Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek rossz evő a gyereke,...

Akinek rossz evő a gyereke, hogyan tudja túltenni magát rajta?

Figyelt kérdés

Én nagyon nehezen viselem. Aggódok, hogy valami baj van. 2,5 éves 84 cm, 10,4 kg. Voltunk már kivizsgáláson, teljesen rendben van, egészséges, jókedvű, okos. Én 170cm vagyok, a férjem 180. Mi nem vagyunk alacsonyak.

Próbálom elfogadni, hogy keveset eszik. Általában sikerül, tudatosan próbálok nem foglalkozni vele. nem is eröltetem az evés, főzöm, amit szeret, eszik amennyit akar, de néha a sírás kerülget, amikor semmi sem kell neki. Csak forgatja a szájában az ételt néha és nem rág. Sokszor ordítani tudnék a másik szobában mikor fél óra alatt eszik meg egy fél szelet kenyeret, persze ezt próbálom nem mutatni, de mindig belefáradok.


2015. márc. 31. 12:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam. 89 cm és 14 kg.

Na, neki volt egy olyan időszaka egy fél éve kb, h egyszerűen nem volt hajlandó enni, még azt sem, amit eddig szeretett. Reggel kakaó, ebédre 1-2 falat, aztán vagy nem evett vagy kiköpte, h nem jó, uzsira azért adtam neki krémtúrót v tejszeletet, pufit, h nehogy éhen haljon. Este meg CSAK a vajas kenyeret és a párizsit volt hajlandó megenni, semmi mást.

Sőt, barátnőm fia is ugyanígy volt.

Elmúlt nála ez az időszak és most már eszik majdnem mindent rendesen.

Sztem ez sok gyereknél előjöhet, barátnőm fia is ennyi idős és ők is szenvedtek a nem evéssel.

Én olyan szinten voltam, h reggel már az volt az első gondolatom, h féltem az ebédtől. Aztán le.tam. Ne görcsölj ezen. Nem hal éhen. Majd ezen is túl lesz és eszik rendesen.

2015. márc. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet. Az én fiam 19 hónapos,92 cm és 11 kg. Én már lassan úgy érzem, hogy fényevő a gyerekem. Kb egy éves kora óta. Azelőtt nem lehetett enni előtte,mert még azt is elkérte tőlünk, amit mi ettünk.Nekünk úgy néz ki a napunk, hogy 5x próbálok neki enni adni,már kb 4 félét kínálok neki minden étkezésnél, de nem viszi túlzásba. Semmi nem kell neki. Csak akkor hajlandó enni valamennyit, ha egyedül ehet. Mert élvezi ha villával, kanállal ehet. Mire visszamegyek a konyhába, látom hogy evett, bár nem sok mindent. Úgy veszem észre, hogy az evésre allergiás. Beültetem az etetőszékbe, szakállka és már ordít is.Meg se nézi mit adok neki, bár be is csukja a szemét és elfordul. Ha sikerül beledugni a szájába, akkor megízleli és ha finom akkor eszi.Sírtam/sírok én is sokat miatta, belefáradtam, volt hogy már rákiabáltam és mérgemben a tányér kajáját 1m-ről beledobtam a mosogatóba. Utána megsajnáltam persze, és a dühömet átváltotta a kétségbeesés és jött a sírás. Nem tudok vele mit kezdeni én sem :(
2015. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Rossz evőnek ugyan nem nevezném a fiam, viszont válogatósnak igen. Ő júniusban lesz 3 éves, felvágottat, nyers zöldséget, tojást, gyümölcsöt nem hajlandó enni. A vacsoráknál a virsli, vajas pirítós, májkrémes kenyér trió ismétlődik folyamatosan (a bundás kenyeret még szereti, de azt estére nem szívesen adok), már hülyét kapok tőle, de nem tudok mit csinálni. Van, hogy fél szelet kenyér után befejezi a vacsorát, tegnap 2,5 szeletett evett meg. Ebből nem csinálok problémát, eszik amennyit akar. Ebédre ő szépen eszik, ott nem is annyira válogat. Mondjuk ő nem kicsi, 101 cm és 17 kg körül van, a vérképe tökéletes, szóval ezért sem idegesít a dolog különösebben, majd kinövi.
2015. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Az én lányom fényevő volt. Ő nyáron hízogatott, mert akkor ugye reggeltől - estig sütött a nap és ki is használtuk a szabadban.

3 éves koráig rengeteget aggódtam, sok kivizsgáláson estünk át. Mellette tömnöm kellett rengeteg immunerősítővel, mert ugye az a béka segge alatt volt.

Folyamatosan beteg volt 2 éves korától (előtte sosem, pedig jártunk rendszeresen közösségbe).

Utolsó fél év úgy telt, hogy antibiotikumból antibiotikumba mentünk.

Végül kivették az orrmanduláját és minden problémánk megoldódott egy csapásra.

