Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyaralás alatt mentek étteremb...

Nyaralás alatt mentek étterembe, egy kicsivel több mint 2 évessel?

Figyelt kérdés
Egy hét mulva indulunk és megmondom őszintén félek a kajázástol majd. Ma is olyan hisztis volt szaladgálva evett a szobában. Mondjuk ez nem jellemző mert kint eszünk a konyhában. De most beteg is , melege is van , meg lehet valami front is közre játszott. De ha ezt fogja csinálni egy étterembe el süllyedek szégyenembe. De ha rá jön akkor dobálja a kaját kavargatja, borongatja az innivalóját, egyszoval nem igazán viselkedik szépen. Ti, hogy oldjátok meg a nyaralás alatti kajázásokat? ja meg mondjuk nem is fog nekem ott ülni egy félórát mire kihozzák az ebédet.

2014. júl. 19. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem 21 hónapos lesz jövő héten a fiam. Múlt héten nyaraltunk. Sétálgattunk míg kihozták a kaját. Amikor pedig ettünk, adtunk belőle neki is, így elvolt. Az én fiam is rettenetesen hisztis.De megoldható.Sültkrumplival :-)
2014. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%

20 hónaposunk van,nemrég jöttünk haza a Balatonról.

Szinte minden nap étteremben ebédeltünk.

Hát mit ne mondjak,volt ott minden. :D

A kólámat kavargatta a villával, beledobta a sültkrumplit.

Persze evett közbe velünk,de többnyire nem tudott a fenekén ülni,akkor hol én, hol apa jött ment vele,addig a másikónk evett.

Nem nagyon érdekelt amúgy senkit,pontosan látták és tudták,hogy ő még egy kisgyerek,aki nem arról híres,hogy tudna viselkedni.

2014. júl. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz - mi ilyenkor leginkább felváltva szoktunk ebédelni és gyerekeket kergetni apjával vagy (ha többen megyünk) a nagyszülőkkel... de szerencsére a legtöbb nyaralóhelyen lehet olyan éttermet találni, aminek a kerthelységében van egy kis játszósarok :) ja és mindig kérjük, hogy legelsőnek hozzák ki a sült krumplit :)
2014. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Most le leszek pontozva, de szerintem nevelés kérdése az egész. A mai gyerekeknek túl sok minden meg van engedve, minden el van nekik nézve, nincsenek semmivel fegyelmezve, mert aki fegyelmez, az már veri is a gyerekét egyből. Érdekes mód, a 80-as években tudtak viselkedni a kisgyerekek is. Szerintem nem normális dolog, hogy egy 2 éves az üdítőmbe dobálja a krumplit, meg kell nevelni.
2014. júl. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Másfél évessel is mentünk étterembe:) Úgy időzítettük, hogy ne legyen álmos, se túlságosan éhes. Kapott az étteremben gyerekcsomagot(színes krétát, szinezőt, játékmaszkot) plusz én is vittem egy két játékot, de alapjáraton az új környezet eléggé lekötötte. 2 órát voltunk ott, talán az utolsó 20 percben volt már türelmetlenebb.

De te ismered jobban a gyereked, ha úgy érzed nem bír nyugton maradni, vagy ne menjetek, vagy keressetek olyan helyet ahol nem gond ha a gyerek mászkál, nézelődik.

2014. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi mentünk mindig.Disznólkodni nem engedtem,inkább ha kellett én etettem,vittem neki színezőt,könyvet,próbáltam lefoglalni ameddig sikerült.Nekünk inkább az a gond,hogy ha befejezte az evést akkor felállna és szaladgálna.Néha hagyjuk,ha bedurvul,akkor belapátoljuk gyorsan a maradékot és távozunk :D
2014. júl. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Másfél éves volt a fiam, amikor először mentünk nyaralni. Egy kellemes helyet találtunk, minden nap oda mentünk. Mindig kaptunk gyerek etetőszéket, vittem a saját evőeszközét, játékot, sportkupakos vizet/gyümölcslevet.

Addig, amíg hoztak kaját, ismerkedett más gyerekekkel, játszottunk, de lekötötte az új környezet, a jövő-menő pincérek.

Nem járunk sokat étterembe, de voltunk már vele ebédelni 2 éves kora után is. Tudja, hogy itt várni kell kicsit, addig nyugton kell ülni, nem szabad szaladgálni, mert a pincérek eleshetnek benne.

Arra mindig ügyelünk, hogy még ne legyen kiéhezve teljesen és ne csússzon bele az alvásidőbe.

Nem szabad hagyni, hogy disznólkodjon, dobálja a kaját, belemásszon más poharába, tányérjába. El kell kezdeni az asztali viselkedés megtanítását, különben soha nem fogtok kimozdulni, vagy csak azon az áron, hogy szégyenkezel miatta.

Vigyetek játékot, keressetek gyerekbarát helyet, láttam már olyan éttermet is, aminek a kertjében saját kis játszótér van.

2014. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1 éves és 2 éves korában is voltunk nyaralni, szállodában, félpanzióztunk :)

nem volt semmi gond, vagy a vacsi legelején mentünk, hogy kevesen legyenek, vagy megfürdettük és a legvégén futottunk be. nem szeretem zavarni másokat a gyerekemmel. míg kihozták a kaját, az volt igazán necces mert ugye türelmetlen, nem tud egy helyben ülni, de egyikünk ott maradt, másikunk kivitte addig sétálni, ha jött a kaja megcsörgettük egymást, etetőszékbe be és gyorsan ettünk :)

azzal nincs gond, én soha nem engedtem, hogy rohangáljon, nálunk az a "szabály", hogy ha feláll, akkor még egyszer kérem meg, hogy üljön le, ha nem, akkor vége... így szépen nyugodtan megtanult ülni a fenekén míg éhes :)

mindig vittünk 1-2 matatós játékot, hogy molyoljon vele ha előbb végezne mint mi, de nem volt rá szükség, nem kellett szégyenkezni miatta :)

2014. júl. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a válaszát! És a segítő ötleteket! Voltunk már étterembe nem is egyszer. Eddig nem volt olyan, hogy nagyon ciki lett volna! Csak mostanában néha mintha "megkergülne" ezért is gondolkodtam el, vajon, hogy lesz a nyaralás alatt. De abban én is remékedem, hogy az idegen környezet majd eltereli a figyelmét! Egyébként aki írta a 80-as éveket, azon én is elgondolkodtam!!! Mert nekem az is elég volt ha anyukám rám nézett! Tudtam, hogy nem szabad. Meg ilyen hiszti sem volt anno, mint mostani gyerekek müvelnek. Sajnos megváltozott a világ is!
2014. júl. 20. 21:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Most masfel eves a lanyom. Egy helyben ules? Hat az nem megy. Addig, amig kicsit uj a kornyezet. Alt. 5-10 perc, megbatakozik, es nekiindul. Nem hagynam, nevelnem, kapok erte fetrengos hisztit cserebe. Olyan ettermet kerestunk mindig, ahol kint is voltak asztalok. Ott tobb lehetosege van, mint odabent. Valahogy jobban lekotik a dolgok, es volt ugy, hogy jobban sikerult az ebed, mint amire keszultunk.


Annyira jo, hogy itt a masfel eveseket lekotik a molyolos jatekok, ceruza, kreta, konyv stb. A lanyomat meg nem. Nem tudok ezzel mit tenni, majd egyszer. Nehez igy lekotni. O szagolgatja a viragokat, nezi a kutyat/macskat. Pakolgatja a parnakat.

2014. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!