Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor ismerje meg az apját...

Mikor ismerje meg az apját egy gyerek, ha születésnél nem volt jelen és amúgy sincs, de akarna?

Figyelt kérdés

terhesen elhagyott, békülni akarna, azóta sem bocsátottam meg, nem is fogok soha.

a gyereket még nem is látta(semiféle jogi procedúra nincs)


a gyerek érdekében szeretném betájolni azt a korszakot, amikor "hasznos" lehet számára egy apa lelkileg.illetve férfi szülői minta lehetne.(a gyerek fiú)


gondolom kamaszkorban elküldeni hozzá(egy idegenhez tulajdonképpen)nyaralni nem a legjobb ötlet lenne, ekkor a legbefolyásolhatóbbak.


2015. máj. 20. 12:01
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
szóval hány éves kortól hány éves orig tart az az időintervallum, amikor egy apának is szerepe van egy gyerek lelki fejlődésében?
2015. máj. 20. 12:04
 2/29 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek? Fokozatosan ismertetném őket (ha még kicsi) mondjuk hétvégente pár óra. Ha már "összeszoktak" elviheti pár órára. Ha jól kijönnek akkor később elviheti több napra is. De ha nem is ismeri akkor nem engedném
2015. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Kicsi korától fontos a lelki fejlődésének. Ha már 12-14 évesen mutatod be neki akkor szerintem már nem fog rá úgy tekinteni hisz egy idegen lesz csak, még ha tudja is hogy az apja nem fog úgy kötődni hozzá
2015. máj. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

most egy éves.

én nagyon nem akarom ezt az embert, kizárólag a gyerek érdekében akarok és csak addig nyitni.

egy évesen ahogy láto túl sok vizet nem zavarna egy 2. fél a fejlődésében.

kamaszon meg szerintem késő lenne.


arra vagyok kíváncsi hány évig nem sérül egy gyerek apa minta nélkül, szóval hány éves koráig hanyagolhatom ezt az embert.

2015. máj. 20. 12:10
 5/29 anonim ***** válasza:

Ezt hogy gondoltad behatárolni? Pl 1 éves korától 6 éves koráig fontos az apai minta, előtte, utána meg kopjon le?

Nyilván a folyamatos kapcsolat lenne az amivel apai/férfi mintapéldát kap, vagy az anya is elég neki addig amíg szopizik nem? utána már bárki képes ellátni, ergó rád sincs szüksége.

2015. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Terhesen elhagyott a gyermekem apja, a szülésnél nem volt ott, de utána bejött a kórházba és utána mindennap jött a babához (elég közel lakunk egymáshoz) , már nem tud mindennap jönni de nagyon gyakran elviszi (már 6éves a gyerek), jó a kapcsolatuk, a gyerek érdekében mi is normálisan állunk egymáshoz. Békülési szándék nálunk is volt de én sem bocsájtottam meg, viszont a gyereknek így nagyon jó ,hogy mindig is az élete része az édesapja.
2015. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Remélem ezt a butaságot /rosszindulatot nem örökli el tőled..
2015. máj. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, nagyon nem jól gondolkozol, ezen el kéne gondolkodni de komolyan, attól hogy te nem szereted az apját, a gyereknek még az apja marad. Eddig tiltottad vagy mért nem látta?
2015. máj. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

" Pl 1 éves korától 6 éves koráig fontos az apai minta, előtte, utána meg kopjon le? "


pontosan! valahogy így.


ha a gyerek felnő, akkor meg majd rábízom, ha látogatni akarja az apját, tessék csak szereném ha addigra ismerné.



nem rosszindulatú vagyok, csak nem foglalkozom se**fejekkel

2015. máj. 20. 12:14
 10/29 anonim ***** válasza:
82%
Gyereket csinálni viszont láthatóan tudsz sggfejekkel, szex közben valahogy nem tűnt fel...
2015. máj. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!