10,5 kiló volt 3,5 évesen. 2 hónapja műtötték és 12,5 kiló. Folyamatosan szedi fel azt, ami kell.

2015. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobbik álomszépen evett, ezért csak pislogtam, hogy a kicsi miket művel. Kb joghurtot eszik, 20 hós, elvétve valami főzeléket vagy egy fél zsömle belét. Mindenre azt mondja, hogy kér, de aztán bevesz egy falatot, és vagy bömbölve kiköpi, vagy egy órán át forgatja a szájában. Néha baromi idegesítő, de ő azért nem néz ki olyan nagyon vékonynak, van pocija, magasságra teljesen rendben van. Én arra próbálok gondolni, hogy mennyi ismerősre, tesóra, unokatesóra. stb mondják a nagyszülők, hogy az is milyen rosszul evett picinek, aztán csak felnőttek, és nem csontsoványak.
2015. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15 hónapos, 85 cm és 9,5 kg.

Válogatós is, keveset is eszik, és pici kora óta még sose szólt hogy éhes :S

Már egész jól elfogadtam. Néha én is üvöltenék mikor ebédnél elég neki 5 szem tészta, de láthatóan egészsèges, jól fejlődik, nem tudok mit kezdeni vele.

2015. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Hogy zajlik nálatok egy etetés? Leülsz vele szemben az etetőszékbe és adod neki kanállal? Vagy csak kiteszed neki, h itt van, egyél?

Így nekem sem lenne kedvem enni. Talán ha leülnél te is az asztalhoz és elkezdenéd enni ugyanazt, mint a gyerek, csak úgy felhajtás nélkül. Nálunk a családban a nem túl jó evő gyerek magától kezdett el enni, ha többen is leültünk az asztalhoz és elkezdtük felvágni a paprikát, paradicsomot, sajtot, kenni a kenyeret, stb.


Ami még szemet szúrt, a reggeli kakaó, gondolom, j ó cukrosan. Na hát az úgy eltelíti, h délig garantáltan semmit se akar enni, délben meg vissza fogja utasítani az ebédet, mert mindjárt jön a nasi (írta itt vki, h kétségbeesésében már mindent odaaad, csak egyen valamit). ezekkel az édes vacakokkal megint csak azt éred el, h estére már semmi se kell neki. Az egyetlen megoldás az édes maszatok megvonása. Ezek csak üres kalóriák, nincs semmi értékes bennük. Próbáljátok bevezetni, h pl. csak szombaton reggeli után van tejszelet, rudi, stb.

2015. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szerencsére nem beteges. Talán nem aggódnék ennyire, ha rendben lenne a súlya, de olyan picike..

hát az utolsónak.. figyelj kéretlen jótanácsokkal tele a padlás. Hidd el én már az égvilágon mindent megpróbáltam. Örülj neki, hogy fogalmad sincs arról, milyen egy rossz evő gyerek. Nem véletlenül tettem fel így a kérdést. Semmi szükségem kioktatásra. a kakaós dolgot pl nem tudom honnan szedted, hetente 2 hetente iszik ilyet. Nasikkal sem tömöm. Kerti partit nem tudok minden étkezéshez szervezni. Szinte egész nap ketten vagyunk, de próbálunk együtt enni. Az pedig, hogy te egyszer megetettél egy finnyás gyereket nem jelent semmit. Néha az egyém is megmutatja, hogy tudna ha akarna.

2015. márc. 31. 20:17
 9/22 anonim ***** válasza:
Az enyém is rossz evő. Nagyon nehéz elviselni. Másfél éves korában kezdődött. Most három éves, eszik ha etetem, csak azt amit szeret. Vannak kedvencek, néha újat is kóstol. Csak úgy eszik ha le van közben foglalva. Maga a kaja nem nagyon érdekli. párszor láttam már igazán jó étvággyal enni, gondolom akkor már nagyon ki volt éhezve. A jól evő gyerek szülei el se tudják képzelni milyen az. Jön a sok okos tanács. Nálunk pont az ellenkezője vált be, amikor elkezdett nasikat, rágcsálni valót kapni mintha rájött volna, hogy jó dolog is az evés. Sokszor van motiválva, ha megeszi az ebédet akkor kap még csokit is. És így megeszi. Normális a súlya, de megküzdünk. Éhezni nem hagyom, mert akkir hisztis lesz, amúgy nem jellemző. Kitartás, egyszer biztos könnyebb lesz. Én reménykedem az oviban jó hatással lesznek rá a gyerekek.
2015. ápr. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
2 évig az evésén stresszeltem, mostanra egyszerűen túltettem magam rajta. Ő ilyen. Szerencsére nem beteges, jó kedve van mindig, emiatt nem aggódok. Mióta nem idegesítem magam minden egyes étkezésnél a nemevésen, azóta sokkal egyszerűbb minden nap.
2015. ápr. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!