Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki hasonlò helyzetben...

Aki hasonlò helyzetben van, hogy oldja/oldotta meg?

Figyelt kérdés

2éves mùlt a fiùnk.Az apja reggeltől estig dolgozik àltalàban hétfőtől szombatig.Amikor itthon van fáradt és semmit nem segít.Egyedül làtom el a fiùnkat,ùgy érzem magam mint egy egyedülàllò anya,csak este van itthon mellettem valaki aki tvzik.Emellett nagyon türelmetlen.Megértem,hogy fàradt de engem meg bosszant,hogy ha itthon van folyton kiabàl veszekszik a fiùnkal.Akaratos természet mindkettő.Tegnap egy sajt miatt pattant ki a balhé.Nem tudom meddig bírom még!Értem,hogy kell a pihenés neki de ha feszült ideges miért mindig rajtunk vezeti le?a fiùnkkal minden nap kiabàl valamiért,legyen az a legapròbb dolog.Pl.nem szàll ki elsőre a fürdőkàdbòl,vagy pl.nem pakolja el a jàtékait.Beszéltünk erről sokat akkor meg megsértődik.

Szükségem lenne egy apàra férjre de nem olyanra aki folyton kiabàl veszekszik.Mi lehet itt a megoldàs?


2016. márc. 13. 08:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Lelni és komolyan elbeszelgetni. Ha nem változik, konkrétan két megoldás áll előtted : beletorodsz, vagy elvalsz
2016. márc. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
17%

Te dolgozol?


Vélemény:

Mivel nem làtok bele nem tudom mi a baj nàlatok,de sok ismerősöm van hasonlóan,ahol az a probléma,hogy anyuka abban a tévképzetben van,hogy apa hazaér és onnantól neki kellene ellàtnia a gyereket. Amit a legtöbb pasi utàl. Mint nàlatok is apa dolgozik reggeltől estig,hazaér szeretne lazìtani. Hagyd rà és segìts neki. Legyen egy óràja àtàllni az otthoni rendszerre. Utàna pedig picit foglalkozzon a gyerekkel vagy veled. Vagy ahogy szeretnéd. Ha ebben az àtàllàsban segìtesz akkor jobban fog figyelni ő is. Hiszen nem azt kapja hogy egy erőszakos hisztis nő üvölt vele munka utàn,hogy megint csinàljon vmit,hanem nyugiban pihenhet,aztàn amikor kicsit lazult akkor úgyis lesz kedve szerető férjként és apaként viselkedni. Persze mindezt jó megbeszélni vele,hogy ezutàn ez lesz a rendszer.


De ha ezek utàn sem vàltozik,akkor a fàradtsàg meg a munka csak kifogàs és alapvető problémàk vannak,pl mégsem akar gyereket. Plàne ha ezt nem is lehet vele megbeszélni.


Még megkérdezném,hogy szerinted kinek kellene ellàtnia a gyereket? (Màs ha otthon vagy és az is ha nem) Mert szerintem Neked. Igen be kell vonni apukàt is,de a pasik 70%-a nem tud mit kezdeni egy 3 év alatti gyerekkel. Persze ellàtja ha kell,de nekik akkor lesz "jó" a gyerek amikor lehet vele pasis dolgokat csinàlni,hü.lyes.égekre megtanìtani el lehet vele ökörködni. Neked meg akkor lesz majd kevesebb türelmed hozzà,amikor az àllandó puki kaki viccek mennek stb. Ez meg ìgy van jól.

Lehet itt majd példàlozni minta apukàkkal,igen van olyan is,de nem ez a jellemző. Ez pedig tény.


Azt hogy miért és hogyan szól a gyerekre/kiabàl vele plàne nem lehet ìgy megàllapìtani,hogy jogos-e.

Nàlunk pàrom is megemeli a hangjàt a fiammal(nem közös gyerek) amikor 3X elmondtam/elmondott vmit neki és nem csinàlja(persze ő idősebb màr,8 éves). Ebben semmi nincs.

Az,hogyha elsőre üvölt a gyerekkel az baj,hiszen egy 2 éves nem biztos,hogy tudja magàtól mikor mit kell tenni. De a 125. figyelmeztetés kérés utàn az én türelmem is elfogyna,az biztos.

Nem lehet,hogy nagyon véded/félted a gyereket?


Kevés az info.

2016. márc. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%

Beszélgetni vele. Fontos lenne, hogy váltson, amint van lehetősége. Kizsigereli önmagát, és ezért fáradt, feszült, ingerült. Heti hat napot végigdolgozni, reggeltől estig nem könnyű. Tudom, én is csináltam, és én is ingerült lettem a párommal (csak én nő vagyok). Amióta megvan a heti két pihenőnapom, újra normalizálódtam, és a kapcsolatunk is.

Meg kell oldania problémát, mert ez így nem éri meg. És a probléma forrása a munka. Nem lesz egyszerű szembesítened ezzel. Nyilván értetek is dolgozik, hogy jól meg tudjatok élni, de rá kell ébreszteni, hogy inkább legyen valamivel kevesebb, de mellette jobb apa és férj tudna lenni.

