Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire balesetveszélyes a...

Mennyire balesetveszélyes a kicsi gyerekeknek a lábban lökhető műa. Kismotor ill. kisbicikli?

Figyelt kérdés
Az utcán csak azt lehet látni, hogy úgy mennek vele másfél-2 éves kisgyerekek azzal az ugy mond nekik nagy élvezetet nyujtó, igaz a szülők csak rongangálnak a gyerekek után,mert megállni szinte a sebességtől alig tudnak. Kell ez nekik és jó ez nekik? Mindig arra gondolok, hogy olcsójátékkal együtt megkapják az örökös rettegést és a balesetet! Lehet csak én látom ugy, de mindig kiver a viz,amikor nem állnak meg egy egy utvégén, mennek keresztül árkon-bokron? Mi a véleményetek a fent leirtakról? Őszinte választ várom!

#müa.kismotor
2013. aug. 11. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése.

Iker kislányaim 2 évesek, motoroznak, de ésszel. Nyugodt környéken lakunk, kertvárosban,de ha a sarok közelébe érünk megállítom őket,szétnézünk, megyünk tovább.


De már láttam én is száguldozó gyerekeket akiket alig lehet megállítani. De ehhez nem kell kismotor,akár ki is szaladhatnak az úttestre! Sajnos.

2013. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem meg maga a száguldozásnak semmi köze a neveléshez :)

enyém is megáll az úttest előtt jóval. de át kell mennünk ovi felé egy parkon, ott nyomja ezerrel.

amúgy veszélyes, igen, vannak durva balesetek belőle.

de az sem lehet, hogy csak veszélytelen dolgokkal játszik a gyerek, ennyi erővel üljünk otthon egy doboz legóval :)

enyém 3,5 éves, már pótkerék nélkül biciklizik, na az sokkal veszélyesebb mint a kismotor. ugyanakkor jó, hogy sokat motorozott, mert megtanulta mire kell figyelni. pl. a kátyút kikerüli, mert egyszer esett egy nagyot még motorral egy gödör miatt. szóval nem volt felesleges, ráadásul könnyebb volt vele boltba menni, mert így nem fáradt el, míg gyalog cipelhettem már hazafelé :)

2013. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nos ha a gyerek jól van nevelve megáll az úttest előtt,az enyém is,de megy mint a golyó a kis motorral.Jó nekik igen szeretik.Nem lehet a gyereket üvegbúrában tartani ennyi erővel semmivel se játsszon strandra sem menjen,ne is hintázzon,mert mindenhol megsérülhet.
2013. aug. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó kis találmány. Fejleszti az egyensúly érzéket, idővel megtanulják, hogy figyeljenek az úton, jó kitombokják magukat...

Eleinte fárasztó a szülőnek, ez tény, dehát ezt vállaltuk! :) Az is fárasztó amikor tanulnak járni, és hajlongva tipegünk az utcán...:))

Mi csendes, nyugodt kertvárosban élünk, kicsi a forgalom, így tényleg nyugodtan lehet motorozni. Azt látom, hogy a kicsik kezdik a kismotorral, jön a futó bringa, és 4 évesen már stabilan mennek a rendes biciklin(pótkerék nélkül), nagyobb esések nélkül.

2013. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha szépen meg van neki tanítva hogy hol mehet gyorsan hol mehet lassan hol kelle megállni akkor nincs baj!

Az én fiam 3 éves múlt nagyon sokat motorozott most már 1 éve kb csak futóbicikli van.Ez még veszélyesebb mert ezzel tényleg ha nekilódul van sebesség DE!! mégis tudja hogy hol kell megállni,lassítani!

1-2x volt eddig kissebb baleset..de hát ez ezzel jár!Nem nevelheted búrában!Ráadásul ezek a járgányok tényleg jók:lefárad a gyerkőc,fejleszti a mozgáskoordinációt az egyensúlyérzéket stb!Meg hát tényleg nem nevelheted búrában!

A baj amúgy is meg van!Ismerős kislánya a kutyusukba bukott el vmelyik nap most kulcsonttöréssel otthon fekszik és még ki sem mzdultak otthonról rá sem ült semmiféle járgányra!

2013. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Néhányszor elesnek vele, aztán megtanulják rendeltetésszerűen használni. Igen, van hogy száguldoznak vele, és nem tudnak, vagy nem akarnak megállni. Én ilyenkor szépen leszidom a gyereket. De mégis hogy máshogy tanulja meg, hogy mit szabad, és mit nem? Ha egyből biciklire ülteted 4 évesen, az sem jobb. És igen, melós dolog, főleg a szülőknek. De a gyerekek imádják.
2013. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kislányom is szerete a möanyag motort ,ment vele gyorsan is de a járda szélénél megtanulta meg kell álnia ,most futobiciklije van azal is gyorsan ment egy darabig de miután elesett vele párszor már lassan nyugodtan megy vele .
2013. aug. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sem akartam motort venni neki eredetileg. De beadtam a derekamat.

Nincs vele semmi baj, a lányom nem egy vad motoros. Mondjuk sokáig, ha hármasban voltunk apa nélkül, nem mertem motort levinni, mert nem éreztem magam elég ügyesnek, hogy rá is meg a kicsire is figyeljek a babakocsiban. Mostanra azonban belejöttünk. Következetesen betartjuk, hogy útnál (bármilyen kicsi út legyen is) meg kell állni, le kell szállni, át kell tolni a járművet. Engem attól is kiver a víz, ha a nagy zebráknál a zöldön vágtáznak át, hisz szinte mindig van kanyarodó sáv és sose lehet tudni..

2013. aug. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!