Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szülőkről, akik szerencsejátékra tanítják a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Lottózóban dolgozom, és ugye az van, hogy kiskorút nem szolgálhatunk ki, viszont ha a szülő megveszi a sorsjegyet vagy a puttót, és odaadja a gyereknek, abba már nem szólhatok bele. Kiakaszt, hogy nem elég hogy a szülő elszórja a pénzét, még a gyereket is erre tanítja. Ott kaparja le a gyerek a sorsjegyet az asztalon, és szomorkodnak, hogy nem nyert. Azt se tudja a gyerek, hogy mi ez, hogy mire jó, mennyibe kerül, de kell neki, a szülő meg megveszi, és persze 10-ből 8 nem nyer.

Mit gondoltok, milyen gyereknevelés már ez? Mi lesz aztán az ilyen gyerekekből?



2014. júl. 24. 12:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Szerintem elég egyértelműen leírtam hogy a túlzott szjátékra gondolok, de ha nem voltam elég konkrét akkor bocsi. Amúgy ha már itt tartunk, hozzáteszem: söröző-lottózóban vagyok, de még senki sem hozta ide a gyerekét hogy igyanak együtt.

Engem az akaszt ki, hogy a felnőtt megkérdezi, milyen játék ez meg az, mert még a nevét se tudja, fogalma sincs mit nyerhet vele, hogy mennyibe kerül, mekkora esélye van nyerni... És még a gyerekeit is viszi bele a hülyeségbe. Na én erre gondolok.

2014. júl. 24. 13:20
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem írtad le, ezért vettük mindannyian magunkra, akik szülők vagyunk és szoktunk sorsjegyet venni a gyereknek, de mégsem vagyunk függők. :)
2014. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

És amikor a Túrórudival meg a Balatonszelettel lehet nyerni? A gyerek ott is örül, ha nyer, bosszankodik, ha nem, és kész. Az enyémek a "minden ötödik nyer" akciónál felbontottak egyszerre 5-öt (minden családtagnak egyet), és megállapították, hogy hazudik a reklám.

Gyerekkoromban én nyertem pénzt sorsjegyen, amit azonnal újabb sorsjegyekre költöttem. Azok már nem nyertek. Nem is lettem függő!

2014. júl. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, jogos tőled ez a kérdés, de mégsincs teljesen igazad! Amikor a szülő csokit vesz a gyereknek, a CSOKIT veszi meg, nem a csomagolást, amire rá van írva hogy nyertes/nem nyertes. Ha nem is nyert, de a csoki akkor is megmarad. Ha egy sorsjegy nem nyert, mi marad? Semmi! És még csak fel se fogja, hogy ezzel anya pénzt adott ki fölöslegesen. Tényleg nem értem, miért nem inkább legót vagy ruhát vesztek nekik?
2014. júl. 24. 20:56
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem írtad le, hogy a túlzott szerencsejátékra gondolsz, sőt, úgy írtad le, mint ha az, hogy valaki néhanapján ad egy sorsjegyet a gyerekének, azt már szerencsejátékra nevelésnek fognád fel.


De akkor válasszuk ketté a kérdést!

Az, ha valaki elviszi a csemetét a lottózóba, és odaadja neki a frissen megvett Kávészünetet, hogy hadd kaparja le, vagy vele tölteti ki a Lottó/Kenó/Puttó szelvényt, abban nincs semmi nevelő célzat, szórakozás az egész. Nagymamám 10 éves koromban minden héten megkért, hogy mondjak öt számot, mégis értelmes, felelősségteljes felnőtt lettem. Igaz, néha totózok, alkalomadtán egy Tippmixet feladok, de azt gondolom, ha havonta kétezer forint körüli összeget szerencsejátékra költök, attól még bőven normális ember vagyok. (Más ennek a sokszorosát költi el szintén értelmetlen dolgokra, mégse szólja meg senki.)

"Azt se tudja a gyerek, hogy mi ez" Ha ötévesről van szó, akkor meglehet, hogy nem tudja. De mondjuk egy 10-14 évesnek azért ne becsüld le a képességeit!

Sőt, képzeld, hatévesen anyukámmal vettünk két darab borítékos sorsjegyet. Egyet magának vett, egyet nekem. Az enyém nyert, a nyereményből pedig vettünk egy-egy fagyit. Mégsem lettem retard, pedig jócskán 18 alatt voltam.

Egy értelmes gyerek felfogja, hogy ez egy játék, van olyan, hogy nem nyer, és nem szabad eszetlenül sorsjegyeznie. Meg tegyük hozzá, 18 felett is vannak sokan, akik nem képesek ezt belátni. Belőlük lesznek a függők, és nem azokból, akiknek az anyuka/apuka/nagymama egyszer-egyszer vesz a gyereknek egy kaparósat.


A másik dolog, az eleve függő szülők helyzete már problémásabb. Bár ott sem borítékolható, hogy a gyerekből egy függő beteg lesz. Ha van egy kis sütnivalója a gyereknek, magától is rájön, hogy ha minden ötödik nyer 300 forintot, abból ő rosszul fog kijönni. Emlékszem, hogy nagybácsim még anno '92-ben vett egy halom BArcelona'92 sorsjegyet. Nem nekem, magának. De láttam, hogy mennyi nyeretlen van közte, és mennyi nyertes. Gyerek fejjel rájöttem, hogy nincs értelme az egésznek. Persze, lehet, hogy csak én voltam amolyan csodagyerek, bár ezt nem hinném.

