Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Temetésre vinnél 5 éves gyereket?

Temetésre vinnél 5 éves gyereket?

Figyelt kérdés

A nagyapja halt meg, az én édesapám.

Nem voltunk minden nap összejárósok, de azért ismerte, és szerette. Tudja, hogy meghalt, sírt is akkor, aztán megnyugodott.

A temetés jövő héten lesz. Családon belül van, aki szerint jöjjön, van aki szerint ne.

Volt már egyszer temetésen, de akkor nem volt se ravatal, se semmi, a szűk család (kb.10 fő) körülállta a sírt, mondtak pár szót, és ennyi.

De bennem az van, hogy én biztosan nem leszek jó állapotban, nem tudom, hogy neki ezt mennyire lenne jó látni? Itthon vigasztal, ha látja, hogy le vagyok törve, de előtte azért igyekszem tartani magam.


2016. jan. 6. 21:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
54%
Én elvinném. Nekem meg a páromnak is a nagymamánk halt meg kb. 1 év különbséggel, mindkettőre vittük a gyerekeket. Ez az élet velejárója, ők is elköszöntek. A pici nem igazán értette a dolgot, sokszor a legváratlanabb időben és helyen kérdezni meg újra és újra, hogy miért halt meg a dédi, de akkor mindig elmagyarázom neki. Annak idején engem is vittek mindig temetésekre, nálam ez természetes.
2016. jan. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
58%

Amikor kicsi gyerek voltam, a nyarakat rendszeresen a nagymamámnál töltöttem, aki egy pici faluban élt. Szinte heti rendszerességgel jártunk temetésekre, mert ugye egy kis faluban mindeki ismer mindenkit, legtöbben szegről-végről rokonok. Semmi bajom nem lett belőle, hogy láttam koporsót, és gyászoló embereket. Megtanultam, hogy az élet része a halál, és a gyász természetes és normális.

Viszont azt vettem észre, hogy manapság az emberek tabuként kezelik az elmúlást, nem tudnak mit kezdeni a gyásszal, inkább jó messzire elkerülik a témát és a gyászoló társaikat is (mint a leprást)...

Szerintem vidd el nyugodtan a temetésre az öt évest, de beszéld meg vele előtte, hogy mi fog történni ott.

2016. jan. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném, neki még nem jelent sokat egy temetés. Nem így fog elbúcsúzni. Vidd ki pár nap múlva, gyújtsatok egy-egy gyertyát.
2016. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodtam az urna dolgon, a pszichológusok minden témánál azt mondják, hogy a gyerek érettségének, értelmi szintjének megfelelően kell elmagyarázni a dolgokat.


Tehát a hamvasztást, (elégetést) még csak véletlenül se említsd meg. Azzal tuti megrémítenéd.

Ha rákérdez, találj ki hozzá valami hihető mesét, amivel nagyot nem is hazudsz.

Pl: a papa meghalt, és a lelke felment a mamához a Menyországba, most már ott él boldogan. A földi testére már többé nincs szüksége, ezért porrá változott, és beleszállt ebbe az urnába. A családtagok pedig a papa urnájától búcsúznak el a temetésen.

A pap is fog olyat mondani, hogy porból lettünk, porrá leszünk. Én így csinálnám, de lehet, hogy vannak még jobb, kreatívabb magyarázatok is, mint amit én tudok.

A lényeg, hogy az elégetést hagyd ki a történetből, és a gyerkőc úgy élje meg a temetést, hogy ez az élet része, a papa jó helyen van, még ha hiányzik is.


Részvétem apukád miatt.

2016. jan. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

1. kérdezd meg, 5 évesen tudja, mit szeretne

2. világosítsd fel, az urnától miért kéne félnie? Abban van a papa, és kész.


Nem kell tabuként kezelni a halált, természetes dolog :)

2016. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Nem kezeljük tabuként, édesanyámról sokat kérdez, pedig ő még a születése előtt meghalt. Mint említettem, a nagynéném temetésén velem volt tavaly, az egy szűk körű kis temetés volt. Még rajzolt is, amit beletettek a sírba.

De most nem szeretne jönni. Ma ovi után ő hozta fel, hogy akkor majd menjünk ki inkább ketten.

jövő hétig mondjuk még meggondolhatja magát. Majd meglátjuk.

2016. jan. 7. 13:16
 27/27 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyapám halt meg akkor, amikor a lányom 5 éves volt. Szintén hamvasztották. A temetés előtt nálunk volt az urna. Látta magát a hamvakat is. Simán lehetett beszélgetni a vele a temetkezési szokásokról. Még azt is mondta, hogy ha ő meghal, őt is hamvasszák majd el, ne koporsóba temessék. Látott engem zokogni. Nem esett kétségbe. Eltelt másfél év. Jóban van a halál témával, nincs vele gond. Érettebbek ezek a gyerkőcök, mint hinnénk.
2016. jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!