Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti vennétek temetésre egy...

Ti vennétek temetésre egy majdnem 4 éves és egy másfél éves gyereket?

Figyelt kérdés

Nagymama temetése lesz, és apuka azt szeretné, ha a két gyerek is ott lenne.

Vélemények? Valaki volt hasonló helyzetben?


2014. nov. 11. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Biztos nem vinném őket.Semmi keresni valója egy gyereknek temetésen,pláne ilyen kicsiknek.
2014. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
nem vinném. nagyon kicsik még
2014. nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

nem!


engem vittek és azt a következtetést vontam le a saját gyerekkori tapasztalataimból, h egy gyerek számára megterhelő: ha nem éli át(nevetgél, nem áll fegyelmezetten), az a baj, mert ez zavarja és kizökkenti, ne adj' isten megbotránkoztatja a felnőtteket, ha átéli, akkor meg az, mert számára még feldolgozhatatlan a halál gondolata.

2014. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Kizárt! Még a 10 évest sem vittük 4 éve...ő nem akart jönni...
2014. nov. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Kicsik meg. A temetés nem gyereknek valo. Apuka is biztosan meg fogja érteni.
2014. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Meg tul korai, es csak azok a szornyu kepek maradnanak meg, amik utolag akar ki is hathatnak... Eleg a szuloknek a banat, nem kell, hogy a gyerek is erezze sulyat. Nem igazan fogjak fel meg ilyen kicsi korban, hogy mik tortennek, es csak nehany kep marad meg nekik, amit nem fognak erteni (plane a nagyobb) es legrosszabb esetben, majd ejjel megalmodjak. Szoval en semmikeoo nem vinnem... Elvesztettem edesanyam feloli nagyszuleim sajnos... tatam akkor halt meg, mikor en elso osztalyos voltam, es a temetesre nem engedtek szuleim, s ha jobban meggondolom jobban is tettek. 12 ev mulva meghalt mamam, es olyan nagyon kiborultam a latottakon, hogy a mai napig nem tudom igazan feldolgozni, es nagyon sokszor almodok vele, es nagyon fura almok. :(
2014. nov. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
NEM
2014. nov. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

nem! enyém is 4 éves volt mikor levestette imádott mamáját :(

természetesen nem vittük a temetésre, nem tudott volna mit kezdeni ezzel az egésszel, íg yis nagyon maga alatt volt. Ő csak annyit tud, hogy felköltözött Jézuskához a mennybe a szüleihez, mg most se tudja, hogy csak a test itt marad. ezert nem vittük 5 évesen se a papa temetésére :( viszont ekkor már a torra velünk jött.

1,5 éves meg még nem tud viselkedni mert kicsi hozzá, nem hiszem, hogy őt képesek lesztek szórakoztatni miközben búcsúzni próbáltok

2014. nov. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én elvittem a fiamat 5 hónaposan, mert az ÜKnagymamája volt és hordozóban békésen végigaludta a temetést rajtam, de 1-2-3-4 éves korában már nem vinném el én sem.
2014. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Barátnőmékről van szó, és agyon meglepődtem, hogy a férje vinni akarja a gyerekeket. Én felajánlottam azt is, hogy ha kell, akkor én kihagyom a temetést, és vigyázok a gyerekekre. De apuka hallani sem akar róla. Pedig szegény barátnőm is mondta, hogy akkor ő nem fog tudni a férje mellett állni, mert a kisebb gyereket 3 percre nem lehet lekötni. Remélem meg lehet addig győzni még valahogyan.

Unokahúgom 5,5 éves volt anyukám temetésén, emlékszem, ő is meg volt szeppenve a sok síró, fekete ruhás ember láttán.

2014. nov. 12. 07:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!