Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor alakul ki a gyerekekben...

Mikor alakul ki a gyerekekben a szemérmesség?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pl. egy kislány vagy kisfiú mikor tanulja azt meg, hogy nem illik más előtt mutogatni vagy simogatni a punciját/fütyijét?

2009. nov. 3. 07:23
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

A gyerekben MAGÁTÓL nem alakul ki ilyen, ezt belenevelik. A gyereknek a nemi zservek ugyanolyan testrész, mint a többi - amig anyuka, apuka, nagyszülök stb. el nem kezdik, hogy csunya, szégelld magad - és mindenféle gátlásokat alakitanak ki a gyerekben és ezzel csak kárt okoznak neki.

Nem tudom, mennyi idös a gyereked, de nem kéne túlságosan prüdnek lenni - szerintem iskolas korban megtanulja, hogy ez nem szokás, de nem azért mert az valami rssz, hanem, mert egyszerüen nem szokás.

2009. nov. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Èn erre meg azt mondom teljesen normális dolog,ha a szülö szól,hogy vedd onnét a kezed....Nem azt hogy "szégyeld magad".Szerintem ilyet szülö nem mond azért,mert odanyúl a gyermek.Pl.én modom a lányomnak,hogy ne nyúljkáljon oda,mert-- húzogatja,a kiscuniját--,meg pisi közben se akarjon odanyúlni.

Nekem sem lett semmi korlátom,hogy anyáék nem engedték,hogy vakarjam,ill.nyúláljak.

De ez mindenki maga tudja.Lényeg bitzos nem szabas mondan,hogy rosszat csinál,stb....

Szerintem szégyenlösség,szemérmesség olyan 6 éves kor körül alakul ki,mikor már nem akar fürdésnél apát csak anyát,a wc dolog pedig már 4 éveskörül.Nekem ez a tapasztalatom.

2009. nov. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem nincs gyerekem, de egy ismerősöm volt nálunk régen a kislányával és a kislány állandóan le akart vetkőzni és az anyukája rászólt, hogy nem szabad, itt fiúk is vannak. Nektek milyen történetetek volt ezzel kapcsolatban? Akár a saját gyerekkorotokból, akár a Ti gyereketekkel?
2009. nov. 3. 08:34
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nekem gátlásokat okozott, az, hogy mindig rámpirítottak, hogy vedd onnan a kezed, pedig inkább csak a hasam alján, a köldököm alatt volt mindig a kezem és nem "ott". Meg úgy szerettem aludni, hogy oldalt feküdtem, egyik karom és lábam a takaró alatt, a másikak meg kint. Egyből megkaptam, hogy miért dugom a lábam közé a takarót. A mai napig bennem van, hogy nem szabad ilyet. stb.

Szerintem az a része oké, hogy fiúk előtt ne pucérkodjon stb, de hogy ez valami bűnös testrész stb. azt ne mondják/éreztessék.

2009. nov. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem sem szabad a gyerekekben azt a tudatot ébreszteni, hogy a nemi szervük, csúnya dolog!
2009. nov. 3. 11:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!