Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor ismerje meg az apját...

Mikor ismerje meg az apját egy gyerek, ha születésnél nem volt jelen és amúgy sincs, de akarna?

Figyelt kérdés

terhesen elhagyott, békülni akarna, azóta sem bocsátottam meg, nem is fogok soha.

a gyereket még nem is látta(semiféle jogi procedúra nincs)


a gyerek érdekében szeretném betájolni azt a korszakot, amikor "hasznos" lehet számára egy apa lelkileg.illetve férfi szülői minta lehetne.(a gyerek fiú)


gondolom kamaszkorban elküldeni hozzá(egy idegenhez tulajdonképpen)nyaralni nem a legjobb ötlet lenne, ekkor a legbefolyásolhatóbbak.


2015. máj. 20. 12:01
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

volt idő, amikor sajnáltam a gyermekem hogy neki viszont nem adatott meg, hogy apja is legyen, nagyon el voltam keseredve, itt adtak erőt, azzal amit én is tudtam csak el is feljtettem, hogy a mi érzéseink nem a gyerek érzései, ne beszéljem belé a fájdalmat.(azt, hogy szánni lehetne.)

gondolkodtam milyen lenne ha megírnám az apjának képekkel illusztrálva, valami olyasmit, hogy megszülettem, csak apa nem látta, sírtam csak apa nem vigasztalt, nevettem csak apa nem nevetett velem, már tudok puszit adni, csak apának nem adhattam, stb.

de hál ég kijózanítottak, hogy ne járassam le a gyereket ezzel.

szóval nem járattam le.


jelenleg minden úgy alakulna épp(munkahely, költözés, stb)hogy pont örülnék legalább még egy évnek nélküle.

állandóan mardossa a lelkem ez a fránya apa kérdés.


szépen megfogalmaztad utolsó, hogy ne keressek éles határokat. én csak reménykedem, hogy majd, majd ráér még apát megismerni.

2015. máj. 22. 19:35
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem a gyereket hanem magadat járattad járatod le, hogy így viselkesz,mert te utálod az apját nem engeded a gyerekhez! Ennyi erővel beleírhattad volna,hogy látni szerettem volna apát de anya nem engeddte, ölelni akartam apát de anya tiltott, szeretni akartam apát de anya utálja ezért nem is ismerhetem meg! Vagy az apa ugyanazt írhatta volna mint te csak fordítva. A lényeg hogy apuka látni szeretné te nem engeded, én a helyében a bírósághoz fordulnék,mert joga van látni még akkoris ha nem fizeti/fizetné a gyerektartást és semmiben nem segítené.
2015. máj. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

terhesen elhagyott, születésnél sem volt jelen és utána sem az újszülött korban.

szóval aktuális lett volna megírni, amit.

de nem tettem, lemondtam róla, elengedtem lélekben, erős voltam és felálltam.


mindennek el fog jönni a maga ideje.

2015. máj. 23. 11:56
 24/29 anonim ***** válasza:

De írtad hogy látni akarta de nem engedted.

Engem is terhesen hagyott el, és nem volt jelen a szülésnél de nem is akartam hisz akkor már nem voltunk együtt, viszont én nem tiltottam el a gyerektől,azért mert nem vagyunk együtt a gyereknek joga van hozzá és fordítva. Ne magadat sajnáltasd és a saját érdekeidet nézd hanem a gyerekét, de látom nem tudunk meggyőzni róla,hogy csak te látod így a helyzetet. Csak a gyereket sajnálom.

2015. máj. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

pont, hogy a gyerek érdeke miatt a kérdés is.


jelenleg szeretnék dolgozni és nagyon messze költözni.

amit akadályoz ez az apakérdés.

én szervezzem át a céljaim, az életem/életünk és a jövőt, egy olyan ember miatt aki volt szíves elhagyni a legnagyobb szükségben..?

2015. máj. 23. 23:23
 26/29 A kérdező kommentje:

most olvastam 3-6 év a személyiségfejlődés legmeghatározóbb szakasza


"....

3. Kisgyermekkor (1 – 3 év)

Egy éves kortól hároméves korig tart. Az akaratlagos szabályozás és az autonómia kezdetének az időpontja.

4. Második kisgyermekkor vagy óvodáskor (3 -6/7 év)

Hároméves kortól, hatéves korig tart. A személyiségfejlődés szempontjából kiemelkedő jelentőségű szakasz.

...."

[link]



van időm.


köszi a válazokat

2015. máj. 25. 08:43
 27/29 anonim ***** válasza:
Nem vagy normális, így gondolkozni... majd ne csodálkozz ha később akár fiatal felnőttként vagy felnőttként mindenféle gondjai lesznek, ami erre vezethető vissza. Sajnálom a gyereket,de nem az apja miatt,hanem az anyja miatt.
2015. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Igen, de ez nem arra vonatkozik akik külön élnek, ha csak pár évig láthatja a gyerek az apját, azzal épp az ellenkezőjét éred el mint szeretnéd. Ez egy rendes apa anya gyerek felállásban működik így. Inkább keress fel egy pszichológust akitől megkérdezheted,hogy mi ,hogy működik,és mivel tennéd a legjobbat a gyereknek.
2015. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Ott áll,hogy 3-6 év a krízis idő, nem kell ide pszichológus, aki ugyanezt elmondja.
2015. máj. 25. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!