Az persze valóban probléma, ha valaki elsorsjegyezi a kajapénzt, szóval ha már az életminpségre kihatása van a sorsjegyezésnek, ott már tényleg gondok vannak. Bár tegyük hozzá csak a korrektség kedvéért, nem ez az egyetlen dolog, ami anyagilag hátrányosan érintheti a gyermeket. Én akárhányszor elmegyek a helyi kocsma mellett, mindig látok kint ácsorogni vagy ülni olyan embereket, akik messze nem tartoznak a gazdag réteghez. Az pedig, ha az apa az amúgy sem sok pénzük felét elissza, legalább ennyire káros.


"söröző-lottózóban vagyok, de még senki sem hozta ide a gyerekét hogy igyanak együtt."

Persze, hogy nem, mert egyből rájuk is hívnák a gyámügyet, hogy kocsmázni viszi a gyerekét. Bőven elég, ha a gyerek azt látja, hogy "lefogadott" dolog, hogy apuci minden nap vedelni megy. Nem kell ahhoz együtt inni, hogy valami rögzüljön benne, ráadásul az ivászat társadalmilag sajnos elfogadottabb, mint a szerencsejáték. A csapból is az folyik, hogy a szerencsejátékban 18 éven aluliak nem vehetnek részt, stb. Na de láttál már olyan borosüveget, amire 18-as karika van pingálva? Vagy láttál kocsmában olyan plakátot, ami arról tájékoztat, hogy túlzásba vitt alkoholfogyasztás függőséghez, mentális problémákhoz, és fizikai megbetegedésekhez vezethet?

Meg a másik dolog: oké, hogy nem láttál még szülőt, aki a gyerekét kocsmázni vitte volna. Na de szerinted hány olyan szülő van, aki a cigit a fiának/lányának veszi? Mondván "ha én nem veszem meg neki, megszerezné máshonnan". Ez nem káros? Egy doboz egy ezres, emellett egészségkárosító is.

Jogos az észrevételed, csak szerettem volna rávilágítani, hogy vannak itt még hasonló, vagy nagyobb problémák.


Még egy megjegyzés: én ugyan elég kevés időt töltök lottózóban, általában annyit, ameddig azt a heti 2 Totót kitöltöm/feladom, de eddig akárhányszor ott voltam, összesen 2 év alatt kétszer láttam, hogy valaki a gyerekének kaparósat vásárolt.

2014. aug. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

A csokis témára: valóban, a szülő a csokit veszi mg a gyereknek. De a gyerek vajon csak a csokit látja benne? Vagy van, aki azért nyaggatja anyát a csokiért, mert nyerni akar?

De ugye ez nem folyamatosan szervezett szerencsejáték, ezért nyugodtan be lehet vetni 18 alatti célcsoportban is.

2014. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Minden sörösüvegen van 18-as karika...
2014. aug. 6. 11:00
 18/20 anonim ***** válasza:
A játékfüggő felnőtt a legtöbb esetben nincs tisztában a saját játékfüggőségével. A legtöbb gyerek meg leginkább nem abból tanul, amit magyarázol neki, hanem azt a példát utánozza, ahogy a szülők élnek (kiskorban legalábbis, de felnőtt korunkra is nagyon nehéz a szülői mintától eltérő módon reagálni - sok gyakorlás és nagyfokú tudatosság kell hozzá).
2015. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Mikor én is kisebb voltam (ez alatt 10 alatti kort kell érteni), nagymamámmal mikor mentünk a lottózóba, volt hogy vett nekem olyan kaparós sorsjegyet.

Jó móka volt mindig kapargatni, élveztem.


Viszont, ettől függetlenül hogy vette nekem párszor és kpargattuk (volt mikor nyerő volt), nem szoktam rá, sőt, akinek van egy kis esze a későbbiekben az belátja hogy a lottózás meg a sok szerencsejáték egy nagy humbuk.


Soha életemben nem adtam ki és nem is tervezek pénzt kiadni azért hogy feltegyek egy lottószelvényt.

Kaparós sorsjegyet sem vettem soha. Úgy értem hogy saját pénzemből. Pénzkidobásnak tartom csak.


Szerintem ez neveléstől függ.

Akinek otthon megvan a 7 évnyi nevelése az felnőttként nem fog szerencsejátékozni.


20/l

2015. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Elhangzott itt egy olyan, hogy minden sörösüvegen van 18-as karika.

Érdekes... és érdekesek az emberek is, a dil*s törvényeikkel együtt... Tudod miért?


Szerinted én 18 év alatt hányszor tudtam cigit és alkoholt vásárolni? MINDIG.

Az eladónő soha meg nem kérdezte mennyi vagyok, szó nélkül adta, mert neki "ez a dolga". Miért is?


Oké, hogy mostmár 20 vagyok, felnőtt, azt veszek amit akarok, de ez engem igenis aggaszt.

Ugyanúgy tudtam venni alkoholt kis mint nagy áruházban. SEHOL SOHA nem kértek tőlem személyit.


SŐŐŐT, sokan eljátszák azt a mesét fiatalként, hogy "de apunak kell".

Hmm... itt kéne elgondolkozni :) !!

2015. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!