Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Veletek is történt ilyen?

Veletek is történt ilyen?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos korától 15 hónapos koráig csak azt mondta nekem, hogy anya, aztán áttért arra, hogy ai, ez a nevem megánhangzói. Már lassan 2 hónapja csak így szólít. Kikészültem, nem is akarok vele beszélni se, főleg mára tett tacsra. Mert hiába nincs itt az apja, csak apa. Pedig az ő nevét is hallotta több ezersze, ő mégis apa. Hiába mondom, hogy anya vagyok, le...! Elegem van beleőle, csalódott vagyok. mit csináljak????
2009. nov. 23. 10:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Hát ha ezen kiakadsz,akkor mi lesz amikor nagyobb lesz,és még azt is megtiltja,hogy megpuszid az utcán...Ne aggódj ezen,úgy hív ahogy akar,de ígyis-úgyis tudja,hogy te vagy az anyja!

2009. nov. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Sztem ez inkább kedves,mert talált/alkotott neked egy nevet,ahogy csak ő szólít.Próbálj meg így gondolni rá.
2009. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ezen nem szabad kiakadni egy pici gyereknél.Nem vagy Te túl sértődős?? Engem is szólítottak a gyerekeim kicsi korukban a keresztnevemen, tetszik nekik, mert Téged mindenki a neveden szólít, ezért nem érti hogy ő miért anyát mondjon, és miért ne azt amit a többiek. Próbáld néha az ő szemszögéből nézni a dolgokat.
2009. nov. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
62%

11 hós a babám, és én annak is örülnék, ha egyáltalán mondana valamit, de még semmit nem hajlandó....

Örülj neki, hogy ilyen okos kisfiad van, hogy már a neved magánhangzóit is tudja mondani.


azt meg végképp nem értem, ezek után hogy csalódhatsz benne, meg hogy eleged van belőle, és nem akarsz vele beszélni...


ez egy kicsit túlzás, nem?

2009. nov. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy a nevemen szólít, de ha má így mondja akkor rendesen, ne a magánhangzókat, és ne üvöltse ezt mindenhol. És ha látja hogy bosszant annál jobban mondja. Biztos túl sértődős vagyok 24 hetes terhesen....

És még nincs másfél éves de már ezt nyomja, mi lesz később... Na mindegy azt hittem tanácsot kapok, hogy van valami jó módszer amivel úgy hív ahogy eddig, de azt nem kaptam....

2009. nov. 23. 11:49
 6/25 A kérdező kommentje:
Á, kedves utolsó. Ha nem mondta volna fél éven át, hogy anya, akkor persze örülnék is neki. De mivel már nagyon korán elkezdett beszélni, mostanra meg már több szót is használ egyszerrre, nem így látom!!!!!
2009. nov. 23. 11:51
 7/25 A kérdező kommentje:

Ja és még valami, a nevemet is ki tudja mondani rendesen, csak neki úgy nem jó:(

Na esetleg, ha tanácsot is kapok megköszönöm.

2009. nov. 23. 11:54
 8/25 anonim ***** válasza:
51%

Valószínüleg látja, hogy bosszant téged a dolog, és minél bosszúsabb vagy, annál jobban kihúzza a gyufát, biztos nálunk is lesz ilyen korszak, hogy direkt bosszantani fog, mert megnézi meddig mehet el.

Azért nem kellene magad ennyire felhúzni, főleg ha babás vagy!!!! Ennél nagyobb problémád sose legyen az életben!

Nyugalom


a "kedves" utolsó

2009. nov. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%
Engem úgy szólít Erika én meg megkérdezem ki az az Erika utána rögtön anya:):):)
2009. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
Gratula és neked lessz még 1 gyereked???Inkább keress gyorsan egy pszihológust ezen igy kiakadni..Még csak 16 hós pici baba te meg már remélem elmutál 20 éves legyen már egy kicsivel több eszed majd abba hadja és talál mást ami bosszantó vagy épp aranyos.
2009. nov. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!