Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Veletek is történt ilyen?

Veletek is történt ilyen?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos korától 15 hónapos koráig csak azt mondta nekem, hogy anya, aztán áttért arra, hogy ai, ez a nevem megánhangzói. Már lassan 2 hónapja csak így szólít. Kikészültem, nem is akarok vele beszélni se, főleg mára tett tacsra. Mert hiába nincs itt az apja, csak apa. Pedig az ő nevét is hallotta több ezersze, ő mégis apa. Hiába mondom, hogy anya vagyok, le...! Elegem van beleőle, csalódott vagyok. mit csináljak????
2009. nov. 23. 10:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
60%
Hogy tudsz ezen kiakadni? A gyerek fogalom körében még nincs férfi és nő, tehát különbséget sem tesz köztük. Te és apa egyszerűen csak azok az emberek vagytok neki, aki a gondját viselik és szeretik. Az én fiam is, aki 14 hós , mindkettőnket anyának szólít, mert ez jelenti számára a szülő fogalmát! Még egy csomó mindent nem tud megkülönböztetni. Szeret mindkettőtöket egyformán, csak nem jól fejezi ki magát
2009. nov. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
68%
Szegényt hogy leoltottátok!Azért gondoljatok bele rosszul eshet neki ő nem tudja ezt elfogadni és ha belegondoltok sőt sztem így van van ebbe egy kis féltékenység is!Ő van vele egész nap eteti játszik vele gondozza és mégis őt teszi félre!Apa így apa ugy neki meg csak Ai!Igazad van kedves kérdező nekem pl az esik sokszor rosszul hogy a nap minden percét érte élem és mégis Apa megjön este 6-7 felé én már nem vagyok neki senki!A rossz indulatu emberekkel meg ne foglalkozz!Mert aki azt mondja hogy még nem volt olyan amit a gyereke csinált hogy ne akadjon ki az hazudik!Türelem gondolj a másik kicsire a stressz árt neki is!
2009. nov. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is fordulj orvoshoz.

A lányom másfél éves, 14 hónapos koráig egyáltalán nem mondta, hogy anya, csak azt, hogy apa. Most már szólít a keresztnevemen is meg az apját is. Nem értem ez miért baj? Miért kellene egy másfél éves gyereknek tökéletesnek lennie? Hiszen még pici, még olyan sok mindent nem tud a világról. Nem érti, hogy más miért nem anyának hív téged stb. Hagyd rá és kész, egy idő után elfelejti. A szomszéd kisfiúk kizárólag Elvinek (Elvíra) szólították az anyjukat 5-6 éves korukig és az anyukájuk imádta őket, soha nem volt ezen kiakadva.

Amúgy meg nálunk minden "apájé". Ha bármit kérdezek, hogy ez kié a válasz "apájé" vagy "Amijé" (a lányom) és hiába mondom én bármire, hogy ez anyáé, nem az akkor is apájé. Akkor most énis akadjak ki?


A szövegértelmezésről meg csak annyit, hogy ezt írtad: "Kikészültem, nem is akarok vele beszélni se" "Elegem van beleőle"

Ezeket a szavakat nehéz félreértelmezni.


Inkább örülj neki, hogy szereti az apját és hogy boldog családban élhettek együtt hamarosan már négyesben. Van akinek ezeknek csak a töredéke adatik meg és örülne, ha az lenne a legnagyobb problémája, hogy a gyerek csak apát akarja.

2009. nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
64%
Te nem vagy normális már bocs,hogy ezt írom!!Örülj neki,hogy egészséges gyereked van és ilyen hamar megtanult beszélni.Hágy beteg kisgyermek édesanyja örülne annak ha az ő gyerekük lenne ilyen mind a tied csak erre gondolj!!!!Az én kisfiam mamát mond és akor mi van ügyes az a lényeg.
2009. nov. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem se haragudj a kisfiadra. Az enyem 15 honapos koraig csak azt mondta, hogy Papa (=Apa), es az anyat egyaltalan nem mondta. Mostmar mondja nekem, hogy "Nyanya". Na, koszi szepen, tok jo, hogy en egy nyanya vagyok. :)) De en orulok neki, nem baj, ha nem szepen mondja, de legalabb csak nekem mondja azt, hogy nyanya. A te kisfiad is probal teged elnevezni ugy, ahogy neki tetszik (lehet, hogy neked nem, de az nem baj). Hidd el, a legfontosabb vagy neki es csak szeretetbol teszi. Ne legyel emiett merges, inkabb orulj neki.
2009. nov. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!