Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek rossz evő a gyereke,...

Akinek rossz evő a gyereke, hogyan tudja túltenni magát rajta?

Figyelt kérdés

Én nagyon nehezen viselem. Aggódok, hogy valami baj van. 2,5 éves 84 cm, 10,4 kg. Voltunk már kivizsgáláson, teljesen rendben van, egészséges, jókedvű, okos. Én 170cm vagyok, a férjem 180. Mi nem vagyunk alacsonyak.

Próbálom elfogadni, hogy keveset eszik. Általában sikerül, tudatosan próbálok nem foglalkozni vele. nem is eröltetem az evés, főzöm, amit szeret, eszik amennyit akar, de néha a sírás kerülget, amikor semmi sem kell neki. Csak forgatja a szájában az ételt néha és nem rág. Sokszor ordítani tudnék a másik szobában mikor fél óra alatt eszik meg egy fél szelet kenyeret, persze ezt próbálom nem mutatni, de mindig belefáradok.


2015. márc. 31. 12:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy nálunk a hozzátáplálás is úgy kezdődött, hogy elfordította a fejét és becsukta a szemét. Sokszor még be is aludt. És ez kb. hasonló stílusban megy azóta is, most 2 és fél éves. Az ilyen jótanácsok, amiket valamelyik válaszoló írt, nálunk sem segítettek, a padlás tele van velük. Talán két dolog vált be: mióta közösségbe krült, kicsit jobban eszik. Illetve mióta elhatároztam magam, hogy nem idegesítem magam az evésnél, sőt, nem is figyelek inkább oda, és arra koncentrálok, hogy én jobban élvezzem a saját ételemet (ami így ugyancsak nem ment az elmúlt években), azóta kicsit megjött neki is a kedve. Persze most sem eszik annyit, mint más gyerek, de legalább csipeget.
2015. ápr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, ki mondott, olyat, h egyszer etettem meg egy finnyás gyereket? Családtag volt, velünk élt!!! Minden nap többször etettük, mikor ki ért rá. És nekem is van gyerekem, csak ha nem lobogtatom be ezt a tényt előre, akkor rögtön lesz olyan, aki azt mondja, h majd megtudod, meg amíg nincs gyereked, addig blabla...


Jó lenne már ezzel a szemlélettel leszámolni, h csak az érthet a gyerekhez, aki már szült. Hát bizony a 22 éves csecsemős nővér több kisbabát látott, mint te, akkor ő sem ért hozzá, mert nincs is sajátja? Jesszusom :D


Jah, és te írtál ki ide kérdést, te panaszkodsz, h már ordítani tudnál (tejóég), meg a sírás kerülget, stb. te jöttél tanácsért, mi bajod? Leírtam a saját tapasztalataimat, neked meg nem tetszett. Akkor most mire fel ez a nagy kirohanás? Hát normális vagy?

2015. ápr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Akik pedig azzal jönnek, h nem kérnek tanácsokat, tele a padlás....



azok hányat próbáltak ki azok közül a tanácsok közül?


Ha nem kérnek tanácsot, akkor miért is vannak itt?

2015. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Különbség van a tanácsadás és a kioktatás között. Te az utóbbit teszed.
2015. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Én például nem kérek tanácsot, megoldom magam. Mondjuk, mint írtam azért az én fiam nem rossz evő és nagy is, szóval én nem is aggódom különösebben. Viszont megértem azokat, akik akik el vannak keseredve, a Kérdezőt különösen, mert tényleg nagyon pici a gyereke.

Szerintem azért akadtak ki rád, 12-es válaszoló, mert alapdolgokat írtál olyan kioktató stílusban, ami nem volt túl szerencsés. Amiket te leírtál, azokat nyilvánvalóan már régen kipróbálta egy rossz evő gyerek szülője, mégis úgy adtad elő, mintha feltaláltad volna a spanyol viaszt, ráadásul úgy, hogy neked nem ilyen a gyereked (a rokon gyerek nem számít, azzal soha nem úgy viselkedsz, mint a sajátoddal, nem te neveled).

2015. ápr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Tanácsadás, kioktatás. Két külön fogalom. Másrészt meg általában egy rossz evő gyerek anyukája ezeket már mind rég kipróbálta. Mintha egy tolószékesnek mondanád, de hát csak használd a lábad, fel kell állni, menni kell, ennyire egyszerű.
2015. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Oké, h nektek ezek egyértelmű dolgok, de pl. egy másik, régebbi kérdésnél meg segítség volt, h leírtam, ne kakaóval induljon a gyerek napja. Az az anyuka álmában nem gondolta volna, h ez gond lehet, még örült is, h legalább esti-reggeli kakaót megissza. Egész nap persze semmit nem kívánt már a gyerek. ...és hiába hőbörögtök, itt is volt olyan, aki inkább krémtúrót ad kaja helyett, csak h egyen a gyerek végre. Akkor mégsem annyira alap dolog, evidencia, amit tanácsoltam...Nem kell megfogadni, nem kell a stílussal egyetérteni. Én is kaptam már olyan tanácsot, aminek a hangneme nem volt mézesmázos, nem volt tutujgatós, egymás fenekét kinyalóós, mégis működött és hálás vagyok, akkor sokan, sokfélét tanácsoltak, hisz sose tudni, mi válik be. (nem gyerekkel kapcsolatos kérdés volt)
2015. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
OK. Nem adsz neki semmi nasit, nincs kakaó, vele együtt eszel. A gyerek nem eszik. Mit teszel? Nekem innentől kezdve jönne mondjuk egy valódi tanács. És nem, például az én gyerekem akkor sem eszik, ha kihagyunk étkezést. Nos, mit tanácsolsz?
2015. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyerekdoki azt javasolta, hogy menjek utána a kanállal. Ezt azért mègsem akartam. Próbáld ki valamivel lefoglalni és közben etetni. Piknik a szoba közepén pl. Mesenézés, tablet, társasjáték, meseolvasás. :-( Nálunk így van evés. Párszor bevált ha ő készítette a szendvicset, vajazta. A legelején pedig 5 színes műanyag kanàllal is le tudtam foglalni. Tulajdonképpen másfél éves korától csak így eszik, próbálhattam akármit. Nálunk a tej, kakaó se kell reggel. Viszont így elég jól eszik, nincs gond a súlyával és én is nyugodt vagyok.
2015. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

18-as, olyan nincs, h soha nem eszik. Olyan van, h sokáig nem eszik és akkor a szülő egyszer bepánikol és ad neki valami nyalánkságot, h a saját lelkiismeretét megnyugtassa. Nem eszi meg a reggelit? Nem kell cirkuszolni, egyszerűen elveszed előle és mehet dolgára. Nem kér tízórait, csak egy pohár tejet? Legyen. A folyadék fontos. Előbb-utóbb éhes lesz, de tegyük fel, h estig csak az az egy pohár tej van a gyomrában. Hát ha ez tényleg így van, reggelre farkaséhes lesz és higgyétek el, bármit megeszik, csak a szülőnek idegtépő ezt kivárni.


Az kanállal üldözős tanácsot én nem fogadnám meg, mert a gyereknek előbb-utóbb telemegy a töke a kajatémával, ha látja, h ekkor a felhajtás körülötte és már csak dacból sem fogja kérni. Vagy ami rosszabb: zsarolni kezd vele.

A bölcsiben/oviban sem könyörögnek senkinek, meg nem üldöznek senkit kanállal. Ha eszi, eszi. Ha nem, akkor nem. az ebéd végeztével elpakolnak és aki nem evett az ebédből, uzsonnáig éhezik. Ott sem kínálgatnak 4 félét.

2015. ápr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!