Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, mikor kezdtek el...

Anyukák, mikor kezdtek el karácsonyi ajándékokon gondolkodni? 4 éves lányom a nyaralás alatt előállt a listával.

Figyelt kérdés

Rengeteg dolgot mondott, de tanácstalan vagyok :(

A lista:- Lego duplo ( rengeteg van, alig játszik vele)

-világító sellő barbie ( egy vagyok, szintén nem köti le, babázni sem szeret nagyon)

-egy másik, szintén tv-ből kinézett baba

-geomag ( tavaly is lebeszéltek róla, mondván, még pici hozzá)

-gelarti( matricakészítő, ez csak 5 éves kortól ajánlott)

Aquabeads ( 4 éves kortól varázsgyöngy, amit le kell spriccelni vízzel. szintén nem tudna melléje leülni)

Rengeteg könyvet

Bogyó és babóca társast kért. Ezekkel nincs gondom. Illetve néztem ki neki diavetítőt. Szerintetek az jó ötlet? Biztos lesz még egy rakat ötlete, de nem árt elkezdeni a tervezést..


2014. szept. 23. 00:15
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sajnos semmi nem köti le :( TV megy ,de nem nagyon nézi. Természetesen nem mindent kap meg ( bár nálunk egyszerre lesz a névnapja, szülinapja, karácsony, ráadásul 2 részről kell mindenre beszerezni az ajándékot, plusz a rokonoknak is kell ötlet..
2014. szept. 23. 11:07
 12/23 A kérdező kommentje:

konyhája, babája, plüssök vannak. Trambulin jó ötlet lenne, csak nincs hely :( Így is levittem a konyhát is, mert a helyet foglalta, és hozzá sem nyúlt. Nincs túl sok játéka ( szerintem), egyedül karácsonykor szokott kapni ( minden ünnep egyszerre van). Max 1 babát, vagy valamit kap, de nem jellemző. Rokon sincs sok, így azt sem mondhatom, hogy ők halmozzák el. Ami van, azt nagyrészt tőlünk kapta, illetve már volt itthon. :)

Ja, ami még eszembe jutott, az ( nem tudom, ki ismeri), a pötyi játék. A lyukacsos tábla, amikre képeket lehet kirakni. Társason, dominón, inkább készségfejlesztőn gondolkodom.

2014. szept. 23. 11:10
 13/23 anonim ***** válasza:
Jár az agyam ezen nekem is. Mert novemberben lesz 4 a lányom és a szülinapjára is valamit kitalálni. Még nem tudom, hogy használja is, meg ne legyen még itthon.
2014. szept. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

hogyhogy semmi nem köti le? akkor mit csinál otthon?

mi minden este társasozunk, rengeteg társasunk van, vagy 15 féle :D imádja az 5 évesem több mint 1 éve este vacsi után közösen társasozunk.

ovi után szeret feladatlapozni, kifejezetten ovisoknak vannak ilyenek. azonkívül gyurmázunk, rajzolunk, szerepjátékozunk, építünk, legózunk, stb. tehát együtt.

tied semmi játékban nincs benne?

2014. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Rohangál :( Egyszerűen nem hajlandó leülni. Igaz, ha leülök vele, akkor egy keveset játszik, de akkor is mindenből a hiszti van. ( pl legónál én a kicsiből építhetek, a kockákból, ő a nagyból. Ha hozzáérek, jön a hiszti, és abból ő akart. Nekiállok a nagyobb kockákból akkor meg azért kezdi.. )
2014. szept. 23. 13:28
 16/23 zabmester ***** válasza:

Egész évben feljegyzem fejben, hogy miket szeretne, aztán decemberben már teljesen összeáll a kép azok alapján, amiket a leggyakrabban emleget. Jó, mondjuk a hétévesen két éve folyamatosan mondja, hogy telefont akar, de nem fog kapni :D De aminek értelme is van, és úgy gondolom, hogy a korának (már) megfelelő, abból elég jól lehet válogatni. Azt pl. már most tudom, hogy fényképezőgép lesz a fa alatt (na jó, nem egy Nikonra kell gondolni, hanem egy strapabíró, gyerekeknek szánt gépre), mert ezt már régóta emlegeti, és szeret is fényképezni, legalább is a telefonommal gyakran szokott, és jó képeket is csinál.

Igaz, hogy nem azt mondta, hogy ő konkrétan fényképezőgépet kér karácsonyra, mert ha így rákérdezek, akkor elég abszurd ötletekkel áll elő, viszont ha csak úgy magától elkezdi mondani, hogy mi az, ami jó lenne, akkor ezt sokszor említi.

2014. szept. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én már ilyenkor elkezdem összeírogatni de csak max 1 hónappal karácsony előtt veszem meg mert addig változhat az igény!!

Az én gyerekem nem is ismeri ezeket a reklámjátékokat!

A pötyi nagyon jó,mindkét fiam imádja és a kézügyességet,finommotorikát is fejleszti!

Ha ilyen mozgékony a lányod akkor vegyél neki kinti játékot!Attól,hogy téll esz még lehet sokat kint mozogni!(főleg ha olyan enyhe telünk lesz megint mint az elmúlt 1-2 évben)

Pl:gőrkorcsolya,sítalpas futóbringa,korcsolya stb!

2014. szept. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha semmi leülős, foglalkozós játék nem köti le, akkor miért pont ilyenekben gondolkodsz? Nálunk is egyszerre van a névnapja, karácsony és a szülinapja, és nálunk is több család jön megköszönteni. Én pont ezért találtam ki, hogy ne legyen elkapatva a sok játékkal, amikkel aztán nem is játszik, hogy 1 nagy ajándékot adunk közösen. Akkor nem lesz olyan gondod sem, hogy ott a sok felesleges játék és nem játszik vele! Egyik névnapjára közösen vettünk egy szánkót, egyik szülinapjára közösen egy csúszdát, ami kinti, de sokáig bentre használtuk, tavaly közösen karácsonyra biciklit, idén rollert. Eleinte nehéz volt elfogadni a családnak, hogy de hát akkor mit adunk kézzelfoghatót? Mondtam, hogy letakarjuk egy nagy pléddel és amikor mindenki ott van, akkor mindenki ad egy puszit és megkapja. Ügyesen meg is tanulta, hogy nem a sok ajándék a lényeg, hanem , hogy mindenki ott van. Erre nem gondoltál még? Ha pedig örökmozgó, akkor egy kisállat tökéletes lenne szerintem!
2014. szept. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Hidd el,nem vagy egyedül!

Fiam 3 múlt,lányom 5 lesz és bár duploztak,de csak addig,amíg én összeraktam,így most közös megegyezéssel megváltunk tőlük,hogy a fiamnak juniors/city-vel,lányomnak friends-sel bővítsük tovább a készleteket.

Karácsonyra így legok lesznek előnyben!

Lányom szeret rajzolni,fiam autózni. Efelé is indulhatok.

Van pár Barbie,baba,rengeteg póni. Ebből inkább a pónik kötik le a lányomat.

Társasok,bár még nehéz együtt játszani.

Aquabeads van,nem jött be annyira. É a TV-s reklámok többsége sem! 1x kért onnan egy muffin babát,megkapta,nem láttam problémának,hogy megkapja szülinapjára. Alig játszik vele.Néha beviszi az oviba.

2014. szept. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
S ilyenkor már kezdek rá készülni,hogy ne utolsó pillanatra kelljen hagyni. Sokszor októberben vannak jó akciók a Tescoban.
2014. szept. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!