a fiùnk.Az apja reggeltől estig dolgozik àltalàban hétfőtől szombatig.Amikor itthon van fáradt és semmit nem segít.Egyedül làtom el a fiùnkat,ùgy érzem magam mint egy egyedülàllò anya,csak este van itthon mellettem valaki aki tvzik.Emellett nagyon türelmetlen.Megértem,hogy fàradt de engem meg bosszant,hogy ha itthon van folyton kiabàl veszekszik a fiùnkal.Akaratos természet mindkettő.Tegnap egy sajt miatt pattant ki a balhé.Nem tudom meddig bírom még!Értem,hogy kell a pihenés neki de ha feszült ideges miért mindig rajtunk vezeti le?a fiùnkkal minden nap kiabàl valamiért,legyen az a legapròbb dolog.Pl.nem szàll ki elsőre a fürdőkàdbòl,vagy pl.nem pakolja el a jàtékait.Beszéltünk erről sokat akkor meg megsértődik.

Szükségem lenne egy apàra férjre de nem olyanra aki folyton kiabàl veszekszik.Mi lehet itt a megoldàs?


2016. márc. 13. 08:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
16%

Na ahogy gondoltam megjöttek az emancipàlt észosztók.


Azért a nő feladata ellàtni a gyereket,mert b.@ssza meg ezért kap "fizetést", mìg a férfi a munkahelyén dolgozik.Ennyi a különbség,munka mindkettő ugyanúgy.

Mondjuk az érdekes hogy a sok okos anyuka fel van hàborodva amikor a férfiak leszóljàk azt,hogy otthon vannak egész nap és nem csinàlnak semmit,mert hogy mondhat ilyet bàrki,amikor az fàrasztó és ugyanolyan munka.

De akkor az apuka nem ugyanúgy dolgozik egész nap??? Ha a két munka egyenértékű,akkor a pasi munka utàn még otthon is dolgozzon??? Melyik tiszteletre méltó -apuka viselkedésén hőbörgő- anyuka megy el dolgozni miutàn apa hazaért?! Ja hogy senki? Csak manikűr pedikűr,meg egész nap én vagyok a gyerekkel és nincs időm magamra sirànkozàs megy???? És ez a normàlis...


Onnantól,hogy anyuka nem otthon van a gyerekkel azaz nem azért fizetik,hogy nevelje a gyereket természetesen megoszlanak a feladatok. Hiszen mindkét szülő dolgozik.



De a kérdezőnél ezek szerint kicsit mélyebb a probléma gyökere. Mert oké,hogy fàradt az apuka,de azért egy-egy óràja lenne. Ez a nem akaràsnak nyögés a vége.

Nem vagyok benne biztos,hogy itt segìtene a munkahely vàltàs. Ezt komolyan le kell ülni megbeszélni.

2016. márc. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

"De a kérdezőnél ezek szerint kicsit mélyebb a probléma gyökere. Mert oké,hogy fàradt az apuka,de azért egy-egy óràja lenne. Ez a nem akaràsnak nyögés a vége. "


Ebben részben igazad van, de az apuka itt nem egyszerűen fáradt! Ha az emberi 6/7 napban 12-14 órázik akkor az ember egyszerűen zombi, alszik, eszik, kész.Fizikailag, szellemileg annyira kikészíti az emberi szervezetet hosszútávon ez az életmód, hogy 2 szabad perce sincs magára, hogy idegroncs lesz.


Az apukát valószínűleg nem a gyerek és a felesége idegesíti, hanem teljesen más (fáradtság, kimerültség, munkahelyi gondok, megélhetési problémák), de ez váltja ki belőle végülis a vitát/kiabálást, mert ez az "utolsó csepp"


Azért segítene egy munkahelyváltás vagy az anyuka munkába állása, mert ez a tűrésszint visszaállna a normálisra. Ha ezután sem foglalkozna a gyerekkel, akkor tényleg lehet pánikolni.

2016. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Vannak napok amikor délutàn 4-5kor itthon van de àltalàban este jön.Dolgoztam a fiùnk 1éves kora utàn de el kellett jönnöm mert az apa semmit nem segített,nem csinàlt semmit.Felénk nincs bölcsi sajnos de a nagyi vigyàzott rá.Én napi 16òràt dolgoztam hazajöttem és hàzimunka gyerek..3hònapig bírtam..
2016. márc. 13. 16:03
 14/24 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem ezt írod a kérdésben?! Megspóroltál volna egy halom értelmetlen választ, ami a szituáció félreértelmezéséből keletkezett...


Egy kérdés: a gyerek előtt ki végezte a házimunkát? Te,ő,vagy ketten? Beszéltetek róla, hogy hogyan szeretnétek nevelni a gyereket, ha lesz?

2016. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Minden vàlasz hasznos volt így is.Sok mindenben igazatok van.Én végeztem mindent ha szòltam akkor nagy nehezen segített.
2016. márc. 13. 16:19
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor semmit nem vàltozott a pàrod. Csak azt nem értem ez miért lepett meg?

Mert ezek szerint neki ez a normàlis és a gyerek előtt ez neked is megfelelt. Csak gyerekkel kicsit több az otthoni munka.

2016. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az utolsóval egyetértek. Sosem segített, sosem érdekelte neked mennyire nehéz. Ugye nem gondoltad, hogy majd egy gyerekkel törődni fog és a házimunkával kapcsolatod hozzáállása is megváltozik?!
2016. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
A szegény dolgozó apukákat védőktől kérdezném, hogy ha én meghalok a fáradságtól és valami baja lesz emiatt a gyerekeknek, akkor az kisebb baj, mintha apuka a fáradság miatt bajt csinál a munkahelyén??? Apának 8-12 órát kell dolgozni, nekem meg 24-et???
2016. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18.: 2 éves gyerekkel mióta kell 24 órát dolgozni? 11-12 órát alszanak 24 hónapos koruk körül és ez 3 éves korukig kb így is marad. Akárhogy is számolom az max. 11-12 óra, ami szerintem nem "csak" munka (fürdetés, játék,etetés...?!). Persze, néha fárasztó, főleg házmunkával mellette, de a gyerekek jóval többet alszanak mint a felnőttek, és egy 2 éves már átalussza az éjszakát. Így elég nagy abszurdum a kérdésed.


Másrészt mind a kettő elég rossz, mert ha a gyerekben kár esik, az egyenesen tragikus is lehet, ha a férj vét a munkahelyen elbocsáthatják és kereső nélkül maradhat a család.

2016. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nem a házimunka miatt vagyok mérges hanem,hogy a fiàval valò foglalozàsa kb.nulla..a mi fiùnk hihetetlen nagy energiaigényű..egész nap megy szalad pörög.délutàn nem alszik màr így igen csak estére elfáradok mellette.
2016. márc. 14. 07:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!