Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Középfülgyulladás lehet ez...

Középfülgyulladás lehet ez már megint?

Figyelt kérdés

Kinek a gyereke szenved még ettől? Szerdán voltunk dokinál kontrollon egy antibotikumos kezelés után, és gyógyultnak nyilvánította. De ma (4 nap múlva, vasárnap) megint hőemelkedése van és a fülét fájlalja(már nem hiszem el ,hogy ennyi idő alatt). Mi ez már megint, középfülgyuszi? Lehetséges lenne ez, már megint?

Most kapott antibiotikumot, most megint nem kaphat! (mindenképpen leviszem hétfőn dokihoz) Két napot volt oviban, így visszajött volna a betegség?

Hogy gyógyítsam meg, lehetőleg már antibiotikum nélkül? Van valami ötletetek? Mert másfél hét múlva műtétre kellene vinnem, de csak egészséges lehet. Ki kell venni az orrmanduláját, a fülgyulladások miatt.


2010. jan. 31. 08:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a kezdődő fülfájást remekül meggyógyítja a fülgyertya,nagyon sokat segített,egy időben a fiamnak is gyakran fájt a füle.(Már erősen gyulladt fülre nem szabad,de ha kezdődik,el lehet csípni vele.)Én még kövirózsa cseppet szoktam használni neki.
2010. jan. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, már nagyon kétségbe estem ma reggelre. Milyen fülgyertyát és hol lehetne megvenni? Mert itt a közelünkben van egy biobolt, tele van gyertyákkal, de nem tudom melyiket vegyem. Eladó nem nagyon tudott segíteni a múltkor, ezért inkább nem vettem meg. Van levendulás, citromfüves, stb-stb, melyiket ajánlod? És hogy kell használni?
2010. jan. 31. 09:31
 3/15 anonim ***** válasza:

Én gyógyszertárban veszem általában örülök ha van,választék semmi.:)Eukaliptuszos pl jó,de a sima,natúr is.Nekünk az orvos azt mondta,fél gyertya elég egy gyereknek egy fülre,úgyh előre bejelölöm a felét-számítsd bele,h nem lehet teljesen az aljáig égetni,-az ölembe fekszik,h függőlegesen álljon a gyertya,amit jól be kell illeszteni a fülbe,és meggyújtom.Az egyik lányomnak már 2 évesen is csináltam mikor fájt a füle,el is aludt közben,ahogy elmúlt a fájás.:)Nem tudom mekkora a kisfiad,nálunk nem volt gond a nyugodt fekvéssel,érzik,h jó,nem ugrálnak.

Remélem,használ nektek is!

(Hozzátenném,h nem hittem benne.Homeopata gyerekorvosunk van,aki mindig próbál a gyógyszereken kívül vmi alternatív gyógymódot ajánlani,ezt is ő mondta,nagy szkeptikusan nekiálltam,és legnagyobb meglepetésemre használt.:))

2010. jan. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Még valami:mindig mindkét fület kell kezelni!Lyukas dobhártyára nem szabad használni.
2010. jan. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! 3 és fél éves a fiam. Eddig kezdődő fülgyuszit fogtunk ki (dec.22 először és jan.elején újra). Mivel ismétlődő és megnagyobbodott az orrmandula, ezért döntöttek a műtét mellett. Csak addig egészségesnek kellene maradni... úgyhogy addig nem is viszem oviba, úgy döntöttem ma reggel. Talán ha itthon maradunk akkor nem lesz beteg. Február 8-án lenne a műtét, szerintem addig még megtudna gyógyulni. Azért is vagyok ennyire ideges, mert közben meg hamarosan szülni fogok és jó lenne ha még előtte túl lenne a fiam a dolgokon, meg nekem kellene bent maradnom vele 1 éjszakát. Szóval kicsit most ez bonyolult, bocsi, hogy itt elmondom a problémáimat, de már kicsit kivagyok szegényke miatt :(
2010. jan. 31. 10:30
 6/15 A kérdező kommentje:
...szegényke betegsége miatt ...(akartam írni)
2010. jan. 31. 10:31
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem 14 éves a fiam.Ha lebetegedett mindig fülgyúlladás lett a vége.Pici korától mondta a gyerekorvos, hogy vetessem ki az orrmanduláját mert attól van ez neki. 6 éves volt amikor elvittem egy fül-orr gégészhez aki szintén ezt javasolta. Azóta allig beteg a füle pedig egyáltalán nem fáj 8 éve. Anno vettem neki fülmelegítős sapit, amikor annyira fájt azt adtam rá éjjel.
2010. jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
13.21-nek És nem lett halláskárosodása? Mert többen is azt mondták nekem. Illetve még nem is beszél szépen a fiam, és azt is erre a problémára fogják.
2010. jan. 31. 14:34
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam 14 hónapos, de sajnos már több fülgyulladáson vagyunk túl :( Nekünk viszont nem igazán szoktak antibiotikumot adni, inkább orrcseppet szoktak felirni, mert azt mondta a doki, hogy ezt inkább virus okozza. Neki is valoszinü ki kell venni majd az orrmanduláját, mert nem kap az orrán levegőt, de ahoz meg még pici. Nekünk a fülmelegitős sapkát javasolták sokan. Gyógyszertárba lehet kapni, most akarok neki venni neki én is. Azt mondták nekem akik már használták, hogy nagyon jol csillapitja a fájdalmat és ezzel sokszor meg lehet előzni a fülszúrást is.
2010. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
- neki
2010. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!