Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Temetésre vinnél 5 éves gyereket?

Temetésre vinnél 5 éves gyereket?

Figyelt kérdés

A nagyapja halt meg, az én édesapám.

Nem voltunk minden nap összejárósok, de azért ismerte, és szerette. Tudja, hogy meghalt, sírt is akkor, aztán megnyugodott.

A temetés jövő héten lesz. Családon belül van, aki szerint jöjjön, van aki szerint ne.

Volt már egyszer temetésen, de akkor nem volt se ravatal, se semmi, a szűk család (kb.10 fő) körülállta a sírt, mondtak pár szót, és ennyi.

De bennem az van, hogy én biztosan nem leszek jó állapotban, nem tudom, hogy neki ezt mennyire lenne jó látni? Itthon vigasztal, ha látja, hogy le vagyok törve, de előtte azért igyekszem tartani magam.


2016. jan. 6. 21:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem kell ez a gyászhoz neki is.
2016. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
nem. de nem tudom megindokolni.
2016. jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%

A fiam 4 év 8 hónapos volt, amikor meghalt az édesapám. Vittük őt is, nem volt kérdés. Nem volt semmi negatív dolog nálunk. Én sem voltam jó állapotban, hidd el, főleg, mert váratlan volt a haláleset. Azt gondolom, ezt is meg kell tanulniuk a gyerekeknek, a gyász része az életünknek.

Részvétem!

2016. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
85%
Ha joban voltak tenyleg, szerette meg minden akkor ugy gondolom vidd el. Ha nem volt olyan szoros a kapcsolatuk en nem vinnem el. De talan meg is kerdezhetned a gyereket, elmondod mi tortenik ott, nemtudod elvidd e, mert anya is sirni fog, ilyenek. Okosak mar a gyerekek, hallgasd meg
2016. jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Pont ez jutott eszembe, most, hogy olvasom a válaszokat, hogy őt meg sem kérdeztem még.
2016. jan. 6. 21:21
 6/27 anonim ***** válasza:
27%

A párom a 11 éves lányát nem vitte a nagymamájához.

Igaz, hogy kérdezte, de az egyből finnyogott, úgyhogy esély sem volt rá, hogy ne csak az ingyen bébiszittert vagy a pénz automatát lássa benne.


5 évesnél még elgondolkodtató.

Itt TÉNYLEG számít az ő véleménye is.

2016. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%
Minket mindig.vittek, valahogyan ez így volt szokás, ott volt például az egész ovis csoport, amikor meghalt egy ovis társunk. Valahogyan ez nem volt tabu, természetesen kezelték. Nem lett semmi maradandó lelki sérülésem emiatt. Én ha csak nem tiltakozik a gyerekem, vinni fogom. Ha nem szeretne menni, akkor persze nem kényszeríteném.
2016. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%

Ha elviszed, előtte alaposan készítsd fel. Meséld el, hogy mi fog történni pontosan, miért sírnak az emberek. Hogy a koporsóban már csak a papa teste van, de a lelke már boldog fent a Menyországban (mondhatsz mást is, ha másban hiszel)....stb

Ha mindennel tisztában van, szerintem nem fog félni.

2016. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Az, hogy a papa már a mamával van az angyalok között, az addig rendben van. De az urnát hogyan mondjam el neki, hogy ne rémüljön halálra? Mert hamvasztva lesz.
2016. jan. 6. 21:29
 10/27 anonim ***** válasza:
78%
5 évesen nem vittek el a mamám temetésére, a másik nagymamám vigyázott akkor rám. A mai napig megmaradt bennem, hogy szerettem volna menni. Én elvinném.
2016. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!