Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek rossz evő a gyereke,...

Akinek rossz evő a gyereke, hogyan tudja túltenni magát rajta?

Figyelt kérdés

Én nagyon nehezen viselem. Aggódok, hogy valami baj van. 2,5 éves 84 cm, 10,4 kg. Voltunk már kivizsgáláson, teljesen rendben van, egészséges, jókedvű, okos. Én 170cm vagyok, a férjem 180. Mi nem vagyunk alacsonyak.

Próbálom elfogadni, hogy keveset eszik. Általában sikerül, tudatosan próbálok nem foglalkozni vele. nem is eröltetem az evés, főzöm, amit szeret, eszik amennyit akar, de néha a sírás kerülget, amikor semmi sem kell neki. Csak forgatja a szájában az ételt néha és nem rág. Sokszor ordítani tudnék a másik szobában mikor fél óra alatt eszik meg egy fél szelet kenyeret, persze ezt próbálom nem mutatni, de mindig belefáradok.


2015. márc. 31. 12:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Mindegy, hagyjuk. Ettől a választól okosabb nem lettem, csak megint egy sokat hallott (leginkább jól evő gyerekek szülei által megfogalmazott) gondolatmenetet olvastam el. A nem eszik nálunk 1-2 falat. De, ennyit eszik, ha ez evés. És nem pánikolok be, évek után már rég nincs kedvem hozzá. Nyalánkság meg egyáltalán nincs nálunk. És jár közösségbe, így tudom, hogy ott mit csinálnak. Az elmúlt 1 évben gyakorlatilag napi szinten ment a tudósítás, hogy mit (nem) evett, hogyan tovább.
2015. ápr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon hullámzó a gyerek étvágya. Ha esős szeles idő van és nem tudunk 1-2 órát játszani és szaladgálni a szabad levegőn, akkor csak nyammog. Ha meg hétvégén egész nap kint szaladgálunk és molyolunk a kertben a friss levegőn, akkor már szinte rászólnék, hogy hasfájás lesz a vége, és hagyja már abba a zabálást.

De megállom, és nem szólok, nem érdekel, hogy mennyit eszik.

Egy gyerek nem hal éhen, és magától is megeszi azt a mennyiséget tukmálás nélkül is, ami a növekedéséhez és a szaladgáláshoz elég. Ne idegeld magad emiatt. Teljesen feleslegesen túráztatod magad, nem lesz semmi baja.

De, ha látja, hogy ez neked mennyire fontos, akkor ezzel visszaélhet, és ha te nem teljesítesz valami számára fontosat, akkor ezzel fog büntetni, mert érzi, hogy ez neked fontos. Nem kell hogy mondjad. Ő érzi, hogy ezt te másképp szeretnéd, mert az anyukája vagy és rád van érzelmileg is hangolódva (lásd lentebbi Müller idézetet)...


A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi.

>Müller Péter<

2015. ápr. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!