Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan altassam a 20 hónapos...

Hogyan altassam a 20 hónapos fiamat, ha eddig csak cicin, vagy babakocsiban volt hajlandó aludni?

Figyelt kérdés
Van alvós macija, de nem szopcsizza azt sem az ujját sem, és cumi sincs. Este énekelve cicin alszik. Nem lenne ez gond csak jön a kistestvér, és így is nagyon le vagyok fogyva, nem beszélve arról, hogy éjjel még mindig minimum kétszer szopcsizik. Meg más nem tudja elaltatni és mi lesz ha befekszem szülni? Ez így nem jó. Igaz még csak 5 hetes vagyok, de időben kéne cselekednem. Sírni nem fogom hagyni, úgyhogy kérlek kímélőbb ötleteket adjatok.
2009. nov. 23. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem akarod hagyni, hogy sirjon, akkor marad, hogy csinálod ugyanigy, és amikor mégy szülni, akkor közben otthon ordit a férjednek
2009. nov. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Sajna ezt már sírás nélkül nem tudod megoldani. Rossz beidegződés. Ami csak sírás árán orvosolható.
2009. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor végre leírná valaki azt is, hogy csináljam?????
2009. nov. 23. 16:00
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem kellene változtatnod az eddigi altatási módszeren. Ha kb. 8 hó múlva szülsz, az még nagyon hosszú idő, a kisfiad akár magától is abbahagyhatja a cicizést mindenféle leszoktató ceremónia nélkül. Még jó, hogy ne hagyd sírni.
2009. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

ma 16:54-es: ha meg nem szokik le, akkor vigye magával a szülöszobába is, meg utánna szoptassa a két gyereket sztereoban...

Ennyire hülye nem lehetsz, hogy ezt komolyan mondd.

2009. nov. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj! Mi is ebben a helyzeben voltunk. A kislányom még mindig cicizett, éjjel is többször, mikor teherbe estem. A dokim is azt mondta, hogy nyugodtan szoptathatom tovább, nem ártok vele a babának. Jelzem a lányomnak a cici volt a mindene. Nem is akartam elvenni tőle, úgy voltam majd leválik valamikor, ha ő úgy érzi. Aztán egyre érzékenyebb lett a cicim, amit mindig mondtam a lányomnak is "bibis anya cicije", így magától mindig egyre rövidebb ideig cicizett, majd ritkábban is és 3 hó elteltével teljesen magától levált, ami nekem olyan "egyik napról a másikra" tűnt. Azóta alussza át az éjszakát is. Szóval szerintem várj türelemmel, az orvosom mondta (és nálunk ez így volt), hogy kb. 3 hós idő körül megváltozik a tej összetétele és lehet nem fogja már elfogadni a cicit. Kitartást! Jó babavárást! Erőszakkal, sírás árán semmiképp ne vedd el tőle, mert nagy érvágás lenne neki!
2009. nov. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy 8 hónap alatt még simán leszokhat magától a cicizésről! Miért kellene ordíttatni feleslegesen?! Rengeteget változnak a kisgyerekek 1-2 hónap alatt is. Egyre értelmesebbek, egyre "felnőttesebbek" lesznek. 8 hónap múlva már igazi nagy kisfiú lesz!

(egy - pár nap múlva - szintén 20 hónapja szoptató anyuka)

2009. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A baj az, hogy ráadásul január közepén másik házba költözünk, és félek ez sok lesz neki, költözés meg cici nélkül. Arra gondoltam, ha addig magától nem hagyja el, esetleg tavasszal olyan május felé leszoktatom mondjuk leragasztással és reménykedem, hogy nem fog sírni szegény, de addigra legalább az új otthont megszokja, és még nekem is lesz két hónapom minimum a szülésig. Szerintetek????
2009. nov. 24. 12:04
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Kedves tegnapi 17:29-es!

Ezek szerint te semmit nem tudsz sem a szoptatásról sem a kisgyerekekről. Mit keresel itt egyáltalán?

Akit lehülyéztél.

Bocs az OFF-ért!

2009. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok... Van egy másfél éves kislányom és soha se cumi, se rongyi, maci, stb. semmi nem kellett neki, kizárólag cicizett. Alváshoz pláne.


Eleinte azt hittem -én naív-, hogy majd leszokik (leszoktatom), ahogy nagyobb lesz, de aztán azt vettem észre pár hónapja, hogy nem hogy leszokna, hanem egyre többet szopizna, szinte úgy cicizett napközben, mint más, amikor rágyújt egy cigire. Unaloműzés, stb. Ekkor döntöttem úgy, hogy ez így nem mehet tovább.

Azzal tisztában voltam, hogy drasztikusan nem tudom elszakítani, meg nem is akarom, hanem majd szépen fokozatosan leállítom. ű

Már jó ideje megért nagyon sok mindent, úgyhogy szépen megmondtam neki, hogy cici csak az ágyban, alváshoz lesz este és délután. Párszor elmondtam, próbálkozott azért persze, meg voltak kisebb hisztik eleinte, de nagyon hamar megértette, hogy miről van szó.

Most ott tartunk, hogy kizárólag csak elalváshoz kap cicit, napközben nincs potyázás, akármennyire cigánykodik és ravaszkodik is érte, de nem is csinálja már komolyan, csak néha bepróbálkozik, hátha... :)

Azt vettem észre, hogy azóta éjjel is jobban, többet alszik, max. 1x ébred fel, de szinte már mindig visszaalszik magától. Aztán hajnalban, reggel felé megint, de akkor már megengedem neki, hogy átjöjjön hozzám és akkor ha kicsit szopizik még félálomban, nem bánom. Most tervezzük a második babát (ráadásul január-februárban mi is költözünk), hát remélem le tudom szoktatni mire pocakos leszek, de én is hallottam arról, hogy a 3.- 4. hónap tájékán megváltozik a tej íze és már maguktól leállnak a szopival emiatt.

Egyébként pedig nem bánom, hogy ilyen sokáig szoptatom/-tam, másfél év alatt talán ha egyszer volt beteg... de legalábbis ezen nem múlott.:)

2009. dec. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!