2016. márc. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igen sokat dolgozik.Nem azt vàrom el,hogy amint belép onnantòl csak az övé legyen a gyerek.Csak néha segítsen pl.vasárnap egész nap itthon van de akkor sem segít.Hétfőn fogorvoshoz mentem gyökérkezelésre fàjòs foggal hazajöttem akkor se segített semmit.Ùgy gondolom nekem kell ellàtni nagyrészt a gyereket de ha este megkérem lefekvés előtt,hogy tegye tisztàba még én megcsinàlom az àgyàt erre se hajlandò.Játszòtérre udvarra se hajlandò vele kimenni.Mert neki abba mi a jò,hogy nézi a gyereket szaladgàlni.
2016. márc. 13. 09:09
 5/24 anonim ***** válasza:
61%
Hogy őszinte legyek, én anyaként se élvezem a jatszterezest meg az udvari játékot. ... Anno, amikor a gyerek terveztetek megbeszéltétek a feladatokat? Vagy csak becsuszott GYEREK?
2016. márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Tervezett volt.Megbeszéltük,hogy pròbàlunk egyformàn foglalkozni vele.Ha valakinek valami nem megy a màsik segít benne vagy ha az egyik fàradt akkor a màsik veszi àt a teendőket.Ez egyoldalù lett mikor megszületett.Akkor is mindent én csinàltam nem igen segített.Akkor is voltak ebből nézeteltérések.Én se rajongok a jàtszòtérért de a fiam imádja.Be se lehet hozni az udvarròl szeret kint lenni
2016. márc. 13. 09:24
 7/24 anonim ***** válasza:
72%

Apuka is szülő 50%-ban...miért lenne egyedül a nő feladata a nevelés??

Ennyi erővel nyugodtan vállalhatta volna egyedül,hisz a férfi akkor sincs jelen az életükben!

Nem tud mit kezdeni a saját gyerekével?? És ha anyuka is így állna hozzá,akkor a gyereknek annyi lenne!

2016. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk a párom alig esik be az ajtón munka után, már kapja is ölbe a gyereket. Szerintem meg ez a normális! Ezért szültem Neki gyereket, mert tudtam, hogy imádni fogja.

A fáradt vagyok a munkától szövegre meg van egy jó történetem: Egyik barátnőm apukája szülész (ugye hívhatják éjjel-nappal, nincs olyan, hogy fáradt vagyok). Ő szokta mondani, hogy mindig felkelt mind a három gyerekéhez éjjel, mert, ha a máséhoz felkel, akkor a sajátjaihoz miért ne kelne???

2016. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

"2éves mùlt a fiùnk.Az apja reggeltől estig dolgozik àltalàban hétfőtől szombatig. Amikor itthon van fáradt és semmit nem segít"


2 éves gyerek mellett szerintem érdemes lenne elgondolkodni a munkába álláson megint, ha látod, hogy a férjed lassan belebolondul a heti 6 napi 12 órás műszakba. Lehet,hogy otthonról nehéz elképzelni ez mennyire megterhelő, de az. Olyannyira, hogy az ilyen jellegű foglalkoztatás illegális, mivel hosszútávon mentális problémákat (szorongás, depresszió) idézhet elő és testileg sem ideális (alvásritmus, egészséges napi ritmus kialakítása szempontjából). Neked ez nem jutott eszedbe? A férjed a saját testi-lelki egészségét kockáztatja - miattatok.

Nem gondolod te sem, hogy hosszú távon ez így fenntartható, ugye?



"Értem,hogy kell a pihenés neki de ha feszült ideges miért mindig rajtunk vezeti le?"


Amint fent leírtam, azért. Mert folyamatos stresszhelyzetben él, ami rámegy a mentális egészségére. EZEN KELL VÁLTOZTATNI, nem most azonnal még házimunkát is rásózni. Át kell venned a pénzkeresés egy részét, hogy ő kevesebbet dolgozhasson, és visszaállhasson minden a normális kerékvágásba, mert ez így nem egészséges! Ha ez megolt, akkor pedig eloszthatjátok az otthoni teendőket igazságosan.

2016. márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

Valóban igaza van az előttem válaszolóknak abban,hogy talán az apuka túl sokat dolgozik,és egy megoldás lenne,ha az anyuka is lassan munkába állna,a kisfiatok pedig bölcsibe menne.

Így egyrészt egy kicsit levehetné a válláról a heti 6szor 12 órás munka terheit,illetve igy anya és a kicsi is kimozdulhatna,mert bizony lehet,hogy már nem elég a kisfiadnak sz otthoni környezet és a társaságod,jót tenne a közösség.

Viszont!ha apuka Ennyire nem tud mit kezdeni a gyerekkel,akkor nem biztos hogy javulna a helyzet.a saját példám miatt irom ezt.

Mi mindketten dolgozunk,ugyanúgy napi 8 órában,plusz én készítem-hozom-viszem a gyerekeket oviba.

És az én párom sem tud és nem is akar különösebben foglalkozni Velük,pedig már nem olyan kicsik...

Nekem muszáj volt leülni vele,és tényleg nagyon komolyan elbeszélgetni vele,mert ez még nem is zavarna,de az rettenetesen,hogy minezek ellenére hogy 90%ban én rendezem őket,mégis nulla türelme,empátiája van irántuk.

Én nagyon keményen kilátásba helyeztem,hogyha nem változtat,akkor összepakolok és elválnak útjaink,mert Ennyi erővel lehetek egyedülálló anyuka is,plusz nem kell kerulgetnem,amikor órákat alszik délután,és sz*rik bele mindenbe..

Nalunk ez kicsit segített....

2016. márc. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!