Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg túlzás gyermek látható...

Tényleg túlzás gyermek láthatósági mellényt venni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sokat utazunk a főváros és a vidék között. Ráadásul olyan "autópályának" nevezett nemzetközi úton, ami egyáltalán nem biztonságos. Út mellett van kialakítva leállósáv, de ha tényleg 100%-ban biztonságos helyen szeretnék megállni, akkor több tíz km-t kell vezetnem a benzinkútig.

A szobatisztaság nálunk most van porondon, nem hajlandó már pelenkát felvenni. Egyértelmű, hogy egyből megállok, amint van rá kialakított hely az "autópályán".

Ezen felül a bölcsődébe be és hazahozatalhoz használnám még.

Hiába lakunk a fővárosba (külváros), már gyerek előtt bőven tapasztaltam az életem során, hogy az autósok nem figyelnek kellőképen. Sötétben (főleg télhez közeledve) tompulnak a reflexeik.

Emiatt is használnám a mellényt a lányomon, hogy azért mégis csak láthatók legyünk.

A ruháin/cipőin édes kevés (vagy egyáltalán nincs) fényvisszaverő csík.

Ez pedig mégis csak biztonságos lenne.


2013. aug. 26. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is vennék a helyedben.

Senki véleménye nem számít csak a gyerek biztonsága.

2013. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
A leállósáv nem ezért van kialakítva. És még te szidod a többi autóst, hogy nem figyelnek eléggé....
2013. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Az én fiamnak van mellénye, 4 éves korától, amióta 2 kerekű biciklivel jár(unk).

Autópályán (leállósávon) biztos nem állnék meg pisiltetni, ha nem tudja tartani egy biztonságos lejáróig, akkor pelust adnék rá, vagy elkerülném az autópályát. Bölcsibe menetre meg lehet kapni fényvisszaverő csíkot, amit ráragaszthatsz a kabátjára.

2013. aug. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes használni, bajotok nem lesz belőle, ha viseli, csak előny lehet.
2013. aug. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is van a kocsiban a 4 évesnek. Biciklisboltban vettük, ott volt ilyen kicsi is. Ősztől szerintem már itt a ház körüli biciklizések idejére is rá fogom adni, nem árt.
2013. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Önmagában nincs baj azzal, ha veszel neki mellényt, inkább legyen, mint hogy baj történjen, mert nem látják. Az mondjuk elég hülye ötlet, hogy a leállósávon pisilteted, ez felelőtlenség!
2013. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!