Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor ismerje meg az apját...

Mikor ismerje meg az apját egy gyerek, ha születésnél nem volt jelen és amúgy sincs, de akarna?

Figyelt kérdés

terhesen elhagyott, békülni akarna, azóta sem bocsátottam meg, nem is fogok soha.

a gyereket még nem is látta(semiféle jogi procedúra nincs)


a gyerek érdekében szeretném betájolni azt a korszakot, amikor "hasznos" lehet számára egy apa lelkileg.illetve férfi szülői minta lehetne.(a gyerek fiú)


gondolom kamaszkorban elküldeni hozzá(egy idegenhez tulajdonképpen)nyaralni nem a legjobb ötlet lenne, ekkor a legbefolyásolhatóbbak.


2015. máj. 20. 12:01
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

nem láttam a jövőbe, nem vagyok jós.

írtam hogy terhesen ütött be a krack.

de amúgy korábban sem öltem volna meg a kicsit, csak mert az apja lelép.

2015. máj. 20. 12:47
 12/29 anonim ***** válasza:
6és 8as vagyok, én sem vagyok jós és nem tudtam ,hogy lelép az apja mikor megtudtuk,hogy teherbeestem, viszont normálisan is lehet gondolkozni és viselkedni. Ha ilyen látványosan utálod az apját és ellenzed a kapcsolattartás az semhogysem lesz jó a gyereknek. Viszont nem válaszoltál,hogy mért nem látta még eddig? Nem akarta vagy nem engedted?
2015. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

születésnél épp dolga volt.

csak azért nem volt jelen.

minden más fontosabb volt...!


úgy néz ki, mostanában meg ráér, unatkozik, eszébe jutottunk..kac kac

2015. máj. 20. 13:01
 14/29 anonim ***** válasza:
Értem,de szülés óta eltelt egy év,utána sem jelentkezett (szülés után)?
2015. máj. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Nem bocsájtanék meg neki, de engedném hétvégente, hogy nálam láthassa a gyereket. Bizonyítsa be, hogy legalább jo apa lesz belole.


28N

2015. máj. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

kezdetektől fontos lenne. ez egy folyamat, ha eleve része az életének, akkor tud apaként tekinteni rá. utólag, x évesen már nem tudja kialakítani azt az "ősbizalmat" amit kéne éreznie.


a jogi részére azért szeretnélek figyelmeztetni, ha megtagadod a láthatást (amit nem tehetsz meg elméletileg) akkor apa feljelenthet és akár neki ítélhetik a gyereket, hiába nem érdekelte, ez akkora vétek a bíróság szemébe, hogy ilyenkor apa felé billen a mérleg. szóval ezzel okosan... nehogy aztán a nagy eltiltásnak az legyen a vége, hogy te nem fogod a gyereket látni!

2015. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

14 de, jelentkezgetett telefonon, meg a szülei, meg stb


az "ősbizalom" akkor sajnos kimarad, remélem nem lesz olyan hatalmas törés benne, ami kihathat az életére...


jogi dolgoknak nincs esélye, mert nálam is vannak "aduk".

2015. máj. 20. 21:16
 18/29 anonim ***** válasza:
Minél előbb, rendszeresen. Lehet, hogy te haragszol az apára (most), de a gyereknek joga van az apjához. Ha rendes ember, gondoskodik a gyerekről, nem bántja, akkor a gyerek érdeke az, hogy minél többet vele is lehessen. El kell dönteni, hogy ez a kérdés rólad szól-e vagy a gyerekről...
2015. máj. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne gyűlöld ennyire, a gyerek érdekében. Lehet, hogy annó csak megijedt a felelősségtől, de már feldolgozta, hogy apa lett és szeretne résztvenni a gyereke életében. Ehhez neki is és a gyereknek is joga van és ha ettől megfosztod őket, a gyerekednek ártasz a legtöbbet. Egy apa ugyanolyan fontos a gyerek életében mint az anya KEZDETTŐL EGY ÉLETEN ÁT!

Fontos szerepe van a személyiségfejlődésben. Az, hogy köztetek megromlott a kapcsolat, nem zárja ki, hogy a gyerekednek jó apukája legyen. Ne zárd ki az életéből, mert egy nap meggyűlölhet érte.

2015. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Tanácsot adni nem tudok, mert mindenki más habitus, mindenki egyedi stílus, és az én stílusom nem biztos, hogy másnak megfelel.

Csak néhány szösszenetet szeretnék elmondani.

20 év lombikbébizés után adatott meg, hogy apuka lehettem. A fiam most 5 éves, de mái napig nagyokat kacagunk rajta, amikor előadja, hogy néztem ki, amikor egyévesen tisztába tevés közben le-szaftos-pukizott, és tiszta kaka lett minden. És mutatja, hogyan állt égnek a hajam, és milyen ijedt volt az arcom és mekkora nagyra nyitottam a szememet. Vagy emlegeti, hogy anya tisztába tevés közben a fájó pocakját simogatta. És azt is emlegeti, hogy ha én tettem tisztába, én meg a talpát csikiztem a szakállammal, és a zokniját a kezemre húzva báboztam neki, és nagyokat kacagtunk.

Szóval nem lehet szerintem azt kategórikusan kijelenteni, hogy mikor, milyen korban, és milyen élethelyzetben, mi okoz örömet és boldogságot, és maradandó emlékeket a gyereknek.

Máshogy szeret egy anya, és máshogy egy apa. És mintha egy kisgyereknek mind a két fajta szeretetre szüksége lenne...

A mesét anyától szereti hallani. Kisautózni, és villanyvasutazni viszont velem szeret...

2015. máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!