Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem nagyon kicsi az 5 éves...

Nem nagyon kicsi az 5 éves kisfiam?

Figyelt kérdés
A hónap végén lesz 5 éves, 105 cm, 15,5 kg, én picurkának érzem a korosztályához képest. A ovis csoportjában ő a legkisebb, bár vannak hozzá hasonlók. (Évi 6-7 cm-t nő 2 éves kora óta, és 1,5-2 kg-t hízik, nem kevés ez? Mi 160 és 180 cm vagyunk, szóval viszonylag átlagos méretűek.)
2013. júl. 8. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi egy 5 éves gyerek átlagos adatai.

Az én fiam áprilisban volt 3 éves, akkor volt 100,5 cm és 15 kg. Őt korához képest magasnak tartják, már 2 évesen 3 évesnek nézték, pedig súlyra sem kövér, inkább magas vékony.

Találtam egy táblázatot, itt azt írja, hogy 5 éves fiú gyerek átlag magassága 109 cm, átlag súlya 18,5 kg.

A minimum magasság 101 cm, a maximum magasság 117 cm.

A min. súly 15,2 kg; a max. súly 23,5 kg.

Ezek alapján a magassága teljesen átlagos a fiadnak, súlyban van egy picit elmaradva.

[link]

2013. júl. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi, táblázatom nekem is van, engem az érdekel, hogy mi a tapasztalat :-)
2013. júl. 8. 10:50
 3/16 anonim ***** válasza:

Kicsi.

4 èvesen szoktak ekkorát lenni , de nem mindenki nő egyformán, lehet majd ő később nyúlik meg...

2013. júl. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

És ha azt mondjuk, hogy kicsi, akkor mi történik?


A fiad, igen, kicsi.

A lányom 4,5 éves, 112 cm, 17 kg.

2013. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha kicsi is, nem tudsz mit tenni. Szerintem arányos, mert a magasságához megvan a súlya, mégha ez az átlag alatt is van.

Nekem a kislányom kisebb mint az átlag. 3 évesen csak 91 cm és 11,5 kg. Örülnék, ha magasabb és súlyosabb lenne, de így arányos és nem tudok mit tenni. Mi is egyébként olyan méretekkel rendelkezünk mint Ti :-)

2013. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Ha évi 6-7 cm nő és most 5 éves akor kicsi mert 6évesen lesz csak akora mint egy 5 éves ,sulya is kisebb szerintem mint egy 5 évesé ,kislányom 3 éves és 14 kg 100cm ,jobb lene doktorhoz elvini ,kisebbik fiamat doktornénihez elvitem mert kicsinek és soványnak látam kiderült hogy csak a sulya kevés 23 kg 9 évesen ,béres cseppet javasolt a doktornénink ugy nézki hat mert 1 kg fel is szedett .
2013. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, béres cseppet már szedett, sajnos nem használt. Az az igazság, hogy van egy autoimmun betegsége, ami kihathat a magasság-súly fejlődésére is, ezért aggódom ennyire. Most esedékes a kontroll, ott majd beszélek az orvossal (bár szerencsére a vérvétel eredménye rendben van).
2013. júl. 8. 11:12
 8/16 anonim ***** válasza:

5,5 évesek a lányaim, 115 centisek és 20 kilósak. Van az ovis csoportjukban 3 kisfiú ( 5 évesek) akik egy fejjel alacsonyabbak. A lányaim a magasabbak között vannak, de van 4-5 gyerek (lány-fiú), akik nagyobbak még náluk is.

A kisfiad valóban kisebb egy átlag 5 évesnél, de azért nem sokkal.

2013. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

11:02-es anyuka nagyon empatikus :-). Na mindegy, bocsánat az offért.

Igen, a kisfiad kicsit kisebb, mint a nagy átlag, de szerintem nem vészes. Nekem két fiam van, az egyik 108 cm volt 5 évesen és 19 kg, a másik 109 cm és 19,5 kg.

Azért tényleg érdemes a kezelőorvosotokkal beszélni, hátha a betegsége miatt nő lassabban.

2013. júl. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel gond!:)

A lányom pont a fiad ellentéte. Még csak 3éves 4hónapos,de a 3éves státuszon már 107 cm és 20kg volt. 2évesen 100cm 18kg.

Gondolhatod hogy én is aggódtam,mert sem én sem a párom nem vagyunk hatalmasok(170,183cm). A fent linkelt táblázat szerint a fiad még pont belefér,de a lányom jóval meghaladja a max adatokat!

Ezek szerint beteg lenne? Nem hinném! Teljesen egészséges,aktív,mozgékony kislány! Voltunk dokinál,de megnyugtattak hogy ilyen és kész! Főleg miután kiderült hogy anyai részről az egyik dédanyám volt 192cm-er!:) Szóval ne aggódj ha egészséges,nem lehet minden gyerek egyforma vagy ahogy a táblázat előírja.

2013. júl. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!